Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

odpojování klienta od AP-LocoM5

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
martas.eu@seznam.cz
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Jílové,okres Děčín
Kontaktovat uživatele:

odpojování klienta od AP-LocoM5

Příspěvekod martas.eu@seznam.cz » 7 years ago

Zdravím,mohl by mi někdo poradit,kde může být chyba u Nanostation LocoM5?
Mám Přístupový bod-verze 5.6.2 a k němu připojuji klienta verze 5.6.2
Přístupový bod mám jako Bridge a klienta jako router.U Starších,těch hranatých antén mi vše chodí léta bez problému,ale tyhle novější,zkosené se
mi stále odpojují,třeba i na několik minut.
Délka spojení je do 300m a síla spojení je 44,45db.Airmax mám vypnutý.
Přístupový bod jsem vyměnil za nový,od Alzy,ale to odpojování klienta je pořád stejně nepříjemné ..
Nevěděl by někdo?
0 x
Martas V.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Pokračuj s updatem na 5.6.9. U těchhle verzí byly problémy.
Kolik lidí máš na AP a s jakejma anténama? Klient má co za anténu?
0 x

Uživatelský avatar
martas.eu@seznam.cz
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Jílové,okres Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martas.eu@seznam.cz » 7 years ago

Zdravím a děkuji za reakci.
Klient na tomto AP je jeden a rovněž se stejným typem antény jako AP.
Tu novější verzi někde stáhnu,nebo zaškrtnu v nastavení "hledat upgrade" ?
Jsem z toho už zoufalý :?
0 x
Martas V.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

https://www.ubnt.com/download/airmax-m/nanostationm
XW nebo XM podle toho co je na hlavní stránce, předpokládám, že jsou nový takže XW. Jiná než co má být nepůjde nahrát.
A nebo přes Check update a dole pak vyjede přímo Download do zařízení.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Popřípadě sem dej printscreen nastavení wireless AP a klienta.
0 x

Uživatelský avatar
martas.eu@seznam.cz
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Jílové,okres Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martas.eu@seznam.cz » 7 years ago

Zdravím,tak problém vyřešen :)
Nevím sice,jak důležitá je funkce AirMax,ale zapnul jsem ji a už to sviští..

Jenom bych chtěl ještě poprosit malinko informací ohledně diagnostiky?Přikládám zde screen jedné z mích
ubikvitek,je to ta starší Loco5 /ta hranatější/ a pořád tápu po tom,co jsou některé informace ohledně diagnostiky
a které jsou důležité.
Na hlavní obrazovce bývá statistika/počítadlo různých dat,paketů,ale také chybovost.

Prosím,co je například data Rx a Tx?jsou to přenesená data typu upload/download?
Potom se ještě dělí na Wan statistika,Lan statistika a Bezdrátová chybovost-různé chyby a tak.
Prozradil by někdo,alespoň v základu odkud kam je Wan,Lan a Bezdrát je ten spoj předpokládám.
Wan a Lan myslím fyzicky od jakého místa do jakého,nebo spíš okruh,který zahrnuje.
Nejsem profík,ani amatér.

Kdyby někdo z okolí severních čech byl ochoten mi dát nějakou základní lekci v diagnostice a nastavování ubikvitek,
určitě bych se mu dobře odměnil :)
Jsem velice učenlivý.

Tak kdyžtak děkuji za jakékoliv info a jsem rád,že držíme při sobě !!
Přílohy
screen_UBNT_M5_main.png
0 x
Martas V.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Především WAN tam vůbec není. Je tam WLAN = wireless local access network.

zbytek fakt není jasný? Co je "x" sice vlastně netuším ... ale v kombinaci s "R" je to receive, tedy přijaté věci. "T" je transmission, tedy vysílání, odeslané věci. A wlan (bezdrát) se někdy uvádí extra, protože dává prostě trochu jiné statistiky (i když by dávaly smysl i u drátu). Někdy se to i rozlišuje, protože statistika může být založena na L2/L3 paketech (tedy buď ethernet, nebo IP), nebo až na L1 (tedy fyzicky signálově).
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 7 years ago

no doporucuji si precis hlavne jakej frekvence na vysilaci muzes a nemuzes pouzivat... treba 5640 se pouziva chmi takze jim rusis jejich radary a pokud ti na to prijdou pokuta te nemine (viewtopic.php?t=4964&start=15). pro ilustraci tady mas mapu ruseni radaru http://radar4ctu.bourky.cz/. pak si precti neco o stitich obecne http://www.samuraj-cz.com/clanky-kategorie/site/, je potreba pochopit jak to cele funguje a terminologii.
0 x