Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Malá rychlost PowerBeam 5AC ISO Gen2

Návody a problémy s konfigurací.
mariro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Malá rychlost PowerBeam 5AC ISO Gen2

Příspěvekod mariro » 5 years ago

Prosím o radu.
Mám spoj se dvěma PowerBeam 5AC ISO Gen2 na 600 m, rychlost v jednom směru je dobrá, ve druhém až 10x menší. Ukazuje dosažitelnou rychlost na jedné stran o 100 MB menší, dosažená rychlost je ještě 10 x menší. Přelaďoval jsem dělal co jsem mohl, ale výsledek je stejný. Nemáte někdo zkušenosti ?
spoj2.png
spoj2.png (209.09 KiB) Zobrazeno 3634 x
Přílohy
spoj.jpg
spoj.jpg (208.88 KiB) Zobrazeno 3693 x
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

Na straně s menší rychlostí máš asi rušení...z toho, cos tu dal se nic vyspekulovat nedá.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

Ahoj,

jakou potřebuješ přenášet kapacitu?
Proč máš rozdílné vysílací výkony? (nastavil bych min. +2dbm
Určitě bych zužil kanal na 20MHz (pokud si vystačíš s kapacitou pod 100Mbps).
Přelad mimo indoor kanaly.

R
0 x

mariro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mariro » 5 years ago

Provedl jsem přeladění na jiný kanál, znovu jsem směroval a přemístil jednu jednotku na nové místo. Jeví se to úplně stejně. Potřeboval bych symetricky přenášet do 100 Mb. Rušení tam určitě je, ale nechápu jak mohu to mít tak nesymetrické. Nakonec jsem se vrátil na stejný kmitočet, je to nejméně rušené. Při instalaci jsem tam měl optimální symetrickou hodnotu příjmu a vysílání na straně kde by to mělo být rušené, přesto jednotky po navázání spojení ukazují velkou deltu. Hodnota vysílání na obou je +2 dbm.
spoj3.png
spoj3.png (115.38 KiB) Zobrazeno 3280 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Posunutie sa o 5Mhz nieje moc preladenie. Otvor si constelation diagram a podla toho jednoducho zistis ci je alebo neni rusenie. Podla tohoto na jednej strane je.
0 x

mariro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mariro » 5 years ago

Přeladil jsem na jiné místo, ale vrátil jsem to zpátky. Přiznám se že přesně nevím co by měl graf ukazovat.
const2.PNG
const2.PNG (77.26 KiB) Zobrazeno 3254 x
[attachment=0]const1.PNG
Přílohy
const1.PNG
const1.PNG (47.41 KiB) Zobrazeno 3254 x
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

Určitě bych zužil kanal na 20MHz (pokud si vystačíš s kapacitou pod 100Mbps).
Přelad mimo indoor kanaly.
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

Klient je něčím přebuzen (silné AP poblíž..5300MHz??). Zkus je ještě navzájem HW vyměnit (stačí vytáhnout z parabol oba zářiče a vyměnit navzájem), čímž se vyloučí či potvrdí HW závada, rušení příp. nedosměrování, porušení Fresnelova zóna a jiné "speciality".
0 x

mariro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mariro » 5 years ago

No to je pravda, ale nemáme moc možností jak to udělat. Ještě zkusím jednotku přemístit asi 15m od současné pozice.
poj3.PNG
poj3.PNG (138.09 KiB) Zobrazeno 3044 x
Podařilo se nám to srovnat , ale problém je při nutnosti přenášení dat z relativního klidu. Potom dochází k výpadkům.
No právě na 53000 jsem koukal, ale nevím co to je, není to umístěno v naší lokalitě, vidím to jenom ve spektru.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

mariro píše:No to je pravda, ale nemáme moc možností jak to udělat. Ještě zkusím jednotku přemístit asi 15m od současné pozice. poj3.PNGPodařilo se nám to srovnat , ale problém je při nutnosti přenášení dat z relativního klidu. Potom dochází k výpadkům.
No právě na 53000 jsem koukal, ale nevím co to je, není to umístěno v naší lokalitě, vidím to jenom ve spektru.


Přendavat to o 15m asi nemá moc smysl (tedy pokud to neznamená, že v současné době je to na stožáru společně s 20 jinými 5GHz anténami a může se to dát za zeď výtahové strojovny a takto to "odrušit"). Opravdu má smysl zkusit ten užší kanál - teprve pokud ti to pojede na menším kanále, pak má cenu experimentovat s kanálem širším, udržet modulaci ve větším kanále je pro MW HW prostě více náročné a proto nemusí vždy platit úměra - šírší kanál = větší přenosovka.

Můžeš prosím blíže specifikovat kolik to jednotlivými směry přenese a jakou máš měřící aparaturu = tedy jak testuješ?

R
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

A v těch 20MHz to dej na kanal 5620, ten vypadá z toho mála cos ukázal nejlíp.

R
0 x

mariro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mariro » 5 years ago

No navečer to vyskouším.
0 x