Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zmena MAC na AC zariadeniach

Návody a problémy s konfigurací.
ferkop1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Zmena MAC na AC zariadeniach

Příspěvekod ferkop1 » 4 years ago

Zdravim. Je mozne zmenit MAC u novych zariadeni AC zariadeni s najnovsim firmwarom?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

ferkop1 píše:Zdravim. Je mozne zmenit MAC u novych zariadeni AC zariadeni s najnovsim firmwarom?
myslím, že túto možnosť na ubnt AC už nenájdeš.... Aj na ubnt fóre som sa to dočítal...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Zkus použít script a v něm "ip link set ROZHRANI MACADDRESS". Jestli to pak něco zase nepřetluče, za to ale neručím.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ferkop1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ferkop1 » 4 years ago

skusal som viacero verzii,ale stale nic
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

podla mna sa to neda :(
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 7 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

Je to komplet zakázané v jádru systému, musel by se někdo nají zkompilovat ho přepsat a tuhle funkci povolit samozřejmě to nepřežije update a bude s tím moc práce .... zajímavé je že to není povolené ani ve verzích Custom Script Support... kde se dříve utvořil script při startu změň MAC adresu. Do ubnt to už někdo psal, i na foru UBNT se o tom někdo bavil ale nic platné. UBNT nepovolí ...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Toto je pouze teorie kolemjdoucího:
Odzkoušel jsem podobnou operaci u Mikrotiku. Předpokládám, vzhledem k tomu, že architektura UBNT i RB je prakticky totožná, že MAC UBNT stroje je uložená v eprom paměti. Stačilo na tu 8-pinovou paměť nasunout tlačnou patici, načíst obsah, upravit příslušně byte a vrátit zpět. Operace na pár minut. Je to samozřejmě otrava, že se musí stroj odkrytovat, ale pro toho, komu na této změně záleží, je to řešení rychlé a trvalé.
Druhá možnost je pustit ve stroji malou SW utilitu, která příslušné buňky v epromce přepíše. Toto mám u Mikrotiku odzkoušeno, tam to problém není a funguje to.
Třetí možnost je epromku odpájet, to není žádný problém, má většinou 8 nožiček s poměrně velkou roztečí, načíst programátorem a upravený obsah vrátit zpět. Je to tak na 5 minut i s odkrytováním. Tyto změny jsou pak trvalé.
Zrovna říkám: platí pouze u RB/Mikrotiku, u UBNT je to pouze předpoklad. mpcz, 28aug2019
1 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

mpcz píše:Toto je pouze teorie kolemjdoucího:
Odzkoušel jsem podobnou operaci u Mikrotiku. Předpokládám, vzhledem k tomu, že architektura UBNT i RB je prakticky totožná, že MAC UBNT stroje je uložená v eprom paměti. Stačilo na tu 8-pinovou paměť nasunout tlačnou patici, načíst obsah, upravit příslušně byte a vrátit zpět. Operace na pár minut. Je to samozřejmě otrava, že se musí stroj odkrytovat, ale pro toho, komu na této změně záleží, je to řešení rychlé a trvalé.
Druhá možnost je pustit ve stroji malou SW utilitu, která příslušné buňky v epromce přepíše. Toto mám u Mikrotiku odzkoušeno, tam to problém není a funguje to.
Třetí možnost je epromku odpájet, to není žádný problém, má většinou 8 nožiček s poměrně velkou roztečí, načíst programátorem a upravený obsah vrátit zpět. Je to tak na 5 minut i s odkrytováním. Tyto změny jsou pak trvalé.
Zrovna říkám: platí pouze u RB/Mikrotiku, u UBNT je to pouze předpoklad. mpcz, 28aug2019


Jen teoretická otázka - na AC chápu rozdělání nanostation nebo rockety, které jdou otevřít, ale co nanobeamy, litebeamy a powerbeamy, co mají ty plasty zatavené? tam to po hw stránce moc řešit nejde :/
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Na MK to normalne jde, ale bohuzel se pak zarizeni k danemu AP, ktera ma zmenenou mac nepripoji, musí se zmenit jen poslednich 6 znaku a pak to jde.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

