Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Compliance Test 5.5.9

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: Compliance Test 5.5.9

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

To proto, že filesystém v AirOS je opravdu read-only. Jakékoliv změny se provádějí v /tmp, což je malý RAMdisk, který je tak jako jediná část za provozu zapisovatelný. Do flash paměti se píše jen při ukládání konfigurace (cfgmtd -w /etc) nebo při upgradu firmware.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

nikdy som take neriesil :) otvorim SSH, pisem, ukladam..menim konfig.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Tak ono nezaškodí vědět, jak to funguje. :D Kromě toho to dělám stejně, otevřu /tmp/system.cfg, uložím, pustím cfgmtd -w /etc, reboot a je to, a to i vypnutí jisté věci na tři písmenka. K čemu vůbec potom používat ten compliance test?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

v CT mode dfs nejde, klienti sa pripoja okamzite, nepise to DFS wait.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

wirtis píše:
Sidi píše:O jaké zařízení se jedná? Já to používám na PBE M5, AC, AC ISO, Rocket M5-AC Lite-Prism Gen2, NanoStation M5, ... a nikde jsem zatím toto nezaznamenal. FW 5.6.4 - 6.1.3 a 8.1.2-8.5.0


Je to PBE M5-300

ale nevím, kde je co špatně. Hlavně vlastně abych to podal úplně přesně, když zadám
"touch /etc/persistent/ct"

tak to tvrdí "No such file or folder" (nebo tak něco)

a když zadám s mezerama
"touch /etc /persistent /ct"

tak to tvrdí
"read only filesystem"

to samý po Factory resetu

Už se mi to stalo na 2 jednotkách s různými FW a z různých PC.

S mezerama to logicky fungovat nemůže. Je to blbej dotaz - ale není tam nějaký překlep? Nepíšeš to špatně? Tohle se mi stalo, když jsem to zkoušel poprvý a blbě jsem si přečetl přesný název složky :D

Myghael píše:Tak ono nezaškodí vědět, jak to funguje. :D Kromě toho to dělám stejně, otevřu /tmp/system.cfg, uložím, pustím cfgmtd -w /etc, reboot a je to, a to i vypnutí jisté věci na tři písmenka. K čemu vůbec potom používat ten compliance test?

Nebaví mě DFS wait - nejhorší je, že u UBNT i mikrotiku to otravuje i mimo radarový frekvence. Každou chvíli AP "detekuje radar" a samo se na nějakou dobu shodí ...
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Tak na vypnutí DFS compliance test netřeba. Stačí v konfiguráku dfs nastavit na disable. Funguje mi to s country code 804 (Ukrajina).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 6 years ago

A dokazete nekdo na AC zarizenich (FW 8.5.0) pouze vypnout DFS pri ponechani country code 203(CZ).
Pripadne alespon zkratit napr na 2sec uvodni fazi "DFS wait"

JK
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Funguje to zcela stejně, základ toho systému se nijak nezměnil.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.