Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DST-NAT na nové UBNT

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

DST-NAT na nové UBNT

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

Čaute,

neřešil někdo z vás nemožnost udělat dst-nat na nějakou novou ubnt hračku - nanobridge? Například PowerBeam 5AC 300 ISO, WA.V8.0.2. Když na hlavním gw (Mikrotik) udělám dst nat na ni, tak mi pres nej přístup na ni nefunguje. Respektive, pokud jsem ve vnitřní síti za tou gateway tak mi přístup na verejnaip:8004 funguje. Ale pokud to zkusim zavolat zvenku tak mi stejný přístup nefunguje. Když se podívám do logu, tak vidím, že komunikace se zanatuje ale ubnt zařízení tomu neodpovídá. Vzhledem k tomu, že mám jinde ty naty nastavené úplně stejně, jako třeba na mikrotik a na ten dst nat funguje i zvenku, tipnul bych si jestli není nějaká zrada v nových air os?

Neřešil jste někdo už něco takového?

Díky moc.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Jedním z řešení posledního "zavirování" AirOS byl zákaz management přístupu z WAN.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

Ahaa, je nějaká možnost jak to vypnout? Ty naty tam nemám pořád, ale občas se stane, že se z telefonu potřebuju na management podívat a dost mi to takhle ulehčí práci, když něco v terénu konfiguruju...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Nejspíš ano. Nikdy jsem to neměl potřebu zkoumat.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Ano je to možnost vypnout v Network nastavení.
Když se přehrává nějaký starší FW třeba 5.5.8 a nahraje se tam rovnou 6.0.3. tak to tu možnost dokonce vypne a při zmáčknutí Change upozorní, že je Management na WAN vypnutý a jestli ho nechcete zapnout :)
0 x