❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Jak vypnout NAT??? Prosím pomoc
-
Standa99
- Příspěvky: 216
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Re: Jak vypnout NAT??? Prosím pomoc
Můžeme do toho přimíchat VLANy a routing mezi nima, ale ten zmatek stejně nezmizne.
0 x
-
sulibrk
- Příspěvky: 11
- Registrován: 10 years ago
No, určitě bych to ještě víc nekomplikoval VLANama...
Jak říkám, určitě mám jenom něco špatně nastavené, proto to nejde...
Tady je konfig :
Jak říkám, určitě mám jenom něco špatně nastavené, proto to nejde...
Tady je konfig :
Kód: Vybrat vše
interfaces {
ethernet eth0 {
address 192.168.100.2/24
description Internet
duplex auto
speed auto
}
ethernet eth1 {
address 192.168.245.100/24
description Local
duplex auto
speed auto
}
ethernet eth2 {
address 192.168.2.1/24
description "Local 2"
duplex auto
speed auto
}
loopback lo {
}
}
port-forward {
auto-firewall enable
hairpin-nat disable
wan-interface eth0
}
service {
dhcp-server {
disabled false
hostfile-update disable
shared-network-name LAN {
authoritative disable
subnet 192.168.245.0/24 {
default-router 192.168.245.100
dns-server 192.168.100.1
dns-server 217.77.161.131
lease 86400
start 192.168.245.129 {
stop 192.168.245.189
}
static-mapping MSI {
ip-address 192.168.245.1
mac-address d8:cb:8a:f3:d1:83
}
unifi-controller 192.168.245.200
}
}
use-dnsmasq disable
}
dns {
forwarding {
cache-size 150
listen-on eth1
listen-on eth2
}
}
gui {
http-port 80
https-port 443
older-ciphers enable
}
nat {
}
ssh {
port 22
protocol-version v2
}
}
system {
gateway-address 192.168.100.1
host-name ubnt
login {
user ubnt {
authentication {
encrypted-password ****************
}
level admin
}
}
name-server 192.168.100.1
ntp {
server 0.ubnt.pool.ntp.org {
}
server 1.ubnt.pool.ntp.org {
}
server 2.ubnt.pool.ntp.org {
}
server 3.ubnt.pool.ntp.org {
}
}
syslog {
global {
facility all {
level notice
}
facility protocols {
level debug
}
}
}
time-zone UTC
traffic-analysis {
dpi enable
export enable
}
}
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
Bych řekl, že to nemáš vypnuté, ale zapnuté ... viz auto-firewall
https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles ... AT-issues-
Tyhle zařízení už aktivně nepoužívám, takže se mohu mýlit. Ve starších verzích to podle mě nebylo.
https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles ... AT-issues-
Tyhle zařízení už aktivně nepoužívám, takže se mohu mýlit. Ve starších verzích to podle mě nebylo.
0 x
-
sulibrk
- Příspěvky: 11
- Registrován: 10 years ago
Taak bohužel, vypnul jsem auto-firewall a stejně se to neděje...
Není potřeba nastavit ještě nějakou routu, nebo tak nějak? Vůbec už mě nenapadá, co zkusit...
Není potřeba nastavit ještě nějakou routu, nebo tak nějak? Vůbec už mě nenapadá, co zkusit...
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
Routy máš na obě strany tak nějak automaticky, sítě nastavené na rozhraních. Pak už stačí jen defaulta.
Tvoji síť ovšem musí znát i nadřízené routery.
Abychom se někam pohnuli ... co ti teď nefunguje?
Tvoji síť ovšem musí znát i nadřízené routery.
Abychom se někam pohnuli ... co ti teď nefunguje?
0 x
-
sulibrk
- Příspěvky: 11
- Registrován: 10 years ago
Moji síť, dle info IT z "vrchní" firmy, znají a čekají na dotazy právě z mé sítě, proto jakýkoliv dotaz z IP WAN mého routeru nepouštějí k RDP
Stále mi nefunguje připojení, ani obyčejný ping na RDP server. Vše se směřuje automaticky ven do internetu, protože dotazy přichází z WAN IP mého routeru a ne sítě, kterou mám za ním, tedy mé sítě.
Stále mi nefunguje připojení, ani obyčejný ping na RDP server. Vše se směřuje automaticky ven do internetu, protože dotazy přichází z WAN IP mého routeru a ne sítě, kterou mám za ním, tedy mé sítě.
0 x
-
Standa99
- Příspěvky: 216
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
- pokud k tobě vede jeden kabel a ona "vrchní" firma ti zabezpečuje i NET, tak to nemá logiku
- měl jsi zůstat u onoho VPN a nepouštět veškerý traffic přes něj, tzn. fungoval by ti NET a RDP přes VPN
- takhle bude chtít na tom WAN portu nastavit další rozhraní (např. eth0.1), které bude mít adresu z vnitřního rozsahu, které je připuštěno na RDP (např. 192.168.245.200) a dát ho do bridge (např. br0) s vnitřní sítí (br0 = eth0.1 + eth1)
- netuším, jestli to ten router umí (na linuxu to je otázka instalace bridge-utils a konfigurace v /etc/network/interfaces), ale podle výpisu to nemá k linuxu daleko
- NAT mezi eth0 a eth1 samozřejmě zachovat
- měl jsi zůstat u onoho VPN a nepouštět veškerý traffic přes něj, tzn. fungoval by ti NET a RDP přes VPN
- takhle bude chtít na tom WAN portu nastavit další rozhraní (např. eth0.1), které bude mít adresu z vnitřního rozsahu, které je připuštěno na RDP (např. 192.168.245.200) a dát ho do bridge (např. br0) s vnitřní sítí (br0 = eth0.1 + eth1)
- netuším, jestli to ten router umí (na linuxu to je otázka instalace bridge-utils a konfigurace v /etc/network/interfaces), ale podle výpisu to nemá k linuxu daleko
- NAT mezi eth0 a eth1 samozřejmě zachovat
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
Linux to je a přitom není ... je to (měl by to být) nějaký "klon" Vyatta. Do commandline se dostat nedá. Ale hlavně je to univerzální router, nechápu kde dělá nějakou elementární chybu. Router, co umí OSPF a neumí nepoužívat NAT? To není domácí tplink ...
0 x