Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubnt a mk ..

Návody a problémy s konfigurací.
TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Ubnt a mk ..

Příspěvekod TOMIK » 11 years ago

Da se nějak nastavit ubnt aby slouzilo jen jako wifi most za mk co ridi provoz ....
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

Ano
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

vystizna odpoved 8)
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 11 years ago

reset píše:vystizna odpoved 8)



jj fakt tuto odpověd jsem nečekal :D
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

TOMIK píše:
reset píše:vystizna odpoved 8)

jj fakt tuto odpověd jsem nečekal :D

Dost by usnadnilo, kdyby ses líp zeptat.
Je to v záložce network:
Network mode: Bridge
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Tomáš Břinčil píše:
TOMIK píše:
reset píše:vystizna odpoved 8)

jj fakt tuto odpověd jsem nečekal :D

Dost by usnadnilo, kdyby ses líp zeptat.
Je to v záložce network:
Network mode: Bridge

Což je default ... pro jistotu bych doplnil: WDS.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 11 years ago

Doplním jen.. Dost často se to využívá .. v mikrotiku omezuje počty spojení, grafujeme, dělame Hotspot atd,ale na konec u anteně dáváme UBNT v bridge. Jen maličkost.. Kombinace vysilač UBNT a přijímač Mikrotik nám osobně dělala potíže -nějak se to v tom wifi nema rádo. Ale obráceně MK vysilac a UBNT klient bez problemu.

www.wiracom.cz
0 x

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 11 years ago

Potvrzuji problém, máme WDS AP UBNT (Aigrid s verzí 5.5.3) a přijímač Mikrotik (WRAP s CM9 s verzí 5.20). Mód je WDS AP - station WDS, je to v áčku. Pokud se na to nehrabe, tak to jede. Pokud se ale nějaká v ubnt na AP straně cokoli změní (nastavení, restart...), tak se to někdy nespojí, a člověk to musí rebootovat / překonfigurovávat jak degenerovaný aby se to chytlo. Pak to zase jede. Obráceně je to bez problémů.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Jaký je důvod mít na jedné straně MK a na druhé UBNT?
0 x

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 11 years ago

Historické důvody, prdelákovy, kde se upgrade nezaplatí (1 - 3 lidi), subdodavatel, který používá např. jen mikrotik a zrovna v obci je jen UBNT vysílač... Těch je... taky to řešení nemám rád, ale někdy když musíš, tak musíš...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Já s tím problém ještě neviděl ... UBNT AP (20MHz, ne-WDS) a MK Klient. Dvakrát se nám tím podařilo vyřešit to, že dva mikrotiky proti sobě přestaly fungovat. Nepřišli jsme na to proč ... vrazilo se tam UBNT a je klid.
Ale je jasný, že se pak pokračuje výměnou i druhé strany, aby to bylo UBNT-UBNT. Ale čas na to netlačí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

bezdratsmrdi
Příspěvky: 75
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod bezdratsmrdi » 11 years ago

Zjisitil jsem, že i v modu WDS - WDS nefunguje na MK - UBNT spoji vůbec OSPF. Prostě neproleze. Ve verzi 5.5.3 prošlo jen jedním směrem (mikrotik byl pak pořád exstart na jedné straně) a ve verzi 5.5.6 pro sichra OSPF neprojde vůbec (down forever). Mikrotik vysílá (ta stabilnější verze spoje), ubnt přijímá, 20 Mhz, Nko i Ačko to samé. Jiné pakety ve wds prolezou (takže mac telnet třeba funguje a vidí se mikrotiky i přes discovery i přes mac telnet). Takže takové polovičaté řešení oproti non wds, bez wds neproleze nic.

Jinde na jiném spoji, kde je UBNT jako AP strana to fungovalo, tj. OSPF prolezlo, ale zase se to haluzně chovalo když jednu stranu jsem vypnul, tak to třeba nenajelo. Prostě divné.
0 x