Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

unifi Cloud Key

Návody a problémy s konfigurací.
maser
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

unifi Cloud Key

Příspěvekod maser » 4 years ago

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám koupen Cloud Key UC-CK, jedno AP LR u sebe (na stejné síti, jako Cloud Key). Dále několik AP LR v jiných lokalitách, ale chtěl bych, aby se i tyto AP hlásily k tomu Cloud Key, abych je všechny viděl pohromadě. Co se má kde nastavit, aby se AP LR hlásilo k tomu danému controlleru, který běží na tom Cloud Key? Ke Cloudu se přihlásím odkudkoliv (počítač i app v mobilu), ale vidím v něm jen tu jednu AP, co je na stejné síti, jako Cloud Key. Ostatní AP byly nastaveny na počítači ve stejné síti, kde je Cloud Key, ale teďka běží jinde, tak se hlásí jako odpojené... Vyčetl jsem, že by to nastavit jít mělo - jsou tu na fóru lidé, kteří takto spravují několik AP v různých lokalitách jedním controllorem. Děkuji za rady.
0 x

lmm
Příspěvky: 5
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod lmm » 4 years ago

Je potreba se pres ssh prihlasit na AP a nastavit IP radice - cloud key. IP radice musi byt dostupne alespon pres L3.
lm
2 x

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 4 years ago

- set-inform <inform_url> attempt inform URL (e.g. set-inform http://192.168.0.8:8080/inform)
- tam zadas IP Unifi KEY
- potom vramci WEB managementu UnfiKEY das Adopt dane Unifi zariadenie
- tot vsjo
- ak pristupujes z inej sieti, ako je tvoja - bude vhodna verejna IP
1 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

pánové radí dobře, ale od poloviny. Několik návodů zde: https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles ... ontrollers

Doporučuji, použít SSH variantu, jde to rychle a v pohodě.
0 x

maser
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod maser » 4 years ago

Děkuji za rady - jakou použít appku pro přihlášení se přes SSH na AP?
Návod jsem pročítal - ale lepší je asi krok za krokem nebo někoho, komu bych poprvé koukal pod ruku...
Děkuji, Ondra
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

maser píše:Děkuji za rady - jakou použít appku pro přihlášení se přes SSH na AP?
Návod jsem pročítal - ale lepší je asi krok za krokem nebo někoho, komu bych poprvé koukal pod ruku...
Děkuji, Ondra

Na Androidu používám JuiceSSH a jsem spokojen. Na Windows buď Putty nebo vestavěný klient v příkazovém řádku: ssh username@ip_adress
0 x

maser
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod maser » 4 years ago

Díky za rady, už jsem pokročil. Jen mám od poskytovatele internetu místo veřejné IP adresy udělané doménové jméno, kam se IP adresa přesměrovává. Lze místo IP adresy do AP zadat toto doméno jméno? A v jaké formátu? Díky, Ondra
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

maser píše:Díky za rady, už jsem pokročil. Jen mám od poskytovatele internetu místo veřejné IP adresy udělané doménové jméno, kam se IP adresa přesměrovává. Lze místo IP adresy do AP zadat toto doméno jméno? A v jaké formátu? Díky, Ondra

Zadává se tam destinace Controlleru, takže by tam měla jít zadat jak IP adresa, tak i doména.
0 x

maser
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod maser » 4 years ago

Díky za rady a pomoc, už vše funguje, jak jsem si představoval. Ondra
0 x