Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NanoStation v režimu bridge a USG

Návody a problémy s konfigurací.
danielm
Příspěvky: 7
Registrován: 5 years ago

NanoStation v režimu bridge a USG

Příspěvekod danielm » 5 years ago

Ahoj,

k svému poskytovateli jsem připojen svým NanoStation, které můžu spravovat. Původně byl v režimu router, WAN adresa byla z přidělená poskytovatelem, na LAN běžel DHCP server s jinou podsítí. Konfigurace bez problémů fungovala.
Pak jsem dal mezi NanoStation a zbytek své sítě USG a NanoStation jsem přepnul do režimu bridge. USG po adopci přebralo WAN i LAN nastavení z NanoStation, vše funguje dobře, jen se nyní na NanoStation nemůžu dostat.

Mám to špatně nastavené? Jakou adresu NanoStation nyní vlastně má?

Předem díky za snahu :-)
0 x

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 5 years ago

Na nanostation sa dá nastaviť mngmnt IP adresa. To USG ti ho cez discovery nenájde?
0 x

danielm
Příspěvky: 7
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod danielm » 5 years ago

Díky za tip, s tou management IP to zkusím.

V USG žádné discovery nemám a unifi cloud key NanoStation neumí.

2019-04-19_10-09-21.png
2019-04-19_10-09-21.png (51.15 KiB) Zobrazeno 2224 x

2019-04-19_10-07-33.png
2019-04-19_10-07-33.png (90.13 KiB) Zobrazeno 2224 x
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

ono to, co popisuješ je uplně normální, ale pravděpodobně o tom ho.no víš...
Pokud si chceš hrát, hlavně se domluv s poskytovatelem, JAK to má pro tebe nastavené v jeho systému (předávací rozhraní), ať nemáš problém a neuděláš i jemu zásek do sítě.
Mimochodem jsi udělal změnu, že místo jedné IP adresy teď chceš od poskytovatele 2 ip adresy - jednu pro bridge a jednu pro router, pokud tu druhou nemá spárovanou na tvoji přípojku (záleží které zařízení dostalo IP adresu původního WAN), může ti to jet pomaleji, nebo i vůbec (může mít nastavenou minimální rychlost na nová neznámá zařízení, nebo si můžeš i polepšit pokud to má nastaveno blbě), ale to jenom věštíme, protože vše je dle toho, jak to má ON pro TEBE nastaveno a kde je veřejka, pokud tam nějakou máš...
Většinou má každý router 2 adresy, WAN a LAN, pokud máš na PC LAN adresu od USG, musíš vědět kde je NS5!!!
1 x

danielm
Příspěvky: 7
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod danielm » 5 years ago

Díky za odpověď, znalosti v tomto mám opravdu minimální, proto se snažím zorientovat :-)

Na USG běží DHCP, to dalo IP mému počítači. Když zkusím tracert někam ven, první adresa je (ze stejné podsítě, jako má PC) USG a hned druhá adresa (z jiné podsítě) nějaký MikroTik mého ISP, to je ale předpokládám vlastnost nastavení NS jako bridge.

Poskytovateli napíšu, to je dobrá připomínka, nerad bych mu způosbil komplikace.
0 x