Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nestabilita vysílače

Návody a problémy s konfigurací.
KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Nestabilita vysílače

Příspěvekod KGB » 7 years ago

Dobrý den,

prosím vás o pomoc, či radu s mým problémem. Na jednom vysílači mám přijímací anténu (nanobridge m5) a 2 vysílací antény (Bullet 2,4ghz a NSM5) a malý 5V Switch. Ze spodu je natažené napájení pro přijímací anténu a pro switch. Jde tam 24V. Kabel je dlouhý (asi 20m), ale mám změřeno že na výstupu tam 24V je. Ale v poslední době to začlo odcházet. Ve chvíli kdy tam teče větší množství dat (přes 10mbit), tak jsou na vysílacích anténá a na jejich klientech obrovské latence, až vypadávají pakety. To se ale neděje na přijímací anténě. Vyměnil jsem kabel, který napájí switch a přijímací anténu, vyměnil jsem vysílací antény, vyměnil jsem i switch, ale nic nepomáhá. Běžně měli klienti na tomto vysílači rychlost kolem 20mbit, teď se sotva dostanou přes 6. Nemáte někdo nějakou radu či nápad, jak to vyřešit? Díky
0 x

mena
Příspěvky: 99
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mena » 7 years ago

No co. Je to zarušené.
Vykašli se na bezdrátové připojení a postav si optiku. Když nepostavíš ty postaví někdo jiný a ty budeš končit. Za pár let si to tu přečteš a dáš mi za pravdu.
0 x

KGB
Příspěvky: 30
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod KGB » 7 years ago

Zarušený to neni... Nic jinýho tam nevysílá
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

KGB píše:Dobrý den,

prosím vás o pomoc, či radu s mým problémem. Na jednom vysílači mám přijímací anténu (nanobridge m5) a 2 vysílací antény (Bullet 2,4ghz a NSM5) a malý 5V Switch. Ze spodu je natažené napájení pro přijímací anténu a pro switch. Jde tam 24V. Kabel je dlouhý (asi 20m), ale mám změřeno že na výstupu tam 24V je. Ale v poslední době to začlo odcházet. Ve chvíli kdy tam teče větší množství dat (přes 10mbit), tak jsou na vysílacích anténá a na jejich klientech obrovské latence, až vypadávají pakety. To se ale neděje na přijímací anténě. Vyměnil jsem kabel, který napájí switch a přijímací anténu, vyměnil jsem vysílací antény, vyměnil jsem i switch, ale nic nepomáhá. Běžně měli klienti na tomto vysílači rychlost kolem 20mbit, teď se sotva dostanou přes 6. Nemáte někdo nějakou radu či nápad, jak to vyřešit? Díky



no takto ti asi nikdo neporadí může tam být miliarda problémů od rušení až po vadný kabel na páteři a podobně. zkusit se řídit podle monitoringu tedy zjistit ccq data rates a podobně....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 7 years ago

No nejsem odborník na WiFi to neříkám,ale už jsem měl podobny problém a nic nebylo vidět že by tam vysílalo dokud jsme tam nezkusili spektrák .Pak se ukazalo vysilaní a my jsme museli do směrovych anten s maly uhlem na vysilači v uzším pásmu.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

lyra píše:No nejsem odborník na WiFi to neříkám,ale už jsem měl podobny problém a nic nebylo vidět že by tam vysílalo dokud jsme tam nezkusili spektrák .Pak se ukazalo vysilaní a my jsme museli do směrovych anten s maly uhlem na vysilači v uzším pásmu.


Presne tak, to ze to nenaskenujes, neznamena, ze to tam neni.

Jinak hlavni zasada, ve 2,4 zejmena. Pri podobnych problemech hledej chybu-ruseni nejdriv u sebe. Muze to delat vadny nebo sekly klient, plastovy okno v ceste, spatna polarizace, interference z napajeciho zdoje atp. Na prvni pohled nevidis nic, je treba postupne vyloucit toho vadneho, vadne. Proste chyt si svyho rusice :))
0 x