Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT PB M10, AirMax capacity 71% a vic ani prt, link 109Mbit

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

UBNT PB M10, AirMax capacity 71% a vic ani prt, link 109Mbit

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

pbm10.jpg


airmax capacity okolo 70% , max 75, link speed jednim smerem 109Mbit., za boha nevim proc, delalo to i se starym FW,zamereni spoje je ok, ccq je 99%.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 8 years ago

A těch 9dB rozdíl v TX a RX? -66 je možná nedostačující na vyšší link.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

pri -67 by se mel linkovat na 163Mbit., nedej se taq. krk bych dal na to, ze pred vymenou radia byla link speed vyssi, signal + - stejny. No tak nic, vyleze se tam ve chvili nudy a uvidime. Trpi to jen minimalne nastesti.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Kolik vůbec tady ten UBNT sráč ala profi rušička reálně protáhne když je to slinkováno na full?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

jeden link co jede na full dava 85 tim ci onim smerem... 2,68km, test mezi Mtiky na konich, 1 ci 20 spojeni je to skoro fuk. Pokud zkusim provoz obema smery naraz, tak cca. 60/25 /. Zjevne je onech 85M uplny TOP. Je skoda, ze to neumi neco vic. Ted mi jeste do 1 radia kardinalne zateklo, selhalo tesneni na jirousackem vlnovodu, nadhera.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Cca 2 km. TCP i UDP testy při 20 spojeních mám 98 Mbit Tx. I když jen Rx tak 98. Obojo dohromady tak kolem 65/35.

Speedtest.net na druhém konci PtP kolem 100-110 Mbit.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 8 years ago

V duplexu zhruba 50/50, jinak víceméně co dovolí fast ethernet, tedy cca 93-95Mb/s v TCP. Jsou to ale hodnoty na spoji, který je nasazený na nějakých 500m se signálem do -50, airmax na 99% a malé Jirous EX. Jak se to chová na delší vzdálenost nemám tucha, je to první a asi i poslední PBM10 kterou jsme koupili a nasadili. Je pravda, že od nasazení o tom nevíme, ale teče přes to max. 25Mb/s
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Máme vesměs to stejný akorát na jedné straně máme tu větší Jiroušku, na druhé menší.. na těch cca 2 km.
Dva spoje jeden co se dívám včera dával při vytížení zákazníků dle ISP Admina kolem 45 Mbit a druhej kolem 25 Mbit bez problémů a ping v pohodě. Prozatím pořád nějak nechápu proč to tak lidi odsuzují..
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 8 years ago

My s M10 taky nemáme problém. Používáme to na krmení menších až středně velkejch APček. Na jednom páteřním bodu jich máme dokonce 8 kousků + jednu alcomu a ještě několik 10GHz spojů konkurence a vše funguje vpohodě. Takže zdejší plky o nefunkčnosti a jiný kecy, jsou jen smyšlený bláboly, který nejsou nijak reálně a prakticky podložený.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

kam nejdal s tim strilis popr. jake anteny ? ted sem kupil verzi s Maxlink antenami, ty jo to sem si dal... mechanika uplne hnus, radom nesedel na diry. Uz nikdy vic, Jirous only, nebo original UBNT.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 8 years ago

Používáme pouze antény od Jirouše. Nejdelší spoj co myslim že máme je 9,4km. Signál tam je -63dB a běží to už druhej, nebo třetí rok vpohodě.
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 8 years ago

kure05 píše:Používáme pouze antény od Jirouše. Nejdelší spoj co myslim že máme je 9,4km. Signál tam je -63dB a běží to už druhej, nebo třetí rok vpohodě.



s jakými anténami?
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 8 years ago

Ty 34dB o průměru 65cm.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
prosím dotaz: namrzla už někomu PBM10 tak, že se rapidně snížil signál (např. z -62 na -82?)?
Děkuji, mpcz, 16/11/2016
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
tak námraza to nebyla, asi ta TV masáž ohledně ledovice a souhra okolností mě k té myšlence vedla a také přístup k anténě byl mizerný, tak jsem chtěl co nejvíce informací. Ale toto mě nenapadlo. Je zajímavé, že po oddělání deklu bylo vevnitř sucho a čisto. Až později, po demontáži vlnovodu se objevila snad centimetr tlustá vrstva mravenců. No úplně černo. Jelikož jsem problém s poklesem signálu cca o 20 dB řešil i na jiných spojích, uvidíme, jestli to bude stejný problém. Na fotce jsou už mravenečci rozlezlí po okolí, původně obývali jen vnitřek vlnovodu. Nevím, zda z toho lze usuzovat na špatné utěsnění vlnovodu. Ono to těsnění je už na pohled dost fórové, ale voda se tam nikdy nedostala (zatím).
Setkal se s tím už někdo a jak by se dala jednotka účinně dezinfikovat? Ono přenést si mravence z přírody do obydlí není žádná legrace.
mpcz, 18.11.2016

PBM10_mravenci.jpg
Naposledy upravil(a) mpcz dne 19 Nov 2016 07:48, celkem upraveno 1 x.
0 x