Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Unifi video

Návody a problémy s konfigurací.
blizzy
Příspěvky: 65
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Unifi video

Příspěvekod blizzy » 5 years ago

Možná to sem nepatří, ale potřeboval bych poradit se skriptem na monitoring - udělal jsem přes raspberry monitoring kamer dle návodů na netu, ale mám jeden problém - jelikož monitor není tak veliký mám zobrazovaní jenom 4 kamer a teď to hlavní - kamer mám 6 a počítám ještě se dvěmi - jak udělat nebo dokázal by mi někdo poradit jak upravit bash soubor, tak aby se po xx čase měninili na obrazovce zobrazované kamery - možná by to bylo téma do linuxu, ale možná se tu někdo najde kdo už to dělal. Pokud tak prosím o schovívavost mého dotazu.
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

asi bych to udělal jako dva řekněme "programy" a mezi nimi přepínal? a´t už dva skripty a řídit cronem nebo (a to nevím, v linuxu moc skriptovat neumím) v tom bashi udělat dvě "procedury" a ty pak po čase zkontrolovat a zavolat vždy tu druhou?
Např. v řeči arduina by to zjednodušeně bylo nějak takto
1. Přečti čas běhu programu (millis)
2. Zavolej VOID_OBRAZOVKA_1 ()
v tom voidu hlídat čas běhu programu a pokud >= požadvaný čas přepnutí tak aby zavolal VOI_OBRAZOVKA_2()
3. To samé udělat ve VOID_OBRAZOVKA_2 ale odkazovat na obr.1
0 x