Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

První nastavení Unifi AP

Návody a problémy s konfigurací.
sklenda
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

První nastavení Unifi AP

Příspěvekod sklenda » 7 years ago

Dobrý den všem, koupil jsme unifi AP Point MIMO 2.4GHz, stáhl unifi controler, vlezl do nastavení a nastavil SSID a Network. Unifi AP jsem pořídil za účelem kvalitního signálu wi-fi v patře středně velkého domu. Nevím, co všechno je potřeba v kontroleru nastavit aby následně pracoval s routerem. Pomůžete prosím někdo třeba po telefonu. Napište jej v odpovědi a rád zavolám pro radu.
Děkuji moc
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Kontroler s routerem nepracuje. Jen řídí a nastavuje ty jednotky. A jestli máš jen jednu, už nastavenou, tak ho ani vlastně nepotřebuješ.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

sklenda
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod sklenda » 7 years ago

Já chápu, že controler pracuje s Unifi AP a ne s routerem. Já řeším nastavení AP v controleru, aby právě s routerem AP spolupracovalo. A Unifi se mi jeví jako dobrá anténa, navíc je možné další šoupnout do dalšího patra.

Já řeším, kde získat radu pro správné nastavení Unifi.
Jakub
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

pripoj unifi do routeru,nainstaluj kontroler na pc, nastav potrebny ssid a heslo, vic nic neni v tvem pripade treba, unifi dostava ip automaticky z dhcp (nemusis tedy resit) jedine co te pripadne zajima je sirka kanalu a volba kanalu.

jednoduche je i nastaveni pres appku do mobilu, ale me prestala fungovat zkouseno na 4x mobil s androidem a vsude dela to stejny ze pri vyfoceni qr codu se vypne a zapne wifi na mobilu a tak porad dokola, takze u me je momentalne nefunkcni coz me dost stve :) ze zacatku fungovala skvele.
0 x

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 6 years ago

nesetkal se někdo s tím že controller nenajde unifi pro prvotní nastavení ?
0 x