Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Unifi AP AC LR neustále mizí wifi

Návody a problémy s konfigurací.
lukas_repsol
Příspěvky: 2
Registrován: 5 years ago

Unifi AP AC LR neustále mizí wifi

Příspěvekod lukas_repsol » 5 years ago

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Na Unifi AP AC LR mně neustále mizí wifi. Vždy do minuty naskočí. Unifi mám připojeno k routeru TP-LINK TL-WDR4300. Router vysílá wifi 2,4 a 5 GHz. Zkoušel jsem i vypnout wifi radio na routeru, abych viděl pouze wifi z unifi a jestli se nehádají, problém trvá. Poradí někdo, co by to mohlo být?
Chtěl bych, aby router pokryl část bytu z místa, kde se nachází a unifi pokryl zbytek. Mám nastavit na obou zařízeních stejné SSID, heslo a kanál, nebo na každém jiné?
děkuji za jakoukoliv radu L.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

UniFi AP mají všechna stejnou vlastnost - pokud nemají link na ethernetu, i když je napájení v pořádku, tak vypnou rádio. Tudíž začni kontrolou kabelu z UniFi do PoE adaptéru a kabelu z PoE do toho TP-Linku. Třeba zkus i prohodit port nebo to na zkoušku pustit na jiných kabelech. Pokud problém zmizí, je špatný některý z těch dvou kabelů. To unifi napájíš tím PoE, co bylo v krabici s ním? Kontrolér máš někde v počítači a zapínáš jen na nastavení, nebo ti běží na něčem? Také zkus unifi úplně vypnout a zkusit používat jen tp-link. Pokud problém přetrvá, problém je v něm, nebo v tvém zařízení - to si vyzkoušej třeba u nějakého známého, nebo si někde půjč úplně jinou wifinu. SSID a heslo samozřejmě stejné všude, kanály různé nepřekrývající se. Třeba 1 a 11 na 2,4 GHz, na 5 GHz zkus první (5180 MHz) a čtvrtý (5240 MHz).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

lukas_repsol
Příspěvky: 2
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod lukas_repsol » 5 years ago

Ano, Unifi napájím tím PoE, co bylo v krabici. Kontrolér mně na ničem neběží, nastavil jsem ho apkou na mobilu. Apka nestačí? Tady jsem četl, že jo.
Na kabely se mrknu, zkusím všechno..

dík L.

edit: Jak v mém případě funguje připojování klientů k wifi, když dvě zařízení vysílají stejné SSID? Když jsem v dosahu routeru, tak je signál slabý, mám pocit, že unifi signál neposiluje. Není lepší vypnout wifi na routeru a nechat pokrytí bytu na unifi?

edit: Tak jsem zkrátil kabel a nacvaknul nové koncovky a zatím 3h bez výpadku.
dík za radu
0 x