Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Virus pro UBNT

Návody a problémy s konfigurací.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Re: Virus pro UBNT

Příspěvekod DarkLogic » 12 years ago

midnight_man píše:Za tie roky už človek vie pomaly spamati ktory vyrobca to kam dá. Keď nie, nemám problem otvoriť google, za 7 sekund mam pred sebou obrázok klávesnice a presne poviem čo stlačiť. Ako nevravím, že sú prípady kedy tam fakt treba ísť ale samotné zapnutie wifiny sa mi vždy podarí vyriešiť po telefóne! Nech si každý spraví ako chce, niekto pošle technika, niekto vybaví po telefóne . . .


No jednak to nebude vyřešeno za 7 sekund (už jen než zákazník konečně správně řekne, co má za typ notebooku může trvat i pár minut) a jednak proč dělat zdarma podporu po telefonu? Můžu mu říct, že to bude chtít zapnout wifi, můžu říct, co obecně má hledat za čudl, ale pokud si s tím není schopen poradit, tak to má s osobním zapnutím za 200 Kč. A jak už někdo výše napsal, zákazníci se tak učí řešit své vlastní problémy výrazně rychleji.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

pravda je tak niekde v strede :) :)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 12 years ago

to DarkLogic .. zase kdyz jim vsechno zpoplatnis, tak nez si zavolaji .. rozku*wi co se da, pozvou si domu zarucene "odborniky" atd ... takze nevim zda to je spravna cesta ...
0 x

Clant
Příspěvky: 17
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Clant » 12 years ago

Dade_Marfi píše:to DarkLogic .. zase kdyz jim vsechno zpoplatnis, tak nez si zavolaji .. rozku*wi co se da, pozvou si domu zarucene "odborniky" atd ... takze nevim zda to je spravna cesta ...

Souhlas :)

Včerejší výjezd.

Volá klient: "Už 5 dní mi nefunguje internet" . Juknu do MK, anténa regnutá je, podivám se do antény, pc nikde v DHCP. Přijedu, juknu do nastavení a tam natvrdo nastavená nějaká pofiderní IP, takže zapnu "automaticky získat adresu" (či jak to je?) a tradááá internet jede. A platil něco? Ne.. jsou Vánoce :D
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 12 years ago

Dade_Marfi píše:to DarkLogic .. zase kdyz jim vsechno zpoplatnis, tak nez si zavolaji .. rozku*wi co se da, pozvou si domu zarucene "odborniky" atd ... takze nevim zda to je spravna cesta ...


Zaručení "odborníci" jsou oblíbení asi všude, ale zase u nás toho nemají moc co pokazit, protože to máme docela blbovzdorné. Nějak si nevzpomínám na situaci, kdy by nadělali nějakou škodu navíc. Jen si z historie vzpomínám na jeden případ, kdy oba konce UTP kabelu někdo zapojil do jednoho routeru. Když jsem se pak ptal, jaký v tom dotyčný viděl smysl, tak nevěděl... :-)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

To by bolo na dlhé rozprávanie so zážitkov u klientov... Jeden by neveril, čo dokáže obyčajný človek vymyslieť :mrgreen:
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 12 years ago

Ano zážitků s klienty je dost někdy až příliš.Ale utekli jsme od tématu. Hromadně jsem updatoval firmvare a jak bylo již psáno výše u některych klientů se po updatu nepodařilo připojení na AP. Takže když jsem přijel k nim zjistil jsem, že se rozsah scanovaní novym FW přehodil na kanaly 149 -159 což tedy není tady povolené a nechyta nižší. No a jak bylo psano jedině reset do defaultu a zvova nastavení včetně regionu ČR na začátku toto vyřešilo. Tuto situaci jsem vypozoroval jen u první varky nano 5 ktere měli ještě původní SMA konektor samici.
Byl jsem zděšen když mi někteří klienti fungovali a jiní ne po novém Fw

Přeji vše nejlepší v novém roce

http://www.wiracom.cz
0 x

honza67
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod honza67 » 6 years ago

Zdravím poslední dobou se mi často stává, že na zařízeních UBNT /s libovolnou verzí FW/ se nepřihlásím přes ssh/telnet. Web rozhraní funguje normálně . Když chci změnit FW tak mi to zahlásí checksum error. Pokud kliknu na tlačírko reset to defaults, dostane se to na default 192.168.1.20 ale nejde webowé rozhranní. Musím přes ftfp nahrát nový firmware. Pak to jede dál. Nestává se to také někomu?Mám pocit,že je to nějaká forma viru.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

honza67 píše:Zdravím poslední dobou se mi často stává, že na zařízeních UBNT /s libovolnou verzí FW/ se nepřihlásím přes ssh/telnet. Web rozhraní funguje normálně . Když chci změnit FW tak mi to zahlásí checksum error. Pokud kliknu na tlačírko reset to defaults, dostane se to na default 192.168.1.20 ale nejde webowé rozhranní. Musím přes ftfp nahrát nový firmware. Pak to jede dál. Nestává se to také někomu?Mám pocit,že je to nějaká forma viru.

Není to vir, je to umírající flash paměť v jednotce.
0 x

honza67
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod honza67 » 6 years ago

I to jsem schopen připustit. ale je mi divné,že se to stalo najednou u dvou zařízeních,které jsem náhodou zapomněl přes noc na veřejné IP.adrese. Zařízení nebyla starší než 3 měsíce..
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

honza67 píše:I to jsem schopen připustit. ale je mi divné,že se to stalo najednou u dvou zařízeních,které jsem náhodou zapomněl přes noc na veřejné IP.adrese. Zařízení nebyla starší než 3 měsíce..

To mění situaci, nenechal jsi tam výchozí login?
0 x

honza67
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod honza67 » 6 years ago

Nejsem ucho,měním dokonce i výchozí ssh a telnet porty.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

to neni vir, ale vadnych par bunek flashky .. kdyz prehrajes fw v reco tak se prepise vse na jine bunky :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education