Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Aircontrol vs. UNMS

Návody a problémy s konfigurací.
HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Aircontrol vs. UNMS

Příspěvekod HoT » 4 years ago

Kolik cca klientů je schopen managovat aircontrol a kolik UNMS aby to běželo řekněme ,,svižně'' ??
Ted sem nainstaloval aircontrol 2.1 na starsi Xeon 2,4 GHz 8GB RAM, SSD a se 106 klientama to jede jak posrane. Nevim kde mam co spatne ale je to nepouzitelny. Nejsem schopen ani pridat klienta do monitoringu :-(
0 x
www.generalnet.cz

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Na UNMS v době začátků (řešili funkce, optimalizace teprve začínaly) jsem s 2 jádry/4GB RAM neměl s 100 zařízeními problém, CPU se vysloveně flákalo.

Záleží jaká je současná situace, ale podle toho co tvořili když jsem odcházel, tak by to pár tisíc zařízení na slušném HW mohlo zvládnout (hodně záleží na konfiguraci, hlavně na četnosti vyčítání dat ze zařízení).
0 x

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 4 years ago

Potrebuju cca 2000zarizeni. Nebo to nasekat na řekneme 4x500zarizeni. I to by šlo. Ale momentálně aircontrol nulovej při discovery jednoho subnetu /24. Doteď chrousta. Tzn asi dva dny.
0 x
www.generalnet.cz

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

HoT píše:Potrebuju cca 2000zarizeni. Nebo to nasekat na řekneme 4x500zarizeni. I to by šlo. Ale momentálně aircontrol nulovej při discovery jednoho subnetu /24. Doteď chrousta. Tzn asi dva dny.


Co si pamatuju, tak už 2 roky zpátky ubnt řeklo, že do budoucna AC nechají umřít a vše přejde pod UNMS. Je to ale delší dobu a já mezitím přešel na Arubu, takže to nesleduji nijak detailně.

2000 zařízení to má údajně zvládnout na 4 jádrech. Nezbývá, než to zkusit. Nasazení je poměrně rychlý a může to běžet v souběhu se současným systémem, než to odladíš.
1 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 4 years ago

mal som aircontrol 2.1 na skusku na nejakom N3150/3GB ram a bezalo to svizne pri monitoringu asi 350 zariadeni. takze nieco tam mas spatne...
0 x

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 4 years ago

Ale co kurna :-( je tam PC s cistou instalaci win10, nic vic. Nainstaloval sem Aircontrol server, sel podle navodu a dal discovery a nastavil rozsah na jeden /24 rozsah. A mohl sem jit do hospody. Neni potreba jeste neco aby to bezelo? Nejaky plugin nebo tak?
0 x
www.generalnet.cz

tessicz
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod tessicz » 4 years ago

Doporučuji nepoužívat widle.

Nainstaluj Debian nainstaluj Open-JDK a aircontrol...

Mám to na cca 1000 zařízení, 4 core, 8GB ram, v proxmoxu a v podstatě se to fláká.
2 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

presne tak, Linux
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

sub_zero píše:presne tak, Linux


Přidávám se. Vzhledem k ceně licence a nenažranosti Widlí (spotřebují víc prostředků na svůj běh, než na běh AC/UNMS) je na tohle linux výrazně vhodnější.
1 x

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 4 years ago

Ok, zkusim tedy linux.
0 x
www.generalnet.cz

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 4 years ago

ubuntu, 8x2,8ghz, 24gb ram a kolem 1100 zařízení bez problémů jak web tak tlustej klient

unms máme na ubiquiti free cloudu, kolem 500 aircube a přes počáteční problémy, kdy jsme virtuálu několikrát shodili, už taky bez problémů
0 x