Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

v5.5.8-Beta4

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: v5.5.8-Beta4

Příspěvekod raven-il » 10 years ago

divizna píše:Tu nemoznost Compliance testu beru jako docela zasadni problem. Jestli bude mozny downgrade na nizsi FW, tak to neni problem, ale bojim se, ze treba nove Nanobeamy budou uz jen s novym FW a downgrade mozny nebude.

DFS je zasadni problem, na mnoha mistech jsme museli dat compliance test ac tam predtim vubec nemusel byt, a to prave od doby, kdy je tam natvrdo DFS. Nekteri koncaci se pak vubec nepripojovali.
To same je se skenovanim. Davame Compliance test se scan listem po 5 MHz od 5480 do 5720 abychom videli, zda tam konkurence nesviti na nejakych mezikanalech a pripadne jak silne to je. Sami pak pouzivame jen klasicke kanaly 5500-5700, ale na ten scan je to dost vyhodne.
Jasne, je tu airview, ale ten na koncakovi vzdalene tezko pustim, aby se mi neodpojil.

Kanaly kde jsou radary zasadne nepouzivame, ale i tak je compliance test nutnost. Nejen pro ty co prasi mimo pasmo. Od UBNT docela chyba, lidi ted budou vice lakani na mikrotik se superchannelem. Minimalne na spoje. Navic mikrotik posledni dobou docela chrli novy HW, ty boardy serie 9xx nejsou spatne.


njn, pokud to chteji poslat do kopru, je to jejich boj :(

btw, downgrade lze
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 10 years ago

ludvik píše:Nahoře ti Hatatitla napsal, jak na to :-) Funguje to. Zajímavé trochu je, že pak není na výběr ani nic jiného, jen ten CT. Ve starších verzích (5.3.3) byl soubor ccodes.inc naplněný všemi kódy. V 5.5 už ani neexistuje.


Skúsim sa na to zajtra ešte pozrieť , keď budem v kancelárii pri nejakom testovacom kúsku .
ccodes.inc tam je aj je naplnený kódmi , ale asi sa generuje dynamicky pri boote a dostane sa to do konfliktu so skriptom z rc.postart ...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

v 5.5.4 není.
Hatatitla píše:ccodes.inc tam je aj je naplnený kódmi , ale asi sa generuje dynamicky pri boote a dostane sa to do konfliktu so skriptom z rc.postart ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 10 years ago

divizna píše:Tu nemoznost Compliance testu beru jako docela zasadni problem. Jestli bude mozny downgrade na nizsi FW, tak to neni problem, ale bojim se, ze treba nove Nanobeamy budou uz jen s novym FW a downgrade mozny nebude.

DFS je zasadni problem, na mnoha mistech jsme museli dat compliance test ac tam predtim vubec nemusel byt, a to prave od doby, kdy je tam natvrdo DFS. Nekteri koncaci se pak vubec nepripojovali.
To same je se skenovanim. Davame Compliance test se scan listem po 5 MHz od 5480 do 5720 abychom videli, zda tam konkurence nesviti na nejakych mezikanalech a pripadne jak silne to je. Sami pak pouzivame jen klasicke kanaly 5500-5700, ale na ten scan je to dost vyhodne.
Jasne, je tu airview, ale ten na koncakovi vzdalene tezko pustim, aby se mi neodpojil.

Kanaly kde jsou radary zasadne nepouzivame, ale i tak je compliance test nutnost. Nejen pro ty co prasi mimo pasmo. Od UBNT docela chyba, lidi ted budou vice lakani na mikrotik se superchannelem. Minimalne na spoje. Navic mikrotik posledni dobou docela chrli novy HW, ty boardy serie 9xx nejsou spatne.


veru bude to nahovno dost ak nebude mozny downgrade.... s tym dfs nemavate aj ine problemy? ja som sa napriklad vela krat stretol ked som to testoval na 556 ze klienta odpojovalo a ked som prepol na 554 vypol dfs odteby bez problemov... + este ked nam vypnu compliance test tak vazne si kopu hrob... a predpokladam ze po par staznostiach na ubnt fore bude verzia 6,0 kde to vratia spat :D
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 10 years ago

pedro4444 píše:
divizna píše:Tu nemoznost Compliance testu beru jako docela zasadni problem. Jestli bude mozny downgrade na nizsi FW, tak to neni problem, ale bojim se, ze treba nove Nanobeamy budou uz jen s novym FW a downgrade mozny nebude.

