Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ubnt checksum

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
apsobol
Příspěvky: 19
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

ubnt checksum

Příspěvekod apsobol » 6 years ago

Zdravím všechny. Setkal se někdo s problemem kdy se zakaznikovi (ruzna cast site) nedaří v pořádku uploadovat soubor (na jakýkoliv servr). Jedno jestli má ubnt v bridge, routru... Nesouhlasi checksum po nahrání. po několikatem pokusu to projde...
Děkuji za reakce a postřehy.
0 x
Když chceš poznat člověka, podívej se na jeho práci.

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 6 years ago

Vadná Ubunta po cestě...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Zákazník použije libovolnou část sítě a na libovolný server se mu nepovede nahrát soubor? Řekl bych, že to naznačuje problém přímo u zákazníka.

Vadná UBNT dost pochybuji. TCP si s tím poradí.

Tohle kdysi (ale myslím, že jen opačně, na downloadu) způsobovala kombinace 64 bit Windows (myslím, že vista a 7), minimálně 4 jádrového CPU a ESET NOD32 verze 5.x. Docela sranda - videa se sekala, tak jsem stahoval Xkrát, pokaždé problém jinde. Přisuzoval jsem to spoustě věcem, ale NODu ne ... Ale pokusy s archívy z různých serverů to potvrdily. Pokaždé to bylo bitově jiné.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
apsobol
Příspěvky: 19
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod apsobol » 6 years ago

zapomnel jsem jeste poznamenat, ze napojenim PC , NB ci jineho zarizeni na kterem se nedal soubor odeslat na napřiklad mobilni inet problem nenastava. Vse se pak chova korektně . U dvou zakazniku vymena ubnty na vysilaci pomohla ale pripad vyskytu je nejaky casty , pri +1000 ubnt tak 1, 2 mesicne nahlaseno..
0 x
Když chceš poznat člověka, podívej se na jeho práci.

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 6 years ago

TCP ano, ale ethernet nemusí... Nevěřil jsem tomu dokud jsem to neviděl.

ludvik píše:Zákazník použije libovolnou část sítě a na libovolný server se mu nepovede nahrát soubor? Řekl bych, že to naznačuje problém přímo u zákazníka.

Vadná UBNT dost pochybuji. TCP si s tím poradí.

Tohle kdysi (ale myslím, že jen opačně, na downloadu) způsobovala kombinace 64 bit Windows (myslím, že vista a 7), minimálně 4 jádrového CPU a ESET NOD32 verze 5.x. Docela sranda - videa se sekala, tak jsem stahoval Xkrát, pokaždé problém jinde. Přisuzoval jsem to spoustě věcem, ale NODu ne ... Ale pokusy s archívy z různých serverů to potvrdily. Pokaždé to bylo bitově jiné.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Ne, že bych se cítil úplně jistý v kramflecích ohledně L1/L2 vrstvy ... ale nějak se mi nechce věřit tomu, že by TCP nedokázalo na chybovost zareagovat.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 6 years ago

0 x