Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NanoStation5 Loco - nejde zapnout AP mod (PtP)

Návody a problémy s konfigurací.
tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

NanoStation5 Loco - nejde zapnout AP mod (PtP)

Příspěvekod tuxmartin » 9 years ago

Zdravim,

potrebuji udelat spoj bod-bod na 230 metru s pozadovanou propustnosti asi 10Mbps. Sehnal 2 starsi NanoStation5 Loco.
Chtel jsem tedy udelat z jednoho AP a z druheho klienta.
Na obou zarizenich jsem provedl factory reset.
Jeden NanoStation bez problemu umoznuje nastavit AP mod. Druhy mi dovoli nastavit pouze mod klienta. Zkousel jsem v nastaveni vsechno mozne a porad se mi nedari prepnout do AP modu, nepomohl ani factory reset.
Jediny mne znamy rozdil je ve verzi firmwaru. Krabicka s funkcnim AP ma starsi fw verze XS5.ar2313.v4.0.1.4978.111219.2126 a "klient" ma nejnovejsi XS5.ar2313.v4.0.3.5058.130328.1058. Muze to byt verzi firmware, nebo je rozdilny hardware, nebo to jen neumim nastavit?

Diky za radu.
Přílohy
client.png
ap.png
0 x

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 9 years ago

Je to verzí fw. Novinka ve fw ver. 4.0.3 - New: Remove AP wireless mode in 5GHz products for EU countries/Switzerland due to EU regulatory requirements Takže buď downgrade, nebo změna regionu.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 9 years ago

Přesně také jsem se podivil když jsem dal FW 4,03 u Bulletu :-)



www.wiracom.cz
0 x

tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tuxmartin » 9 years ago

Da se oficialne stahnout starsi fw? Ja ho na webu Ubiquity nevidim.
Ale podarilo se mi neco vygooglit.

Zkusim, jestli pujde udelat downgrade pres webove rozhranni, snad tam nemaji zadnou kontrolu verze.
0 x

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 9 years ago

Jo, jde to bez problémů a také jsem si starší 4.0.2 sháněl jinde..
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 9 years ago

lyra píše:Přesně také jsem se podivil když jsem dal FW 4,03 u Bulletu :-)



http://www.wiracom.cz


NS nemám, ale bullet 2 s fw 4.03 není problém nastavit jako AP
0 x
Petr Krist

stanowi94
Příspěvky: 29
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod stanowi94 » 7 years ago

Trošičku oživím toto téma, mám verzi XS5.ar2313.v4.0.4.5074.150724.1344 a jakoukoliv jinou stáhnu tak je buď chyba fw nebo eror 403.. Prosím o pomoc jakou verzi bych si měl stáhnout aby fungoval režim AP ? děkuji moc
0 x

tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tuxmartin » 7 years ago

stanowi94 píše:Trošičku oživím toto téma, mám verzi XS5.ar2313.v4.0.4.5074.150724.1344 a jakoukoliv jinou stáhnu tak je buď chyba fw nebo eror 403.. Prosím o pomoc jakou verzi bych si měl stáhnout aby fungoval režim AP ? děkuji moc

Aktualne mam firmware XS5.ar2313.v4.0.1.4978.111219.2126 a AP rezim funguje vyborne.

Problem je ve firmwarech 4.0.3+ :

Kód: Vybrat vše

Version 4.0.3-Service (28/03/2013)
----------------------------------

- New: Remove AP wireless mode in 5GHz products for EU countries/Switzerland due to EU regulatory requirements

https://dl.ubnt.com/firmwares/XS-fw/v4. ... ngelog.txt

btw, tusi nekdo, proc bylo nutne, aby vyrobce zrovna v NS zakazal AP mod?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Je to tam napsané: AirMax AP mode is not supported due to HW limitations
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 7 years ago

ludvik píše:Je to tam napsané: AirMax AP mode is not supported due to HW limitations

AP s AirMaxem neuměl XS hardware v žádné verzi firmwaru, tohle je legislativní problém.
0 x

tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tuxmartin » 7 years ago

cerva píše:
ludvik píše:Je to tam napsané: AirMax AP mode is not supported due to HW limitations

AP s AirMaxem neuměl XS hardware v žádné verzi firmwaru, tohle je legislativní problém.

Jenze oni zakazali AP mod i bez AirMaxu:
- New: Remove AP wireless mode in 5GHz products for EU countries/Switzerland due to EU regulatory requirements
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Je to trochu zamotané, pravda. Ale svedl bych to na DFS, neumí to na tenhle hw naroubovat.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.