DFS je zasadni problem, na mnoha mistech jsme museli dat compliance test ac tam predtim vubec nemusel byt, a to prave od doby, kdy je tam natvrdo DFS. Nekteri koncaci se pak vubec nepripojovali.
To same je se skenovanim. Davame Compliance test se scan listem po 5 MHz od 5480 do 5720 abychom videli, zda tam konkurence nesviti na nejakych mezikanalech a pripadne jak silne to je. Sami pak pouzivame jen klasicke kanaly 5500-5700, ale na ten scan je to dost vyhodne.
Jasne, je tu airview, ale ten na koncakovi vzdalene tezko pustim, aby se mi neodpojil.

Kanaly kde jsou radary zasadne nepouzivame, ale i tak je compliance test nutnost. Nejen pro ty co prasi mimo pasmo. Od UBNT docela chyba, lidi ted budou vice lakani na mikrotik se superchannelem. Minimalne na spoje. Navic mikrotik posledni dobou docela chrli novy HW, ty boardy serie 9xx nejsou spatne.


veru bude to nahovno dost ak nebude mozny downgrade.... s tym dfs nemavate aj ine problemy? ja som sa napriklad vela krat stretol ked som to testoval na 556 ze klienta odpojovalo a ked som prepol na 554 vypol dfs odteby bez problemov... + este ked nam vypnu compliance test tak vazne si kopu hrob... a predpokladam ze po par staznostiach na ubnt fore bude verzia 6,0 kde to vratia spat :D


Co jsem koukal na ubnt forum, tak tam se k vyhozeni complitance testu vyjadruji dosti ultimativne. Downgrade lze, samozrejme u novych produktu tezko rict.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Prostě moudré úřady rozhodly, že bez DFS to nejde. Přes to vlak nejede. A pokud někdo nebude krást od UBNT SDKčko, tak to ani nepůjde upravit.
To, že to na volném prostranství, zvlášť v PtMP nemůže fungovat, to už nikoho nezajímá. Kdo to kdy viděl ... připojovat domácnosti rádiem ... ve vyspělé Evropě.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 10 years ago

ludvik píše:Prostě moudré úřady rozhodly, že bez DFS to nejde. Přes to vlak nejede. A pokud někdo nebude krást od UBNT SDKčko, tak to ani nepůjde upravit.
To, že to na volném prostranství, zvlášť v PtMP nemůže fungovat, to už nikoho nezajímá. Kdo to kdy viděl ... připojovat domácnosti rádiem ... ve vyspělé Evropě.


Pokud se nezmenilo VO (coz nevylucuji) tak zadna povinnost pouzivat DFS u nas neni, za predpokladu, ze mas vykon 27 dbi, pouze v pripade pouziti plnych 30 dbi musis pouzivat DFS, takze to ze si v UBNT neco spatne vylozili....
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Musíš také studovat odkazované normy.

A pleteš se ... 30dBm můžeš použít, pokud používáš ATPC. Pokud ho nemáš, musíš o 3 snížit. ATPC jsem u těchto zařízení ještě neviděl. Atheros neumí změnit výkon bez rozpadu spoje.
DFS je automatický výběr kanálu a detekce meteoradaru. Výpadky spojení jsou tedy by design povinné.
Naposledy upravil(a) ludvik dne 28 Jan 2014 17:13, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 10 years ago

Takže takto .
ccodes.inc sa vygeneruje po reboote po prvom zavolaní /link.cgi , ale len ak neexistuje.
Do druhej ráno som prechádzal kód link.cgi a naviazaných súborov , ale nikde som nenašiel čo ho generuje (možno som iba slepý).
Takže možnosti sú že sa niekto pozrie na to ako donútiť ubnt aby si vygenerovalo ccodes.inc a potom sa tam len doplní CTEST tým postupom , alebo si budete nahrávať custom ccodes.inc do /etc/persistent/ a pri štarte sa len nakopíruje do /etc , alebo bude stačiť len jedna krajina v tom prípade vid postup hore.

