Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nanobridge Watchdog

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Nanobridge Watchdog

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

Zdravím,

používám na Nanobridge M5 watchdog a od poslední doby se začalo stávat, že při vytížení sítě dochází k výpadkům pingů mezi anténami a tudíž i k jejich restartům. Dost mi to už začíná vadit, tak jsem watchdog vypnul. Měl jsem to nastavený klasicky - pingy po 80 sekundách, restart po třetím vypadlém pingu. Verze Airmax je ještě stará XW.v5.5.10, nechtělo se mi to moc upgradovat, když to suprově fungovalo, abych si to nerozbil.

Je to na spoj PTP mezi dvěma Nanobridge M5.

Používáte watchdog a funguje vám? Zas na jednu stranu se teď začínám bát, že když se anténa sekne, tak než se k ní dostanu tak hodinu nepojede část sítě :/ Mám pocit, že dokud je na tom spoji zatížení do nějakých 50 megabit tak to jede v pohodě, ale jakmile to přeleze určitou hranici, tak začnou pingy vypadávat. Nebo mám zkusit upgrade na v6? Je to ověřené a funguje vám to?

Ten spoj jede na volném kanálu - nějakým zázrakem se mi ho povedlo najít - a jede to na 50 db a 90-100 procent ccq. Takže v rušení bych asi problém neviděl...

Díky moc.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 7 years ago

v6 zatím šlape jak má, za mě značné zlepšení - latence, signál, propustnost, stabilita.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

A upgrade probiha normalne, tedy vsechno nastaveni zustane jak je? Nebo se mam bat ze se neco rozbije?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Do bezchybnosti má UBNT daleko, ale pokud není načatá flash paměť, tak se při upgradu nemá co rozbít. V opačném případě jsi po upgradu dál na původní verzi, většinou stačí prostě provést upgrade znovu a zpravidla se povede, pokud ne, jednotka je tak jako tak před smrtí, takže máš alespoň včasné varování.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

Tak jsem to přehrál a jevím se mi to lepší a stabilnější. Možná přes to teď protáhnu i víc dat, protože se zvedlo CCQ. Ale ten watchdog i tak zlobí. Zapnu jsem si ho a brzo jsem toho litoval... :/

Vy ostatní tuhle funkci používáte a jede vám?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

Používáme watchdogy na UBNT pouze na těch jejich PoE switchích, tam to funguje, přímo v jednotkách mě to nikdy ani nenapadlo zapnout. :lol:
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 7 years ago

To mě to napadlo a fungovalo to dobře, až doteď...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 7 years ago

Skor hladaj chybu v tom, preco mas linku tak stratovu pri vyssom trafficu.
Nemali by ti vypadavat pingy vobec, aj ked to je vytazene na max.
Pouzivam ping watchdog vo vsetkych spojoch co mam (PtP aj PtMP), a nikde nikdy ziadny problem ako mas ty. Skor mam opacny problem, ked jednotka vytuhla, nepomohol ani ping-wdt, muselo sa to hw resetnut.
0 x