Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jMikroFig - Advanced Ubiquiti AirMAX configuration tool

Návody a problémy s konfigurací.
jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

jMikroFig - Advanced Ubiquiti AirMAX configuration tool

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

Ahoj,
už delší dobu se zabývám vývojem programu pro vlastní potřebu, zatím zvládá měnit countrycode v zadaném seznamu ip adres, stahovat configy z rozsahu i seznamu, komunikovat přes ubnt Discovery protokol, bez přihlášení zjistí hostname, model, ip, mac, uptime, FW verzi... S možností volitelného exportu do csv. Dál plánuju přidat volitelné změny v rámci nascanovaného ssid. Scan /24 rozsahu zabere cca 35 vteřin během kterých to ze všech antén udělá i export Discovery dat.
Měl by tu o takový program někdo zájem? Běží v Javě, aktuálně jsou v něm některé věci jen pro Windows ale nebráním se to přepsat i na Linux. Má to GUI, teď pracuji na vestavěném terminálu.
Zveřejním to jako open source, spíš by mne zajímalo, jestli se to hodí i někomu jinému, případně jaké funkce by se vám ještě v takové utilitě líbily :slight_smile:
Naposledy upravil(a) jakduch dne 19 Aug 2019 16:03, celkem upraveno 1 x.
5 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

A co něco podobného pro MikroTik? :)
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

CrazyApe píše:A co něco podobného pro MikroTik? :)

Mikrotik je celkem pitomý v tom že z něj bez přihlášení nejde dostat skoro nic :grinning:
Z lenosti jsem začal tu utilitu pro ubnt přepisovat z terminálu na GUI, ale z hlediska vyřešené komunikace přes ssh a sftp mi je celkem jedno, s čím to bude komunikovat a regexy jsou jednoduché, takže je jedno co to má z konfigurace vyčíst. :grinning:
Rád bych udělal program co udělá řízený upgrade zadaných mikrotiků :grinning:
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 4 years ago

jakduch píše:Ahoj,
už delší dobu se zabývám vývojem programu pro vlastní potřebu, zatím zvládá měnit countrycode v zadaném seznamu ip adres, stahovat configy z rozsahu i seznamu, komunikovat přes ubnt Discovery protokol, bez přihlášení zjistí hostname, model, ip, mac, uptime, FW verzi... S možností volitelného exportu do csv. Dál plánuju přidat volitelné změny v rámci nascanovaného ssid. Scan /24 rozsahu zabere cca 35 vteřin během kterých to ze všech antén udělá i export Discovery dat.
Měl by tu o takový program někdo zájem? Běží v Javě, aktuálně jsou v něm některé věci jen pro Windows ale nebráním se to přepsat i na Linux. Má to GUI, teď pracuji na vestavěném terminálu.
Zveřejním to jako open source, spíš by mne zajímalo, jestli se to hodí i někomu jinému, případně jaké funkce by se vám ještě v takové utilitě líbily :slight_smile:


urcite by sa to hodilo... znie to velmi zaujimavo, hlavne to "zvládá měnit countrycode v zadaném seznamu ip adres" a pod.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Mi by se to nejvíce líbilo jako command-line utilita aby to šlo případně zahrnout do vlastních skriptů - pokrýt v GUI všechny možné scénáře, co si uživatelé vymyslí, je asi téměř nemožné.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

jakduch píše:
CrazyApe píše:A co něco podobného pro MikroTik? :)

Mikrotik je celkem pitomý v tom že z něj bez přihlášení nejde dostat skoro nic :grinning:
Z lenosti jsem začal tu utilitu pro ubnt přepisovat z terminálu na GUI, ale z hlediska vyřešené komunikace přes ssh a sftp mi je celkem jedno, s čím to bude komunikovat a regexy jsou jednoduché, takže je jedno co to má z konfigurace vyčíst. :grinning:
Rád bych udělal program co udělá řízený upgrade zadaných mikrotiků :grinning:


Ano presne tak - hromadný upgrade a další ... měl jsem jeden program kde se naplnil Excel ipckama+heslama a do textaku SSH příkaz sle přestal jit :/
0 x

Exter01
Příspěvky: 55
Registrován: 8 years ago
Bydliště: SK

Příspěvekod Exter01 » 4 years ago

urcite by sa to hodilo :relaxed:
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

