Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pripojenie k nanostation

Návody a problémy s konfigurací.
minos
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Pripojenie k nanostation

Příspěvekod minos » 4 years ago

Dobry den. internet mam rieseny nasledovne: K isp sa pripajam vzduchom antenou cez Nanostation M5. Za nim som mal obycajny tp link wifi router. Avsak som si kupil Mikrotik router namiesto tp link. Chcel som si premostit verejnu ip tak som v Nanostation M5 prepol mod z routru na brigde. V mikrotik som nastavil PPPoe udaje. Vsetko (internet) funguje, ip je premostena. Avsak uz sa neviem pripojit k konfiguracii Nanostation, ani cez tracer nevidim jeho ip. Ako sa mozem pripojit k konfiguracii Nanostation? A este ci to ISP nebude vadit ze som prepol mod? Dakujem.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ja bejt tvim ispkem tak mas stopku jako svina. Tohle se proste nedela. Na ten ubnt se nedostanej proto ze jsi tam zrejmne zadal blbe ip a halavne musis mit ipcko z range toho ubntu aby jsi se na nej dostal predtim ti routoval. Blbost ispka je to ze si anteny nezavre.
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

minos
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod minos » 4 years ago

Uz sa mi podarilo pripojit na antenu. Ako preniest verejnu ipku aby isp nemal s tym problem? Aby som si mohol na mikrotiku nastavit vpn a dalsie veci? Dakujem.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

minos píše:Uz sa mi podarilo pripojit na antenu. Ako preniest verejnu ipku aby isp nemal s tym problem? Aby som si mohol na mikrotiku nastavit vpn a dalsie veci? Dakujem.

Jednoduše - požádat o asistenci ISP, nehrabat mu svévolně do antény, když si očividně nejsi jistý, co děláš.
1 x

minos
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod minos » 4 years ago

Dobrý deň,
v anténe (nanostation) som nechal pôvodné nastavenia od isp, avšak zapol som DMZ a IP DMZ som zadal vnútornú IP routru mikrotiku, ktorú mu prídelil nanostation. Tým pádom by mi anténa mala posielať všetky(samozrejme okrem portov na konfig anteny...) porty na ten mikrotik. Správne tomu rozumiem? V mikrotiku som vytvoril VPN server (podľa tohoto návodu: https://babcuvpisecek.com/sitarina/jak- ... tep-navod/). Avšak VPN stále nefunguje. Keď v lokálnej sietí zadám na pripojenie k vpn lokálnu ip mikrotiku, vtedy sa mi k vpn bez problémov pripojí. Avšak keď vo verejnej sietí zadať verejnu ip tak to nefunguje.Kde robím chybu? Ďakujem.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

IPsec nejde zprovoznit, pokud není veřejná IP adresa až přímo na routeru.
0 x

minos
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod minos » 4 years ago

Ďakujem. Dá sa preniesť preniesť verejná IP do mikrotiku okrem režimu bridge? Prípadne akú VPN použiť aby stačilo DMZ? A ešte prečo je bridge pre ISP problém? Ak bude nevyhnutný ten bridge tak budem pýtať povolenie od ISP, nerád by som spôsobil nejaké problémy.
Pozn.: Ďakujem za ochotu, viem že sú to pre Vás primitívne otázky ale každý nejak začínal a naozaj nechcem spôsobiť ISP nejaké problémy.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

minos píše:akú VPN použiť aby stačilo DMZ?

Používám ke své spokojenosti PPTP, stále je pro normální uživatele dostatečně bezpečné a zároveň velmi dobře kompatibilní s širokou škálou systémů/zařízení.
1 x