Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DFS - detekce 5520, 5540 a 5700

Návody a problémy s konfigurací.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

DFS - detekce 5520, 5540 a 5700

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Já vím, že to je to už tisíckrát omletý ale spíše u RBček.
Jak je možný, že Rocketa detekuje radary i na frekvencích jako jsou 5520, 5540, 5700 a určtiě bych našel další v jedné lokalitě? Mám Scan list na 5500-5700 a českou republiku. 5620 a 5640 je nepoužitelný, tam je to jasný, že to nepustí.
Nejde mi o to to vypnout, jen se ptám proč to detekuje radary? Žádný tam nemůžou být, nebo má někdo nastavený spoej jako radary? :D :D
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 8 years ago

řekl bych že to zdetekuje nějakej deformovanej odraz signálu nějaké normální sítě a prostě ho to vyhodnotí jako radar.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 8 years ago

stalo se mi to taky a na rovinu me to nebavi. Proste zakazu kanaly kde radar muze byt a na zbytku chci aby to jelo. Volim stat Aruba.

Jak zmenit country code bez resetu?
Backup config
editovat cfg soubor, najit polozku country code (cesko je 203 a zmenit na 533)
nahrat config

ve wireless vypnout DFS.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 8 years ago

a jakej je rozdíl mezi radarem a silnějším cizím apčkem na tom kanále? žádnej. On neví co naskenoval tak si myslí že je to radar.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Rozdíl je především v tom, že radar má hodně úzký a hodně silný pulz. Kdežto jakékoliv datové rádio má široce zabrané pásmo a poměrně kontinuálně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

UBNT je ako AP nepouzitelne na DFS frekvenciach!!!! Treba si tam zapnut compliance test a vybrat pozadovanu frekvenciu. Je to krute ale je to tak.... s country code SLovakia alebo CZ, sa z toho stava nepouzitelna hracka ktora caka 20 minut na pripojenie klientov a robi vypadky.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

midnight_man píše:UBNT je ako AP nepouzitelne na DFS frekvenciach!!!! Treba si tam zapnut compliance test a vybrat pozadovanu frekvenciu. Je to krute ale je to tak.... s country code SLovakia alebo CZ, sa z toho stava nepouzitelna hracka ktora caka 20 minut na pripojenie klientov a robi vypadky.

Stačí přehrát na starčí FW 5.5.10 a nevypadává to. FW 5.6.x dělá přesně tady tyhle blbosti.. že tomu trvá 10 minut než se připojí.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

od 5.5.10 sa udialo mnoho bezpecnostnych a vykonostnych uprav ;) je to škoda ist na 5.5.10
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

No právě, taky jsem nad tím uvažoval. Mám malou část sítě na 5.5.10 a zbytek na 5.6.3 a nedá se to srovnat. Na 5.5.10 je daleko lepší stabilita, co se DFS týče. Ale zase ty critical updates jsou taky "páka". "Tak Ti nevím Karle" :/ Tu 5.6.4 už někdo zkoušel, zda se nechová líp?

midnight_man píše:od 5.5.10 sa udialo mnoho bezpecnostnych a vykonostnych uprav ;) je to škoda ist na 5.5.10
0 x
internetkyjov.cz

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

nechova....
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

To jsem si myslel :/ Díky za info ;)

midnight_man píše:nechova....
0 x
internetkyjov.cz

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 8 years ago

No DFS je problem ktery bych chtěl aby vyřešilo samotne UBNT.Nemáte tam nikdo kamarády že :-) Davat cizi zemi a ještě o tom psat na webu je velice naivní řečení DFS bohužel reaguje i na vlastní vysílani jak jsem zjistil když jsem se poblíž anteny ukazal s hlinikovou deskou na střeše . Stačilo by tam mit delší časovou problevu než zareaguje a možna by to pak pomohlo to mít v chodu na klasických frekvencích. No a od verze 5,5.10 mam pocit že novější verze spíš zhoršují vlastnosti bezdrátu.


www.wiracom.cz
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 8 years ago

Co jsem na netu našel, tak detekci radaru řeší čipset Atheros pomocí vyhodnocování chybovosti rádia. Pokud se objeví specifická chybovost, tak se to bere jako přítomnost radaru. Problém bude v nízké selektivitě samotného rádia - na Bulletu nebo RB4xx v límcové parabole od Tyhanu se nám radar detect nikdy neobjevil. Na sektoru vedle se to objevuje pravidelně. Máme v plánu zkusit nasadit kanálové filtry od bratrů slováků...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

kanalovy filter je fajn..akurat stoji 200e na jeden chain a nie je laditelny
0 x