Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

5.5.10 - 5.6.2

Návody a problémy s konfigurací.
knoxoswk
Příspěvky: 5
Registrován: 8 years ago

5.5.10 - 5.6.2

Příspěvekod knoxoswk » 8 years ago

Dobry den, páni,
prosim Vas mam takyto problem a neviem ako dalej,
Po namontovani NanoBeam M5 400 asi pred 6mesiacmi som spustil jeden spoj kde prechadzalo cca 150MB a vsetko krasne v pohode, neriesil som to dlho ale ked som sa ktomu vratil nefunguje to dobre, chyba sa prejavuje tak, ze standartne testy ookla mi ukazuju teraz momentalne len 30MB prenos, ked sa spusti nejaky torent tak to vylezie az na 100 ale vyssie nie, predtym to islo v testoch tak ako ma, ake firmware a v akom poradi som tam daval to nwm lebo som to bral automaticky ze ked nieco vyslo supol som to tam, a teda teraz ani netusim na akom firmware to mohlo ist dobre, alebo ci je chyba v zariadeni, alebo sa nieco zmenilo upd firmware, teraz som tam dal 5.5.10 ale stale to ist, cital som nieco na fore aj o DFS - a mne sa mari ze ked to DFS tam nebolo siet mi isla stabilne, po aktualizacii sa mi stalo ze mi siet vypadla na 5-10 mina zrazu sama naskocila, nevedel som preco a ked som zacal tu ciatt zistil som ze to rpavdepodobne robilo DFS, zmenil som kanal a prestalo to, ale chcem vypnut DFS len nwm ako zmenit tu krajinu, a reset nechcem riesit, prosim Vas mali ste aj vy nejake taketo problemi ? dakujem za pomoc
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Promiň, asi stárnu ... skoro dvanáct set znaků ve dvou větách. A ta druhá je poděkování. Já to neumím přečíst a pochopit, zvlášť v kombinaci s nerodným jazykem.

A jestli jsem pochopil, že chceš vypnout DFS, tak to se tu řeší každý týden.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

A ten druhý svůj příspěvek smaž.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

knoxoswk
Příspěvky: 5
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod knoxoswk » 8 years ago

V skrwtke sa jedna o to koli comu sa zariadenie sprava tak, ze standartne stahovanie sa spomalilo iba na 30 mb a pri stahovani cez torenty to ide rychlejsie ale nie ako to ma ist. Na akom firmware bezite vy, alebo co spravit aby ten prenos bol opat taky
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

5.6.2
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pepa1414
Příspěvky: 6
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pepa1414 » 8 years ago

Jak se tedy vypne DFS? Pro zajimavost bych rad vyzkousel u jednoho spoje na 600 m. díky
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

pepa1414 píše:Jak se tedy vypne DFS? Pro zajimavost bych rad vyzkousel u jednoho spoje na 600 m. díky

Downgrade na starou verzi (např.5.3), vybrat Arubu, pak upgrade na 5.6.2, zatržítko pak půjde odšktnout.
Podotýkám že to tady čtou páni z různých úřadů, tak aby ses nedivil že se na tebe zaměří.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

pepa1414
Příspěvky: 6
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pepa1414 » 8 years ago

Diky za upozorneni, nejlepsi bude asi sahnout do uspor a podivat asi po jinem pasmu. Diky za info.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Hledej. Najdeš. Budeš-li mít i poté nějaký konkrétní dotaz, ptej se.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.