Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zmena typu jednotky

Návody a problémy s konfigurací.
JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Zmena typu jednotky

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

Doplnil jsem jednotku "PowerBeam 5AC-400" limcovejma ISO parabolama a chtel bych aby se jednotka identifikovala jako "PowerBeam 5AC-400 ISO".
Vite jak toto provest?

JK
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

JirkaK píše:Doplnil jsem jednotku "PowerBeam 5AC-400" limcovejma ISO parabolama a chtel bych aby se jednotka identifikovala jako "PowerBeam 5AC-400 ISO".
Vite jak toto provest?

JK

k cemu takovou blbost.to nejde je to zapsane v pameti zarice.
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

Proste pro prehlednost (aby to bylo v AC2 ve spravne skupine). Neni to zivotne dulezita vec, ale pokud by byla resitelna......
Je jasne, ze je to ulozeno v pameti zarice. Je jen otazkou jestli to lze prepsat, nebo to je v casti pameti, ktera prepsat nelze.

JK

KoZLiCeK píše:
JirkaK píše:Doplnil jsem jednotku "PowerBeam 5AC-400" limcovejma ISO parabolama a chtel bych aby se jednotka identifikovala jako "PowerBeam 5AC-400 ISO".
Vite jak toto provest?

JK

k cemu takovou blbost.to nejde je to zapsane v pameti zarice.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Je to uložené v malé paměti, která obsahuje typ zařízení, instalovaný čipset (XM,XW,XC,WA atd.) sériové číslo, MAC adresy a podobně. Tato paměť zapisovatelná není ani při flashování přes TFTP, tudíž ke změně by bylo nutné zářič rozebrat.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.