Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ubnt skripty

Návody a problémy s konfigurací.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

ubnt skripty

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Zdravim este niekto pouzivate skripty v ubnt?

zatial co mame jeden nazor citujem:
helapc píše:Ahoj, je to v podstatě debian. scheduler je u normálního linuxu cron. Ten tam většinou neřeším, ale asi by šel. Cron mám na hlavním routeru a ten pošle script na daný zařízení přes ssh.
Jde tam řešit cokoliv co umí mikrotik, jak píšu je to Linux, konkrétně Debian.




*****************************************************
*
*Nemyslím, že jsem nejpovolanější na vlákno o scriptech.
Tak jen rámcově. V UBNT je Linux, kontrétně Debian. Lze tam instalovat aplikace a pouštět je pomocí scriptů v podstatě stejně jako na běžném linux serveru.
Pro akceptaci scriptů je potřeba dodržet, některá pravidla kvůli bezpečnosti a hlavně mít firmware s označením cs. Vše je potřeba nakopírovat do /etc/persistent a uložit pomoci scriptu save
Pokud umíte v Linuxu zkuste se tam přes ssh přihlásit. Na prohlížení je tam cat na editaci vi.
Pro začátek mrkněte do cat /tmp/system.cfg
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.