Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rocket Prism - Mixed PtMP mode

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Rocket Prism - Mixed PtMP mode

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

DarkLogic píše:Krome samozrejmosti, jako nejaktualnejsi FW na vsech zarizenich, bych doporucil zkusit vypnout Airview na AP.

Pokud mas na AP TDD Framing Mode nastaveno Flexible (new), tak to zmen na Flexible (legacy) - ten novy rezim muze zpusobovat, ze to po nekolika hodinach odpoji vsechny klienty od AP. Stalo se mi to nekolikrat na jednom AP a podle UBNT fora jsem nebyl sam.
Co si musel spravit preto, aby sa pripojili naspat? Nam sa odpojili klienti aj v AC only mode, po pravidlenom vecernom restarte nenabehli. FW 8.4.3 U nas sme to museli obehnut fyzicky (vsetkych)
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Tento problém se začal vyskytovat s FW verze 6.0 na M zařízeních, pak ho opravovali v nějaké verzi, no tu a tam se vyskytuje stále, ať už je na AP zařízení AC nebo M, klienti AC, M nebo mix. Nám zatím vždy pomohl reboot toho Rocketu, máme na to už i automat (podobný jako na mikrotik). Pokud to dělá častěji než jednou měsíčně, vyměnit jednotku (rocket) a tu "problematickou" před opětovným nasazením přelít přes TFTP. To samozřejmě předpokládá, že už jsi vyzkoušel všechny možnosti (jinou frekvenci, 20 MHz kanál, TDD na Legacy, vypnuté AirView, vypnuté DFS...). Případně ještě můžeš tu jednotku vzdáleně resetovat do defaultu a nastavit znovu, ideálně jen SSID, frekvenci, 20 MHz kanál, šifrování, vysílací výkon a samozřejmě IP, DNS, SNMP, UNMS a podobné kvůli managementu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Gemb píše:Co si musel spravit preto, aby sa pripojili naspat? Nam sa odpojili klienti aj v AC only mode, po pravidlenom vecernom restarte nenabehli. FW 8.4.3 U nas sme to museli obehnut fyzicky (vsetkych)


Na vsech zarizenich byly nejnovejsi FW (8.5.4 a 6.1.7). Vse fungovalo bezproblemu mnoho mesicu s flexible legacy. Pak jsem na zkousku zapnul flexible new a po par hodinach byl problem na svete. Stacil reboot AP a na par hodin zase bylo vse OK, nez se to opet objevilo. Vratil jsem nastaveni na flexible legacy a je opet klid.

Btw. zjistil jsem, ze flexible new zvysuje pingy na koncove stanice o cca. 4 ms.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

DarkLogic píše:
Gemb píše:Co si musel spravit preto, aby sa pripojili naspat? Nam sa odpojili klienti aj v AC only mode, po pravidlenom vecernom restarte nenabehli. FW 8.4.3 U nas sme to museli obehnut fyzicky (vsetkych)


Na vsech zarizenich byly nejnovejsi FW (8.5.4 a 6.1.7). Vse fungovalo bezproblemu mnoho mesicu s flexible legacy. Pak jsem na zkousku zapnul flexible new a po par hodinach byl problem na svete. Stacil reboot AP a na par hodin zase bylo vse OK, nez se to opet objevilo. Vratil jsem nastaveni na flexible legacy a je opet klid.

Btw. zjistil jsem, ze flexible new zvysuje pingy na koncove stanice o cca. 4 ms.

Stejná zkušenost. Vyzkoušel jsem flexible (new) na AP s 14 klientama M5 (signály -55 až -60dB). Propustnost šla naprosto do kytek (s tím i odezva), takže hodně rychle jsem vracel legacy.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 5 years ago

Stale je to new flexible TDD nefunkcne? UBNT sa chvali vyse 30% narastom priepustnosti...plus odolnost voci ruseniu ReSe
10Nov2018_09-17-00.jpg
10Nov2018_09-17-00.jpg (15.8 KiB) Zobrazeno 1472 x
0 x