Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výpadky uzlu

Návody a problémy s konfigurací.
KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Výpadky uzlu

Příspěvekod KGB » 6 years ago

Zdravím,

mám takový dotaz. Minulý týden jsem vyměnil starý spoj za nový PowerBeam 5AC ISO. Starý spoj už měl vysoké latence a po nahrazení spoj šlapě skvěle. Ale celý víkend a dnes řeším problémy, že mi lehne celý uzel kde je klientská strana spoje. Na uzlu je přijímací PB a pak jedna NSM5 a 2 staré 2,4ghz Tp-link. Už se mi 5x stalo, že lehnula celá strana za klientskou anténou. Původně tu byl POE switch, který jsem vyměnil za obyčejný a dal nové napáječe. To nepomohlo. Kabely jsou v pořádku. Zajímavé je že lehne všechno za tou klientskou anténou. Po restartu klientské antény zbytek naskočí. Nevíte někdo co s tím? Díky
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

KGB píše:Zdravím,

mám takový dotaz. Minulý týden jsem vyměnil starý spoj za nový PowerBeam 5AC ISO. Starý spoj už měl vysoké latence a po nahrazení spoj šlapě skvěle. Ale celý víkend a dnes řeším problémy, že mi lehne celý uzel kde je klientská strana spoje. Na uzlu je přijímací PB a pak jedna NSM5 a 2 staré 2,4ghz Tp-link. Už se mi 5x stalo, že lehnula celá strana za klientskou anténou. Původně tu byl POE switch, který jsem vyměnil za obyčejný a dal nové napáječe. To nepomohlo. Kabely jsou v pořádku. Zajímavé je že lehne všechno za tou klientskou anténou. Po restartu klientské antény zbytek naskočí. Nevíte někdo co s tím? Díky

Ze by kabely.
0 x

KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod KGB » 6 years ago

Ty jsem právě kontroloval a vypadají v pořádku
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Někdy zběžná kontrola kabelu okem nebo LEDkovým testerem nestačí. Pokud se ti nechce hned tahat nový kabel, můžeš vyzkoušet přehodit kabely mezi jednotkami, co máš na stožáru. Aspoň zkusíš, co ti to pak udělá. Btw. máš zapnutý watchdog v té jednotce? Nebo ani ten nezafunguje?
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

Ve chvíli kdy to lehlo, co říkal dmesg na té vzdálenější anténě? Většinou to dost napoví ..... co se týče testování kabelů tak ledkový měřák nestačí, ale vždy alespoň napoví stav, pokud daný eth je gigabit a ono to na gigabit neběží. Běžně se setkávám s tím že kabelová trasa podřadí z nějakého důvodu z gbitu na 100Mbps a třeba u FD(někdy jen HD), pingy občas projdou, ale ztrátovost je veliká. Pak jsem také potkal super port, co padl z Gbitu na 100Mbps a dalo se přes něj protáhnout jen 50Mbps :)

Pokud mám gigové zařízení, dávám gbit switche a popravdě se mi ještě nestalo, že by gbit linka která jede linkově na gbit chybovala. Vždy vykazovala nějaké pády v dmesg a padala na nižší linkovou rychlost.
0 x

KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod KGB » 6 years ago

Kabely jsem kontroloval pouze okem. Měřákem to ještě zkusím. Z toho dmesg logu nejsem uplně chytrej, nic důležitýho v tom nevidím. Zajímavý je že se anténa pravděpodobně restartovala, protože v čase výpadku vypíše log že anténa startuje.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 6 years ago

Nam začaly zlobil některe jednotky samovolnym restartem po nahraní FW 6,13 . Do te doby jsme o nich nevěděli. Nahrat 6,12 tam sice šlo,ale nic to nezměnilo, jedeme tam tu jeednotu dnes vyměnit.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 6 years ago

lyra píše:Nam začaly zlobil některe jednotky samovolnym restartem po nahraní FW 6,13 . Do te doby jsme o nich nevěděli. Nahrat 6,12 tam sice šlo,ale nic to nezměnilo, jedeme tam tu jeednotu dnes vyměnit.

Jestli se jedna o powerbeam ac iso , tak me pomohlo vypnout AIRVIEW v systemu. Predtim cca 14 dni restart jednotek, od te doby cca 2 mesice ani jeden
0 x

KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod KGB » 6 years ago

Je to PBM5.

Teď jsem zjistil že ta jednotka jede jenom na 100mbit. Přitom by měla mít Gbit LAN. Je tu stará kabeláž a myslím že jednou spojkovaná. Cca. 25m. POE napáječ je originál a podle štítku by Gbit měl umět
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

KGB píše:Je to PBM5.

Teď jsem zjistil že ta jednotka jede jenom na 100mbit. Přitom by měla mít Gbit LAN. Je tu stará kabeláž a myslím že jednou spojkovaná. Cca. 25m. POE napáječ je originál a podle štítku by Gbit měl umět

sem ti rikal ze to bude kabel...
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 6 years ago

no napsat ze kabel je zkontrolovanej a je v poradku a potom napsat ze je na nem nekde nejspis spojka nedava moc presvedceni o tom ze se kabel vubec celej prosel a prohlidnul:)
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Pokud to je nějaká stará potvora s kdovíjakou spojkou (když už spojkujeme, tak jedině nařezávací a stíněnou spojku - nic s konektorama) a ještě přes to taháš POE, tak bych to automaticky vyměnil a nepřemýšlel o tom. Kabel nestojí svět.

Defender píše:no napsat ze kabel je zkontrolovanej a je v poradku a potom napsat ze je na nem nekde nejspis spojka nedava moc presvedceni o tom ze se kabel vubec celej prosel a prohlidnul:)

Tak hlavně kontrola stylem "podíval jsem se na něj" je kontrola naprosto zbytečná :D
1 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Tak tak, spojky, pokud jsou z nějakého důvodu nutné, musí být provedeny opravdu pořádně. Na mě to "myslím že jednou spojkovaná" působí spíše stylem "minimálně u třetiny trasy netuším, kudy ten kabel vlastně vede", ale nerad bych křivdil. Každopádně starý kabel a ještě spojkovaný -> vyměnit. Pokud je to problém, je možno zkusit nejdříve vyměnit konektory a tu spojku/spojky, ale osobně bych raději investoval čas a energii do výměny toho kabelu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.