Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.5.6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Ivan Bruna
Příspěvky: 108
Registrován: 11 years ago

Re: 5.5.6

Příspěvekod Ivan Bruna » 10 years ago

No jo, ale pokud si do Frekvency Listu "šoupne" frekvenci, na které bude detekován radar (u nás 5600, 5620, 5640MHz), tak se to asi nespojí...

To o ty 2 až 3 kanály opravdu přijdeme?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 10 years ago

Doporučí někdo, jakou do ubnt nastavit zemi mimo EU, která má stejné povolené kanály a výkony jako v ČR, ale není u ní napevno zapnuto DFS?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

U předchozích verzí to byl Compliance Test. Tuhle jsem ještě nezkoumal.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Kurna oni vaznde vyhodili disable DFS okienko.....to je čo za nápad?

Ale samozrejme máme na to liek ;) Vyberte si frekvenciu a zaskrtnite si Scan list s tou istou frekvenciou....mohlo by to fungovať nie?
0 x

pmaster
Příspěvky: 106
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pmaster » 10 years ago

jj aj funguje, ja to mam takto nahodene uz ud minulych verzii tak ani som nepostrehol ze ci DFS tam je alebo nieje.. ;)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

Co som cital ziadne pozitiva v5.5.6 okrem negativnej DFS neexistuju...alebo sa mylim a je nejaky racionalny dovod nasadenia tejto verzie?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

Nevím, já mám pouze subjektivní dojem že reakce webového rozhraní jsou o něco málo rychlejší. Možná dělali nějaké optimalizace.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 10 years ago

Ivan Bruna píše:No jo, ale pokud si do Frekvency Listu "šoupne" frekvenci, na které bude detekován radar (u nás 5600, 5620, 5640MHz), tak se to asi nespojí...

To o ty 2 až 3 kanály opravdu přijdeme?



Je to pěkná stračka ne že se nespojí, ale co jsem odpozoroval, tak DFS ani nepřeladí! (Teda asi do 10 minut nepřeladil.)
Což je mi velice příjemné, když se po updatu spoj již nespojí.
Další nádherná věc je ta, že se asi snaží najít radary, takže po restartu trvá docela dlouho, než začne AP vysílat.

:roll:
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Mno na jednom APčku kde je 1 klient ...sa občas stane, že AP posle "deauth" klientskej ST. Nepomoze nic len rebootnut dole station...musime to posledovat ale mam dojem ze to zacalo po upgrade na 5.5.6
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 10 years ago

midnight_man píše:Mno na jednom APčku kde je 1 klient ...sa občas stane, že AP posle "deauth" klientskej ST. Nepomoze nic len rebootnut dole station...musime to posledovat ale mam dojem ze to zacalo po upgrade na 5.5.6

Takže koukám že nejlepší je zůstat na 5.5.4. 8)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Ano preventivne nedavame 5.5.6 do novych zariadeni.

Inac potvrdzujem ze po reboote APčka s 5.5.6 trva citelne dlhsie klientom s 5.5.6 kym sa pripoja....
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 10 years ago

jedna vec je norma, druha vec je (dlouhodobe tolerovana) zvyklost..smysl tohoto opatreni od ubnt mi trochu unika.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Predpokladam, že nejake nariadenie od EU?

Ináč stačí na AP strane začiarknuť scan list a vybrať natvrdo kanál. Prípadne si vyberte compliance test (samozrejme si vyberte normálny kanál podľa normy) a zaručene Vám to nebude cestovať po frekvenciach.

5.5.6 je nutnosť, keďže release obsahuje zopar podstatných fixov a do budúcna ani nevravim....
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 10 years ago

diky novym sadam macu, uz zase nejde nove dodane kusy flashnut pod 5.5.6 ... podobny stav uz tady byl pri zmene macu minule ... takze lidi jak ta 5.5.6 chodi ? a v comp.test fakt neni ta dfska ? dik.
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 10 years ago

O jakou řadu jde?
0 x
T-T