jakduch píše:
mpcz píše:Toto je pouze teorie kolemjdoucího:
Odzkoušel jsem podobnou operaci u Mikrotiku. Předpokládám, vzhledem k tomu, že architektura UBNT i RB je prakticky totožná, že MAC UBNT stroje je uložená v eprom paměti. Stačilo na tu 8-pinovou paměť nasunout tlačnou patici, načíst obsah, upravit příslušně byte a vrátit zpět. Operace na pár minut. Je to samozřejmě otrava, že se musí stroj odkrytovat, ale pro toho, komu na této změně záleží, je to řešení rychlé a trvalé.
Druhá možnost je pustit ve stroji malou SW utilitu, která příslušné buňky v epromce přepíše. Toto mám u Mikrotiku odzkoušeno, tam to problém není a funguje to.
Třetí možnost je epromku odpájet, to není žádný problém, má většinou 8 nožiček s poměrně velkou roztečí, načíst programátorem a upravený obsah vrátit zpět. Je to tak na 5 minut i s odkrytováním. Tyto změny jsou pak trvalé.
Zrovna říkám: platí pouze u RB/Mikrotiku, u UBNT je to pouze předpoklad. mpcz, 28aug2019


Jen teoretická otázka - na AC chápu rozdělání nanostation nebo rockety, které jdou otevřít, ale co nanobeamy, litebeamy a powerbeamy, co mají ty plasty zatavené? tam to po hw stránce moc řešit nejde :/

No nevím jak AC UBNT řada, tato vyšší technika mě zatím minula, ale na ty A/N modely mám jako zaučený strojní zámečník nacvičené hmaty a chvaty, takže rozborka - sborka nedělá potíže (např. při výměně čipů).
Je v té konstrukci AC prosím nějaký zásadní rozdíl? Dík, mpcz, 28aug2019
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Ladik píše:Na MK to normalne jde, ale bohuzel se pak zarizeni k danemu AP, ktera ma zmenenou mac nepripoji, musí se zmenit jen poslednich 6 znaku a pak to jde.

OK a je nějaký důvod měnit všechny znaky? Dík, mpcz, 28aug2019
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jaký je důvod měnit byť jediný znak, pokud to znamená rozborku zařízení se ztrátou záruky?
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

mpcz píše:
jakduch píše:
mpcz píše:Toto je pouze teorie kolemjdoucího:
Odzkoušel jsem podobnou operaci u Mikrotiku. Předpokládám, vzhledem k tomu, že architektura UBNT i RB je prakticky totožná, že MAC UBNT stroje je uložená v eprom paměti. Stačilo na tu 8-pinovou paměť nasunout tlačnou patici, načíst obsah, upravit příslušně byte a vrátit zpět. Operace na pár minut. Je to samozřejmě otrava, že se musí stroj odkrytovat, ale pro toho, komu na této změně záleží, je to řešení rychlé a trvalé.
Druhá možnost je pustit ve stroji malou SW utilitu, která příslušné buňky v epromce přepíše. Toto mám u Mikrotiku odzkoušeno, tam to problém není a funguje to.
Třetí možnost je epromku odpájet, to není žádný problém, má většinou 8 nožiček s poměrně velkou roztečí, načíst programátorem a upravený obsah vrátit zpět. Je to tak na 5 minut i s odkrytováním. Tyto změny jsou pak trvalé.
Zrovna říkám: platí pouze u RB/Mikrotiku, u UBNT je to pouze předpoklad. mpcz, 28aug2019


Jen teoretická otázka - na AC chápu rozdělání nanostation nebo rockety, které jdou otevřít, ale co nanobeamy, litebeamy a powerbeamy, co mají ty plasty zatavené? tam to po hw stránce moc řešit nejde :/

No nevím jak AC UBNT řada, tato vyšší technika mě zatím minula, ale na ty A/N modely mám jako zaučený strojní zámečník nacvičené hmaty a chvaty, takže rozborka - sborka nedělá potíže (např. při výměně čipů).
Je v té konstrukci AC prosím nějaký zásadní rozdíl? Dík, mpcz, 28aug2019


Nanostationy už jsou jen na zoubek, jdou otevřít čímkoliv a vytáhnout desku. Rockety jsou šroubovací, to je sranda. Nanobeam je nějak zadělaný, otevřený jsem ho ještě neviděl. Litebeamy a powerbeamy mají hlavy nějak zavařené, podobně jako v N řadě, nebo na ten nějaký servisní tip máte? Mě se to nikdy ani v N otevřít nepodařilo, ale na naskladněné mrtvoly bych to rád použil..
0 x