Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Airmax na rocketě-AC

Návody a problémy s konfigurací.
doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Airmax na rocketě-AC

Příspěvekod doktor » 8 years ago

Zdravím
Donedávna jsme používali rocket titanium, ovšem bez zaplého airmaxu, protože když byl zaplej, tak ap dalo maximálně 20 mega, bez něj v pohodě 60 mega. Chtěli jsme vyzkoušet nové jednotky ac a doufali, že to bude lepší, jenže není. Hodilo by se vypnout airmax, ale v menu tato funkce není. Hledal jsem strýčkem googlem a nic. Neví někdo, jak se dá airmax vypnout přes konzoli ? V konfiguráku tato položka chybí.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 8 years ago

Musíte mít něco totálně blbě...protože moc nevěřím tomu že by to nejelo.

Pavel K.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 8 years ago

Jediný co je blbě, tak rušení.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 8 years ago

Zkousel jsi to "na stole" ci treba na letisti atp ? Neni mozne aby to jelo takto blbe. AC spoj na 20MHz nepadne pod 100mbps skoro nikdy, to musi bejt joo-ruseni. neco je proste spatne. A na AC vypinat AirMax mi prijde jako nesmysl ... :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 8 years ago

Pro upřesnění, je to sektor pro klienty. Visí na něm 32 klientů. Rušení je tam enormní. K ránu se to ještě použít dá, navečer je to katastrofa.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 8 years ago

Tak se to nějakým zázrakem dalo do kupy, restart celého sektoru jakš takš opravil, na vině je na 100 procent rušení, které je tam až odpoledne, ráno to lítá 80 mega na 20Mhz kanále.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 8 years ago

32 lidí na sektoru, to je na doktora :) o rušení nemluvě :) ach jo..masakr.
0 x


Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Neviem ale 32ludi na sektore nevidim ako problem, pokial to samozrejme nie su sosaci :lol: Co sa tyka rusenia, aku tam mas vobec sektorku? Ked mas vypnuty airmax tak ti to bezi len na 802.11 co mi nepride ako dobra volba v zarusenom prostredi, co takto to skusit hodit do indooru ci to bude chodit.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 8 years ago

0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 8 years ago

Už tu mám nachystanou na výměnu za http://www.i4wifi.cz/Ubiquiti-NS-Bullet ... Prism.html
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

Chlapci Rocket AC nema airmax a teda sa tam ani nic vypnut neda :)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Takových let to vyvíjí ... a chlubí se tím, aby to nakonec přestali používat ve prospěch obyčejné wifiny?
midnight_man píše:Chlapci Rocket AC nema airmax a teda sa tam ani nic vypnut neda :)


Méně pít a více číst :-)
https://www.ubnt.com/airmax/rocket-ac/
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

Tak mi ukaz airmax capacity a quality v tom wireless okne ;) Tie zariadenia nič take v menu nepoznaju...ano vola sa to stale "airmax" ale možnost nejak to monitorovat alebo vypinat tam nie je.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

To, že už to nejde vypnout neznamená, že to tam není.

https://dl.ubnt.com/guides/airOS/airOS_UG_V71.pdf
Např. strana 7 by ti stačit mohla. Možnosti diagnostiky dost vysoké, v tomto oboru asi nedostižné.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.