Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak se zbavit hlášky o nezabezpečeném spojení?

Návody a problémy s konfigurací.
rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Jak se zbavit hlášky o nezabezpečeném spojení?

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

ahoj je nějaký způsob jak configurovat UBNT antény a furt neodklikávat jak lojza hlášku o tom, že si sem vědomý, že to je nebezpečné, že chci schválit bezpečnostní výjimku atd ?
je to standard v chromu i firefoxu..
v configu jsem se snažil to nějak vypnuout, ale nepodařilo se...

Díky za případné rady.
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 7 years ago

vypnout https
v prohlížeči udělit výjimku trvale
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

jde o to že člověk chodí na tisíce zařízení...
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

nijak... Mozno by to riesil nejaky certifikat od ubnt? ..
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

midnight_man píše:nijak... Mozno by to riesil nejaky certifikat od ubnt? ..



Taky bych rekl. Nahrat prislusny certifikat, cimz se stanou ubnt pro prohlizec zname a bezpecne.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

No ... když se na ten certifikát podívám, tak je to self-signed. Není ničím dalším podepsaný. Tedy nic k "dohrání" do browserů neexistuje. A od jisté doby nejde ani zapnout trvalá důvěra v Chrome (alespoň ne jednoduše, nějaký hack jsem nehledal).

Jediné řešení je, aby tam přímo UBNT dávalo podepsané certifikáty. Klidně svojí autoritou ... to už si člověk nějak pořeší. Nebo si tam cpát přímo vlastní, což by nějak jít mohlo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 years ago

No ... když se na ten certifikát podívám, tak je to self-signed. Není ničím dalším podepsaný. Tedy nic k "dohrání" do browserů neexistuje. A od jisté doby nejde ani zapnout trvalá důvěra v Chrome (alespoň ne jednoduše, nějaký hack jsem nehledal).

Jediné řešení je, aby tam přímo UBNT dávalo podepsané certifikáty. Klidně svojí autoritou ... to už si člověk nějak pořeší. Nebo si tam cpát přímo vlastní, což by nějak jít mohlo.


UBNT to tam z pricipu dát nemůže, protože certifikát je vázaný na konkrétní adresu. Do jednotlivých zařízení lze certifikáty dát, je na to na ubnt fóru popsaný postup. Nicméně to znamená nechat si vygenerovat pro každé zařízení certifikát zvlášť.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Sorry ... konec roku, pivo, rum, doutník ... Máš recht.
Selič píše:UBNT to tam z pricipu dát nemůže, protože certifikát je vázaný na konkrétní adresu. Do jednotlivých zařízení lze certifikáty dát, je na to na ubnt fóru popsaný postup. Nicméně to znamená nechat si vygenerovat pro každé zařízení certifikát zvlášť.

Technicky vzato ... wildcard certifikát by mohl stačit jeden.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jardo
Příspěvky: 34
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod jardo » 7 years ago

Ale wilcard je na neobmedzene subdomeny a hlavnu domenu, nie na IP. to potom by musel nieco take mat ze https://192.168.x.y.mojeubntzariadenia.net :) a stavat nato dns server, teda plnit do neho zaznamy..
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Já to tak mám ... každé zařízení má záznam v DNS. Ale abych pravdu řekl, už jsem si na odklepvání hlášky zvykl. Horší bude, až google zruší i tuhle možnost.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 7 years ago

Ve firefoxu přidám trvalou vyjímku jen při prvním přihlašování. Poté už nikdy a tohle neřeším ;)
0 x
internetkyjov.cz