Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

unifi controller - konfigurace více profilů

Návody a problémy s konfigurací.
daniell300
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

unifi controller - konfigurace více profilů

Příspěvekod daniell300 » 5 years ago

Ahoj,
nemohu přijít na to jak nakonfigurovat unifi controller když mám následující modelovou situaci:
10x unifiAP, všechny je vidím v controlleru a mám adoptované. Potřebuji, ale nastavit různé konfigurace pro jednotlivá AP, a to zejména SSID IP adresy z různých VLAN.
Jak to řešit aby v budoucnu až budu přidávat další AP, mohl vybrat například profil konfigurace č1 nebo č5 a v každé bude nějaké nastavení které mohu aplikovat na dané AP bez toho abych změnil konfiguraci ostatních.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Myslim, ze to nejde. Mozna me nekdo opravi.
Ja na to pouzivam Unifi key. Tam si muzes dat mnoho profilu a pod kazdym neco jineho.
https://www.abctech.cz/ubnt-uc-ck-unifi-controller-cloud-key_d28136.html
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Udělat si více sajtů (volba je v pravo nahoře). Máme takto jeden "centrální" controller a v něm APčka od různých zákazníků (17 z jedné školy, 5 z jiné školy a pak po 1-3 kusech od několika domácích zákazníků, kteří "chtěli lepší wifinu".
2 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Mám to tak také, jen po zkušenostech s prvními verzemi Cloud Key používám UniFi Controller nainstalovaný na běžné virtuálce na serveru. Mám na tom celkem 350 ks UniFi AP (různé modely) ve 23 lokalitách, pár lokalit je po jednom (lidi s "lepší" wifinou), v jedné lokalitě jich je 65.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

daniell300
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod daniell300 » 5 years ago

rsaf píše:Udělat si více sajtů (volba je v pravo nahoře). Máme takto jeden "centrální" controller a v něm APčka od různých zákazníků (17 z jedné školy, 5 z jiné školy a pak po 1-3 kusech od několika domácích zákazníků, kteří "chtěli lepší wifinu".


To je přesně to co jsem chtěl, paráda.Díky
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Dají se ty bazmeky spravovat na více controllerech ? Koupil jsem si na zkoušku UniFi AP-AC Mesh nastavil jsem to přes controller na PC a ted bych si stím chtěl hrát na notesu ale pořád mě to píše adoptation failed.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

Robotvor píše:Dají se ty bazmeky spravovat na více controllerech ? Koupil jsem si na zkoušku UniFi AP-AC Mesh nastavil jsem to přes controller na PC a ted bych si stím chtěl hrát na notesu ale pořád mě to píše adoptation failed.


1) dat si na NB stejnou ipku/dns jako mel puvodni controller a stejnou autentitizaci
2) adoptovat to znova na controller v ntb - vse znova nastavit
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

sub_zero píše:
Robotvor píše:Dají se ty bazmeky spravovat na více controllerech ? Koupil jsem si na zkoušku UniFi AP-AC Mesh nastavil jsem to přes controller na PC a ted bych si stím chtěl hrát na notesu ale pořád mě to píše adoptation failed.


1) dat si na NB stejnou ipku/dns jako mel puvodni controller a stejnou autentitizaci
2) adoptovat to znova na controller v ntb - vse znova nastavit
¨

A nebo

3) obětovat 1.530,- bez DPH a koupit si UBNT UC-CK - UniFi Controller na který se může přihlašovat odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení :sunglasses:
1 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

To by se potom mohl jednoduše přihlašovat i z mobilu a měl by i ty další funkce, ke kterým to potřebuje furt běžící controller. Ale to by možná bylo moc jednoduché. :D
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

A nemusí dávat ani 1.530,- už se tu na fóru ten controller prodává za 1.100,-

viewtopic.php?f=2&t=26709
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

sub_zero píše:
Robotvor píše:Dají se ty bazmeky spravovat na více controllerech ? Koupil jsem si na zkoušku UniFi AP-AC Mesh nastavil jsem to přes controller na PC a ted bych si stím chtěl hrát na notesu ale pořád mě to píše adoptation failed.


1) dat si na NB stejnou ipku/dns jako mel puvodni controller a stejnou autentitizaci
2) adoptovat to znova na controller v ntb - vse znova nastavit


Další možnost je controller na PC zazálohovat a na ntb pak obnovit zálohu.

Ale dobré řešení to není. Controller není jen "centrální nastavovátko". On z těch APček sbírá logy, monitoruje je, mohl by i sám přehrávat firmware apod. Nastavení je uloženo v controlleru, takže pokud by jich bylo více, asi by se o APčka popraly.
1 x