CrazyApe píše:
jakduch píše:
CrazyApe píše:A co něco podobného pro MikroTik? :)

Mikrotik je celkem pitomý v tom že z něj bez přihlášení nejde dostat skoro nic :grinning:
Z lenosti jsem začal tu utilitu pro ubnt přepisovat z terminálu na GUI, ale z hlediska vyřešené komunikace přes ssh a sftp mi je celkem jedno, s čím to bude komunikovat a regexy jsou jednoduché, takže je jedno co to má z konfigurace vyčíst. :grinning:
Rád bych udělal program co udělá řízený upgrade zadaných mikrotiků :grinning:


Ano presne tak - hromadný upgrade a další ... měl jsem jeden program kde se naplnil Excel ipckama+heslama a do textaku SSH příkaz sle přestal jit :/[quotee]
Budu rád když to další mi někam napíšete, třeba sem ať se kolem funkcí udělá diskuze😀 po rozchodu mám teď největší vztah s tím programem a tohle by byl dobrý směr vývoje :-)
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Ono to asi není u MK třeba dělat úplně jako klikací vzhledem k tomu, ze to umí SSH a telnet muzes jit směrem pár tlačítek na hromadny upgrade atp. aby se nemusely psát přikazy a pak klasické SSH/Telnet prikazy ..
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

CrazyApe píše:Ono to asi není u MK třeba dělat úplně jako klikací vzhledem k tomu, ze to umí SSH a telnet muzes jit směrem pár tlačítek na hromadny upgrade atp. aby se nemusely psát přikazy a pak klasické SSH/Telnet prikazy ..

Aplikace je založena na JavaFX GUI takže přidat něco grafického je sranda, horší už je to s funkcemi a externími knihovnami, ale s rozumnými požadavky není žádné rozšíření nemožné :grinning:
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

Pokud někdo na aplikaci čekáte, mám pro vás takovou smíšenou zprávu :D Když jsem začal řešit právní nesmysly, došel jsem k vícero změnám.
Z jFig, jak se jmenuje již vícero aplikací a co jsem si nezjišťoval, aplikaci přejmenovávám na jMikroFig. Je to zatím ironie, když aktuálně funkce podporují jen Ubiquiti, ale ono snad i na ten Mikrotik dojde.. a pak se mi nelíbí jUbiFig :D A název je trvalý, v aplikaci už je teď tolik věcí že bych to znovu měni nechtěl.
Ta špatná zpráva je, že v rámci instalátoru nemůžu šířit některé knihovny a hlavně podpůrný 3rd party program nad kterým aplikace běží.
Aplikace se proto dneškem rozděluje na dvě větve -
opensource - jMikroFig Network Ubiquiti devices Scanner - aplikace umí najít v zadaném rozsahu všechny antény se zapnutým discovery, vypsat o nich: ip, mac, ssid, hostname, verzi fw, typ antény a uptime. Tyhle informace taky ukládá do excelovského .xls souboru. Můžete tak aplikaci využít třeba na naskenování sítě a aktualizaci databáze zařízení.
propietary - jMikrofig Advanced Configuration tool - aplikace, která si umí načíst xls soubor (ať už ze Scanneru nebo od uživatele), ze souboru si vezme IP, jméno a heslo a může čarovat se zařízením.Komunikace už bude využívat jen knihovny pod licencí Apache 2.0, takže tam mám větší svobodu ve použití aplikace. Přemýšlím nad komunitou https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=28848 nebo budu mezi zdejšími hledat firmu, která by byla ochotná celý projekt zastřešit.
0 x

Uživatelský avatar
UI-DP
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod UI-DP » 4 years ago

A uz jste zkouseli UNMS https://unms.com/ ? Pokud mate alespon 10 zarizeni, tak muzete vyuzit UNMS cloud zdarma: https://blog.ui.com/2019/08/29/unms-cloud-is-now-free/
0 x

i4wifi
Příspěvky: 54
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod i4wifi » 4 years ago

Popis funkcí nového Ubiquiti UNMS v1 je zde: https://www.i4wifi.cz/cs/faq/1817-ubiquiti-unms-v1
0 x