Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Klient NS M5 Loco a rozpadávání VPN, IPsec

Návody a problémy s konfigurací.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Klient NS M5 Loco a rozpadávání VPN, IPsec

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Ahoj,
mám klienta jehož připojení je NS M5 Loco v režimu router - AP Rocket M5 a po kabelu do RB750 v režimu bridge a z něj po kabelu do iGW RB750. Problém je ten že tento zkušený Linuxář/Ciscař mi hlásí že mu padá VPNka a bohužel už se sama znovu nepřipojí cca 4x do 2hodin (musel si na to dát TMobile aby mohl pracovat). Signálově,ping,rychlost i slinkováním to vše je v pořádku prostě se ale rozpadá VPNka. Chtěl jsem se tedy optat zda se tam někde nezadává nějaký parametr ať už v jednotce (Enable Multicast Setting ? WAN nebo LAN). Nebo prostě zda jste to někdo neřešili.Asi je to něco co blokuje IPsec. Ve firewallu iGW mám blok pouze na p2p all jinak je čistý. Můžu to sice řešit přidělením veřejné IP a případně dát to u něj do bridge, ale není to moc systémové řešení předpokládám.
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Jak máš nastavené timeouty v connection trackingu?
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Asi defaultně co vím nehrabal jsem na to.

http://www.ulozto.cz/9367081/connecting-jpg
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Tak jsem ještě kouknul do IPsec na iGW a mám to takhle - není to náhodou těch 30min tam to co mě dělá tu neplechu?

http://www.ulozto.cz/9373780/ipsec-jpg
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Asi uz to tak bude :D Nastav tam treba 2min a uvidis jestli se bude odpojovat...
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Safra, ale třebas Hapi to má taky tak v demu by default 30min a ten je ve věcech víry neomylnej :mrgreen: . Tím chci mimo jiné říci, že za tohle demo mu moc děkuji, protože sice nevím co tam kde ve firewallu provádí, ale přesto je to pro mě skoro první místo když něco nevím kam se kouknout. Změnil jsem to na 24hod a napsal borcovi ať si to zkusí, což asi dřív jak za 2-3tejdny nestihne... .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

máš v "service ports" povolený pptp?

vim že tu v síti někdo vpnky používá a u jednoho jsem museln a cacc2204 povolit vpn v nastavení jinak to nehnulo a nebo hnulo ale blbě.

co že mám v demu na 30 minut?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Kua Hapi Tebe tu člověk za zády nemůže ani kloudně to no pomluvit, jak seš rychlej :mrgreen: :lol: .

pptp mám povolený. To u Tebe je v demu IP/IPsec/Proposals je to i na tom druhém obrázku odemě, tedy ona Lifetime 30min. Aneb proč by nám Mikrotik nepřidělával více práce :mrgreen: .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, ale co má tohle nastavení společnýho s vpnkem tekoucí přes router? to do toho vůbec nezasahuje přece nebo by nemělo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Nevím, ale odpovídá to tomu co mi ten borec psal a on narozdíl odemě těm sítím hoví víc :D .

***********
BTW Byl jsem tam již 2x a co je zvláštní, rozpadává se mi tam firemní VPNka a nikdy/nikde jinde se mi to doposud nestalo. Normálně funguje tak, že se klient znovu spojí, ale na té tvé síti ani za boha a vždy musím znova zadávat heslo.
Jednou jsem tam musel skutečně pracovat a když se to stalo asi počtvrté během dvou hodin, tak jsem rezignoval a použil TDebil 4G připojení, kde to naštěstí fungovalo bez problémů.
Nemáš tam puštěné něco, co pravidělně shazuje IPsec spojení?
***********
0 x