Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rocket M5 zmena kanalu

Návody a problémy s konfigurací.
jendo75
Příspěvky: 18
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Rocket M5 zmena kanalu

Příspěvekod jendo75 » 6 years ago

Ahojte,

mam jednu otazku, mam Rocket M5 ako AP, vie niekto preco pri zmene kanalu sa klient nepripoji aj niekolko minut?
Ked dam aj Site survey - tak nenajde ziadne AP v okoli.
Version: v5.6.11 (XW)
napr aktualne nastavena frekvenci 5620 MHz

dakujem
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

DFS scan. Prehodis freq a apcko hlada radar. Ked nenajde potom vysiela a na 5620 to bude 10Min.
0 x

jendo75
Příspěvky: 18
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jendo75 » 6 years ago

a da sa DFS scan vypnut ?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Compliance test ;)
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 6 years ago

Jednodussi je vybrat u Apcek zemi aruba pouzivaji tam stejne kanaly jako cz a je tam primo tlacitko DFS off
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

KociCrack píše:Jednodussi je vybrat u Apcek zemi aruba pouzivaji tam stejne kanaly jako cz a je tam primo tlacitko DFS off


V novsich verziach airos to uz nemas. Compliance test je stale, len ho treba pustit.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

compliance test je večný :D
0 x

jendo75
Příspěvky: 18
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jendo75 » 6 years ago

super, dik fakt to funguje :thumbsup:
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 6 years ago

Gemb píše:
KociCrack píše:Jednodussi je vybrat u Apcek zemi aruba pouzivaji tam stejne kanaly jako cz a je tam primo tlacitko DFS off


V novsich verziach airos to uz nemas. Compliance test je stale, len ho treba pustit.



No 6.1.3 to stále funguje novější nikde nemáme.. takže kdy to zakázali 6.1.4 nebo 6.1.6? příjde mi to jako hloupost.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 6 years ago

Doporučil bych tam nahrát nejnovější firmware 6.1.6 a v channel list odebrat kanály, kde je meteoradar a silné vysílače konkurence.
Pak se klienti připojí tak za minutu a běží to celkem dobře.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 6 years ago

Selič píše:Doporučil bych tam nahrát nejnovější firmware 6.1.6 a v channel list odebrat kanály, kde je meteoradar a silné vysílače konkurence.
Pak se klienti připojí tak za minutu a běží to celkem dobře.


To mu tam asi nic nezbyde chudákovi :-D :-D
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Zapat compliance test a pripoji sa to hned, a freq na radar nedavat. Na konkurencne vysielace sa moze vy...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

midnight_man píše:compliance test je večný :D

Zdravím, test ano, ale moje paměť asi ne. Mám na stole od známého UBNT PB400, který chce nastavit jako klienta na 5710. U ostatních jeho klientů jsem mu kdysi dávno nahodil CT tehdy bezproblémovým způsobem export konfigurace, pak editace country na 511 na dvou místech a nahrát zpět. To se u tohoto kusu nedaří, zkoušel jsem i downgrade na staré verze firmware 5.6.6 a starší a CT tam opět není. Zkoušel jsem i konfiguraci z jiného stejného klienta i downgrade "UBNT netinstallem" a CT opět není. Kde by prosím mohl být zakopaný pes? UBNT nepoužívám, takže jsem možná jenom zapomněl správný postup.
Popř. jaký je poslední stav věčného souboje ohledně CT? Dík, mpcz, 13sep2019
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Stále funguje. Je potřeba si stáhnout konfigurační soubor, na dvou(!) místech v něm změnit Country Code na 511, nahrát zpět a máš to.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Dík, nemám, dyť to tu píši, že tento postup je nefunkční i když před lety fungoval. Zkoušel jsem to snad desetkrát. Zřejmě to má nějaký háček. Kterou verzi firmware myslíš? Zkoušel jsem jich několik. mpcz, 13sep2019
0 x