Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Powerbridge M10 napojená z RB260GSP

Návody a problémy s konfigurací.
tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Powerbridge M10 napojená z RB260GSP

Příspěvekod tomasegert » 7 years ago

Ahoj,
pokud připojím (napájím) z RB260GSP Powerbridge M10, zrácí se mi mezi tím pakety. Přijde mi, že ten switch to tam posílá moc rychle a na powerbridgi není žádný flow control, nebo jiná brzda. Je tam cca 0,1% packet loss.
Čím delší kabel, tím to víc kraví. Chybuje to i na 4m patch kabel. Vyměnil jsem všechen HW a nic nepomohlo. Switch je připojenej do CCR 1036.
Pokud připojím powerbridge přímo do CCR 1036, je to v pohodě. Napájení do RB260 je 26V, jackem a stabilní.
Tuší někdo, čím by to šlo opravit?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
tohle mi dělá na PBM10 vs. RB750. Někdy to začne dělat i ve větší míře a pak jenom ojediněle. Jednou po velkém dešti to přestalo jet úplně, po několika hodinách se to postupně rozjíždělo až do toho stavu jeden paket občas. Voda nikde. 24-25,6V ze záložního zdroje.
mpcz, 12.08.2016
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
situace se opakuje. Větší déšť, po asi hodině ztráta spojení PBM10 a RB750. VF signál mezi spojem nepoklesl. Nic jiného mě nenapadá, jen voda někde. Konec LAN kabelu se 750-kou v GEWISSce je po kontrole, tam voda nebyla. K PBM10 je dost veký problém se dostat.
Zateklo někdy někomu do prostoru konektoru na PBM10?
Děkuji, mpcz, 21.08.2016
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
už mě to vypadávání spojení na lanu PBM10 lezlo na nervy. Snad 10x denně se to mezi PBM10 a RB na pár sekund rozpadlo. Na RB v logu nic. Zkusil jsem upgrade PBM10 na poslední firmware. Je to divné, ale je pokoj. Už to 3 dny neudělalo.
mpcz, 16.09.2016
0 x