Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

pbm10 na větší vzdálenost

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

pbm10 na větší vzdálenost

Příspěvekod okoun » 7 years ago

ahoj, nevíte jak vyladit pbm10 na vzdálenost před 10km? nějak mi to nehce držet maximální rate přitom signál se pohybuje od -57 do -59 nejhůře. použil jsem velké antény 60 a 90. spektrák je úplně čistý, tak nevím kde může být zakopaný pes, fw jsem dal také poslední ofíko.

děkuji
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

Screen ze záložky main a wireless sem
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Tulamor píše:Screen ze záložky main a wireless sem


tu máš https://ctrlv.cz/kwUJ

a tu https://ctrlv.cz/VeQ9 a tu https://ctrlv.cz/Vydo
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 7 years ago

Nevidím tam nic špatně nastavenýho a změna kanalu nepomohla? Mě fungoval dobře desátý i když byl spektrák čistý, taky se to neslinkovalo na nejvyšší rate. Antény jsou dotočené ok? Já měl horizontalni i vertikalní stejny, max o 1dBm
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Zdar jak svina Okoune, jestli nemáš co na práci a nepomůže změna kanálu tak aby to jelo lépe potažmo lepší hodnota noise floor, tak abys měl co na práci si ještě můžeš prohodit anteny dokud je trochu teplo:).
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Tulamor píše:Nevidím tam nic špatně nastavenýho a změna kanalu nepomohla? Mě fungoval dobře desátý i když byl spektrák čistý, taky se to neslinkovalo na nejvyšší rate. Antény jsou dotočené ok? Já měl horizontalni i vertikalní stejny, max o 1dBm


spkektrák je tkaé čistý zkoušle jsem zatím dva kanály a nic se nezměnilo, antény by měly být dotočené, ale jestli se to při utahování nehlo tak neřeknu, nicméně ten signál na plnou modulaci dostatečný právě je...
pokud se to ani u tebe neslinkovalo plně tak to asi beru jako že porstě na velké trasy ttd na plno nikdy nepojede ani po rozkrájení technika :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Signál není vše, naladit na hlavní lalok za mě nutností, alcoma s dobrým signálem mimo lalok taky na 1024qam nejela, po doladění vše jede jak má. Stejným pravidlem se chovám ke všem radiim a problém nepozoruji, i když tdd nepoužívám na delší vzdálenosti než 5km (peterka 10g). Napočítat signál a na to ladit, pokud není hledat problém.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

dagus píše:Signál není vše, naladit na hlavní lalok za mě nutností, alcoma s dobrým signálem mimo lalok taky na 1024qam nejela, po doladění vše jede jak má. Stejným pravidlem se chovám ke všem radiim a problém nepozoruji, i když tdd nepoužívám na delší vzdálenosti než 5km (peterka 10g). Napočítat signál a na to ladit, pokud není hledat problém.


no je to 10,7km přesné délky tedy dle kalkulačky to odpovídá -59 což je +- přesně nalazeno tedy boční lalok to určitě nebude...
spíš by mě zajímalo jestli to vůbec je reálné, aby to jelo plně na takouvou vzdálensot tdd pojidlo... jeslti se tomu mám dále věnovat nebo to nechat a neřešit.
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 7 years ago

zalozka advance, a tam distance, zkusit nastavit rucne ne automat
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

to mě také napadlo pač to někdy brutálně létalo, ale bohužel to nepomohlo.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

okoun píše:to mě také napadlo pač to někdy brutálně létalo, ale bohužel to nepomohlo.

Vždyť jsi měl ještě před časem jako avatara PBM10 a u toho nápis UFO Odleť! :D
Už nepropaguješ Alcomu? Co se stalo ?
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 7 years ago

Dřív jsme měli taky jeden spoj s PBM10 kolem 8km a i když to bylo nezarušený oblasti, signál dobrej, tak to stejnak jelo kolem 60Mbps a nikdo nevěděl proč a nic nepomáhalo. Nakonec se to nahradilo Racomem. Ale po celou dobu co to tam bylo, tak s tím žádnej problém nebyl . . .
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Pintero píše:
okoun píše:to mě také napadlo pač to někdy brutálně létalo, ale bohužel to nepomohlo.

Vždyť jsi měl ještě před časem jako avatara PBM10 a u toho nápis UFO Odleť! :D
Už nepropaguješ Alcomu? Co se stalo ?


bohužel, nasazení pbm10 bylo především kvůli konkurenci, která nám vzala hodně kanálu v 5G.
alcomu samozřejmě stále používám, vůbec bych to nesrovnával, pbm10 bych srovnával s klasickou 5tkou :))
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...