Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Odpájajúce sa zariadenie

Návody a problémy s konfigurací.
tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Odpájajúce sa zariadenie

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Vysielač pred rokom rocket M5, teraz je vysielač rocket AC prism gen2. U zákazníka vymenená anténa aj zdroj, vyskúšané rôzne verzie firmware. Predtým mal nanobeam, potom sme mu dali Powerbem M300. Zákazníkova "anténa" sa v náhodných intervaloch odpája o vysielača. Za pár sekúnd sa znovu pripojí a zas ide povedzme 10-15 minút možno hodinu. Ostatní zákazníci majú v pohode uptime aj 35 dní. Pritom keď pozriem do jeho antény tá má uptime tiež niekoľko dní, čiže sa nevypne len sa odpojí. Sú na tom mieste dvaja iní zákazníci vzdušnou čiarou od jeho domu cca 40 metrov obaja sú pripojení bez problému. Nikto iný sa na vysielači neodpája.

Problém sme už riešili pred rokom, bol som na dovolenke kolega bol u zákazníka vymenil mu anténu a potom to išlo nejak do stratena. Teraz má ten človek "ruský" skylink a zas ho to začalo trápiť, a ja už naozaj netuším ako to skúsiť riešiť. Nemá zmysel dávať mu podľa mňa 3tiu anténu.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Prelad to na chvíli někde mimo na chvíli a uvidíš co to bude dělat...
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Tak som nakoniec predsa len vymenil zariadenie u zákaníka za litebeam ac. Dnes je to presne 7 dní a rádio sa neodpojilo...... Takže buď sa u toho zákazníka v priebehu 3 rokov pokazili rovnakým spôsobom dve klientské antény, alebo má chlap okolo domu "divné zoskupenie oblakov".
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Predpokladam, ze pouzivas mixed rezim...potom sa neni comu cudovat.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Ano pouzivam, ale to s tym nic nema. pretoze do minuleho leta tam bolo vsetko cisto na mkovy zariadeniach. potom sa tam vymenil ac prism2 a zariadenia ostali vsetky mkove.

teraz som tam osadil tomuto klientovy uplne prve acckove radio. takze mixed je to v podstate presne 8mi den dnes.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Takže jsi si odpověděl sám a potvrdil co psali kluci nade mnou - máš tam mix a to 8dnů.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Prosim precitaj si to cele a povedz mi co som si odpovedal?
0 x