Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.5.10

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.5.10

Příspěvekod douby » 9 years ago

jsou to dva linky nanobeamy 300mm, verze 5.5.9 a 5.5.10

více info zde: http://community.ubnt.com/t5/Wireless-Networking/Nanobeam-M5-disconnects-stations/m-p/1159983#M46821
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 9 years ago

V 5.5.9 se na rocketu titanium odpojili všichni klienti do restartu. Jestli to dělá 5.5.10 taky, což tu čtu, tak potěš koště :(
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 9 years ago

caute poslední dobou mívám problémy, že se mi nehctějí antény spojit na žádném "správném" kanálu co nastavím.... (na 5180 to jde OK)
co vy ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

u nás mnou popisované problémy ustaly. ale je mi jasné, že jak teď zmáčknu tlačítko odeslat tak se to zase jak naschvál potentuje :lol:
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Nám to občas dělají NBM5 na 5.5.10 FW.
Je to spoj a AP se prostě rozmyslí, že teď kickne všechny klienty. Až se zase připojí tak ani jedno zařízení není restartovaný. Tzn. zhruba minutu trvá než se to spojí zpět. Dělá to tak jednou do tejdne a netušíme proč :D
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Vitajte vo svete DFS :mrgreen: :mrgreen:
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 9 years ago

Pojememe do Aruby?
0 x

Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Ivan Bruna » 9 years ago

Zkuste verzi fw 5.6.1:

AirOS v5.6.1-BETA Change Log:
- Fix: Speed Test tool error
- Fix: Speed Test tool low values reporting
- Fix: IPv6 prefix length
- Fix: Disabling airMAX may leave unsupported frequencies in Frequency List for airMAX off mode
- Fix: Upgrade libevent to 2.0.22
- Fix: PowerBridgeM10 detection issue
- Fix: DFS improvements for Czech Republic
- Fix: Remote syslog TCP support
- Fix: Possible fix for WLAN lockup when all associated stations are dropped off (XW)
- Fix: No full-restart when changing ACL list first time after upgrade to v5.6.x

Edit:
AirOS v5.6.1-BETA2 Change Log:
- Fix: DFS false positives detection regression in v5.6.1-Beta1
- Fix: Speed test low values when using Management VLAN
- Fix: RocketM5-Ti (XW) Ethernet driver improvements. Possible fix for Gigabit LAN lockup issue.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

A slovakia je kde :D
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Chlapi co je 5.5.10-u1?
0 x

trubkins
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod trubkins » 8 years ago

divizna píše:Problem je, ze u XW je problem s tzv. low tx rate problemem. Zejmena u rocketu titanium, ale treba i u nanobeamu. To zarizeni se bud chvilkove a nebo nastalo sekne na nejnizsi rate, vysledkem je padani spoje, o kterem se ale skoro nedozvis, protoze spoj jede, pingy prochazeji, ale rychlost je realne nekde kolem 3-4 Mbit.

V 5.5.10 to opravili, jenze pak uz nedas compliance test, respektive ho das, ale nesmis hnout s jedinym parametrem - pak uz te to nepusti ulozit, protoze nemas vybranou zemi. Treba zmena kanalu je tak porod. Jde to obejit jistym trikem, ale je to proste opruz na deset minut nejmin.


Zdravím, sice starší téma ale jinde jsem nenašel. Mám tento "low tx rate" problém s M5HP. Setkal jste se s ním někdo a je cesta jak to vyřešit?
0 x

Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 49
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod martinko » 8 years ago

trubkins píše:
divizna píše:Problem je, ze u XW je problem s tzv. low tx rate problemem. Zejmena u rocketu titanium, ale treba i u nanobeamu. To zarizeni se bud chvilkove a nebo nastalo sekne na nejnizsi rate, vysledkem je padani spoje, o kterem se ale skoro nedozvis, protoze spoj jede, pingy prochazeji, ale rychlost je realne nekde kolem 3-4 Mbit.

V 5.5.10 to opravili, jenze pak uz nedas compliance test, respektive ho das, ale nesmis hnout s jedinym parametrem - pak uz te to nepusti ulozit, protoze nemas vybranou zemi. Treba zmena kanalu je tak porod. Jde to obejit jistym trikem, ale je to proste opruz na deset minut nejmin.


Zdravím, sice starší téma ale jinde jsem nenašel. Mám tento "low tx rate" problém s M5HP. Setkal jste se s ním někdo a je cesta jak to vyřešit?



Mne pomohlo nahratie verzie XW 5.5.7 a vypnutie automatickeho doladenia vzdialenosti, kde som nastavil vzdialenost napevno.
0 x