Zatiaľ to ide , pokiaľ nevyhodia tú podporu tej kanálovej tabuľky z kernelu , alebo to nezablokujú cez ich airos modul tak nieje problém .
Ale kopú si vlastný hrob , pokiaľ sa nebude dať DFS vypnúť pri nových zariadeniach , tak tým pádom sú nepredajné
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Maj v tom teď trochu hokej a jak jsem procházel UBNT fórum tak je spousta lidí s 5.5.8 co nemaj frekvence který se u nich můžou používat atd. Myslím že to byl od nich docela chytrej tah a taky nejsnažší způsob jak si zmonitorovat VO ve všech zemích kde se jejich krámy používaj. Na fóru směrujou všechny nespokojence na support s tím, aby doložili např. že ty frekvence jsou u nich povolený. Myslim že až se prokoušou tou tunou nasbíraných dat vyjde zas novej firmware.
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 10 years ago

upgradol som par AP na 5.5.8 a zistil som ze cez aircontrol je mozne vypnut DFS. teda aspon sa to tvari, ze je to vypnute (v /tmp/system.cfg v parametri radio.1.dfs.status=disable). otazka je, ci to je realne vypnute. mavate casto vypadky kvoli dfs? ak ano, vedeli by ste to niekto otestovat? ja som doteraz mal vsade 5.5.4 bez dfs, tak neviem, ake dlhe mozu byt vypadky a ci ich spozorujem.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

od v6.15 je mikrotik pouzitelny aj na spoje, rychlosti a stabilita lepsia ako UBNT. Sice trosicku vyssia odozva pri nv2(ale na spoje sa mi viac osvedcili nstreme ktory funguje vynikajuco aj v zarusenom prostredi).
Loco vychadza 55eur, sxt 41eur. V sxt ked odide radio vymenim len radio(mala by tam sediet rb911), v ubnt nie je sance.
Co som robil testy sxt sa antenovo rovna malemu nanobridgu. Sextant velkemu.
Moznost otestovat si priepustnost cez bttest (na bodoch kde mame ubnt) sme museli davat aspon ku jednemu klientovi mikrotik, co to automaticky testoval...
S postupom casu sa mikrotik skvalitnuje rapidne oproti ubnt...ti zaspali pred troma rokmi...odvtedy nic nove....len nanobeam ktore stoja za...
o DFS nehovorim....
...uz peknych par mesiacov mozno rok sme nekupili nic od ubnt....(okrem anten) a dufam ani nebudeme musiet:)

Takze kto mi povied dovod preco pouzivat este UBNT?
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

rado3105 píše:od v6.15 je mikrotik pouzitelny aj na spoje, rychlosti a stabilita lepsia ako UBNT. Sice trosicku vyssia odozva pri nv2(ale na spoje sa mi viac osvedcili nstreme ktory funguje vynikajuco aj v zarusenom prostredi).
Loco vychadza 55eur, sxt 41eur. V sxt ked odide radio vymenim len radio(mala by tam sediet rb911), v ubnt nie je sance.
Co som robil testy sxt sa antenovo rovna malemu nanobridgu. Sextant velkemu.
Moznost otestovat si priepustnost cez bttest (na bodoch kde mame ubnt) sme museli davat aspon ku jednemu klientovi mikrotik, co to automaticky testoval...
S postupom casu sa mikrotik skvalitnuje rapidne oproti ubnt...ti zaspali pred troma rokmi...odvtedy nic nove....len nanobeam ktore stoja za...
o DFS nehovorim....
...uz peknych par mesiacov mozno rok sme nekupili nic od ubnt....(okrem anten) a dufam ani nebudeme musiet:)

Takze kto mi povied dovod preco pouzivat este UBNT?


Co to dela ve vlakne o ubnt fw 5.5.8 ?

edit: bud tak laskav, smazni to a bez flamovat jinam
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

to je rada ludom...tiez som neverilkym som nepresiel a riesil som nezmyselnosti ako vy.....
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 9 years ago

az se naucis cist, tak si svet oddychne,
nekoho staci nakopnout, nekoho musis proste zmlatit dokulicky, nez se mu rozsviti , nekoho je ale lepsi rovnou zabit
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam