Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nahodne vypadky pingu na UBNT AP

Návody a problémy s konfigurací.
death
Příspěvky: 3
Registrován: 15 years ago

Nahodne vypadky pingu na UBNT AP

Příspěvekod death » 8 years ago

Ahoj, resim uz nejakou chvilku nahodne vypadky na UBNT AP.
Prvni poznatek jsem mel od uzivatele na konci trasy, ze mu obcas zamrzaji na 2-3s tanky. Myslel jsem, ze to ma pricinu v ruseni, protoze spoj ma dva skoky (oba UBNT AP>CL-mikrotik750UP-UBNT AP>CL- Mikrotik(omnitik), a celkove je umisten asi v nejvic radiove vyuzivane casti mesta. Ale neni tomu tak. Normalne pouzivam mikrotiky, ale tady na te trase jsem si chtel otestovat UBNT, jeho propustnost, latenci v zarusenem prostredi a stabilitu. Vsechno tohle me prekvapilo jakoze v dobrem, ale ani ve snu me nenapadlo, ze budu resit vypadky na ethernetu, s tim ze jsou asi uplne nahodny, ktere jsem nevyresil ani vymenou vseho ... (PoE kabel, PoE splitter, jiny port v Mikrotik 2011, jiny propojovaci kabel mezi mikrotikem a PoE splitterem, jiny UBNT, nastaveni rychlosti portu v Mikrotiku, v UBNT, prepnuti z rezimu 20/40MHZ do 20MHz, vypnuti Airmaxu, vypnuti WDS na obou skocich. Az po nejake dobe jsem si vsiml, ze nahodne vypadnou 3-4 pingy po sobe uz na to 1.AP.

Nenapada nekoho neco ? Netusim jakou to ma příčinu. Ping pusteny z hlavniho routeru mikrotiku, ve kterem je v Gbit portu zapojen 1.AP, a na to se prave ztraceji pingy. Dela to i ve 100Mbit portu, neni v tom rozdil. Fyzicky se Eth port nerozlinkuje, spise to vypada jako kdyz neco ty 3-4 pingy proste zahodi ...

UBNT na prvnim skoku jsou Powerbeam M5300 fw v5.5.10-u1 (XW), na druhem NanoBeam M5 400.
1skok ma delku 600m, druhy skok 7km.
Ztrata se objevi po cca 4-10 minutach.
Diky. Death


Edit: Tak jsem tu dal procital forum, a nasel jsem problem s MK2011 ve kterem popisujete tu samou vlastnost ... takze super. ... Pomuze tedy Downgrade na v 6.7 ?
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 8 years ago

Jestli to pomůže nevím. Podobný problém jsem řešil na třech místech najednou. Z ničeho nic jakoby vypadl celý subnet a část klientů, kteří byli na něm, prostě nejela a jiní v jiném subnetu, na stejném AP zvesela fungovali dál. Tam pomohl restart RB. Prostě nešlo se dostat na nějaká zařízení klientů a oni na internet, i když byla ta zařízení připojena. Jinak mi to dělalo to co popisujete. Vypadlo vždy tak 4 až 5 pingů a pak to jelo zase nějakou dobu v pohodě. Řekl bych, že ten problém bude v MK, ale já jsem neupgradoval celý minulý rok. Tak nevím, jestli se do nich nedostala nějaká nechtěná breberka.
0 x

Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radimasss » 8 years ago

Pokud ten ubnt šrot přesmazite tak to netáhne čip proto pociťujete výpadky :shock: :shock:
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím, taky jsem diagnostikoval podobný problém. Spoj je: optika - (M10 AP --- 1km --- M10 CL) - ETH100 - RB750UP.
Dlouhodobě jsem pozoroval výpadky pingů opakující se pravidelně v intervalu 4-10 minut, pravidelně výpadek 3-4 pingy. Výpadek je ale až při pingu na RB750. Pokud se pingá na UBNT CL, je vše OK. M10 i RB vyměněn za nové kusy, situace úplně stejná. K přesmažení zdá se nedochází, provoz je do 20 Mbit. Evidentně si něco s něčím nerozumí. Setkal se s tím již někdo? Dík. mpcz, 26.5.2018
0 x