Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nepingnu NanoStation M5, ale bezi

Návody a problémy s konfigurací.
ArnostB
Příspěvky: 7
Registrován: 8 years ago

Nepingnu NanoStation M5, ale bezi

Příspěvekod ArnostB » 8 years ago

Zdravim, nejak se mi povedl nejaky zadrhel.

Vysilam AP1 NanoStation M5. Proti nemu je Client NanoStation M5, u toho clienta do zasuvky Main mi jde jen napajeni, ze zasuvky Secondary mam dalsi AP1 NanoStation M5. POE na secondary je zapnute.

Vysilam ve 40/ kanal 48. Pouzivam Privatni sit 192.168.100.XX

Problem je ze AP1 si pingnu vzdy, AP2 rovnez, Client mi neodpovida na ping a ani WEB rozhrani nejde. PROC?

Kdyz dam mezi Client a AP2 switch, Tak odpovidaji vsechny 3 Nanostation. Nicmene potrebuji vyse uvedene zapojeni. Tak abych ze strany AP1 videl jak Clienta, tak za nim AP2. A ne ze uvidim Obe AP, a mezi nima clent je duch.
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

V první řadě nevím co dělaš na 48 kanále!!!! V druhé řadě to nemáš nejspíš v modu BRIDGE!!!
0 x

ArnostB
Příspěvky: 7
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ArnostB » 8 years ago

Mily uzivateli Susto.

Na 48 kanale existuju solidne.
Jasne rikam 192.168.100.XX to znamena, ze budu nejspis bridge vsude. Jasne a zcela zretelne jsem popsal, ze kdyz zapojim switch tak vidim vse.

Zapojil jsem i jina 3x Nanostation M5 na stole. A jsem na tom stejne. Stale stejna chyba
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

Uživatel Susta měl zřejmě na mysli takové to zaškrtávátko "WDS bridge" v záložce Wireless. Proto to zmiňoval. Jinak se totiž UBNT nechová jako transparentní bridge a třeba přenos VLAN nefunguje.

ArnostB píše:Mily uzivateli Susto.

Na 48 kanale existuju solidne.
Jasne rikam 192.168.100.XX to znamena, ze budu nejspis bridge vsude. Jasne a zcela zretelne jsem popsal, ze kdyz zapojim switch tak vidim vse.

Zapojil jsem i jina 3x Nanostation M5 na stole. A jsem na tom stejne. Stale stejna chyba
0 x
internetkyjov.cz

ArnostB
Příspěvky: 7
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ArnostB » 8 years ago

A co presne ten WDS bridge zanamena? A jak se to pak bude chovat ?
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

ArnostB píše:Mily uzivateli Susto.

Na 48 kanale existuju solidne.
Jasne rikam 192.168.100.XX to znamena, ze budu nejspis bridge vsude. Jasne a zcela zretelne jsem popsal, ze kdyz zapojim switch tak vidim vse.

Zapojil jsem i jina 3x Nanostation M5 na stole. A jsem na tom stejne. Stale stejna chyba


A kdeže na tom existuješ že bychom tam poslali CTU presne kvuli takovým jako ty jsou tady ty prusery
0 x