Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Starnet - nákupy

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
lolacek
Příspěvky: 33
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Starnet - nákupy

Příspěvekod lolacek » 12 years ago

Zdravím,
tak nejnovější akvizice:
Simelon: částečný podíl - Písek a okolí
Backer computer: Týn n. Vltavou, Bechyně, spousta vesniček
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 12 years ago

A jak jsi to zjistil??
0 x

Uživatelský avatar
lolacek
Příspěvky: 33
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod lolacek » 12 years ago

Medved009 píše:A jak jsi to zjistil??


justice.cz
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 12 years ago

právě že na ofiko stránkách nic není
0 x

Uživatelský avatar
lolacek
Příspěvky: 33
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod lolacek » 12 years ago

Medved009 píše:právě že na ofiko stránkách nic není

na strankach poskytovatelů, nic nebejva, zjistis to pouze na www.justice.cz vyhledáním v obchodním rejstříku...
0 x

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 12 years ago

Já vím ještě o indigonet.cz
0 x

Uživatelský avatar
lolacek
Příspěvky: 33
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod lolacek » 12 years ago

Star_Gate píše:Já vím ještě o indigonet.cz

a to vis jak? na justici ani zminka... je tam majitelem Vajner, což mi nic nerika
0 x

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 12 years ago

Působí ve stejné oblasti jako my. A neříkám že celá firma. Jen že teď by tu síť měl mít údajně pod správou moloch z budějovic.
0 x

Vojtech1990
Příspěvky: 2
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Vojtech1990 » 12 years ago

Medved009 píše:A jak jsi to zjistil??

V tu dobu jsem byl ve firmě Simelon na praxi když se tam toto řešilo . Co jsem pochopil tak technici pod Stárnet nechtěli . Sítí by dokázali konkurovat měli tu optiku a pár tisíc lidí. Co jeden říkal byla to pro něj srdeční záležitost a myslím že to nějak celé budovali od začátku , nicméně byli s toho dost rozčarovaní když jim jejich "dítko" majitel prodal . Jeden den se pak měli seznamovat se Stárnet vedoucím a druhý den dali všichni technici a cele osazenstvo výpověď .Z hovoru jsem pochopil že nechtějí přistoupit na strategii "kašlem na lidi potřebujeme nové duše " .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

a nevíš důvod prodeje? přece jenom když už má na to člověk lidi tak se o to nemusí starat a prašulky tečou. Pokud teda neschrábne prachy a neinvestuje do něčeho většíno.
0 x

_mart
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod _mart » 12 years ago

Ty si jouda že to sem takhle napíšeš ne kvůli tomu co si napsal , ale kvůli tomu že Martixovi si teď pošlapal ego a bude se ti mstít . Snadno tě dohledá podle výkazů z praxe kdo a kdy tam z nějaké školy byl .
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 12 years ago

hapi píše:neinvestuje do něčeho většíno.

Asi ho už nebavilo srát se s lidma a změnil obor zájmu.
Viz http://rejstrik.penize.cz/martin-lopusny a http://franchisinginfo.cz/clanek/1192/n ... franchisa/
Můj šéf také prodal firmu (i se mnou), koupil salaš na horách, stádo ovcí, pár úlů se včelama a je vysmátej. Jen občas zavolá, že se ztratil v pralese v Kambodží a potřebuje najít, podle jaké hvězdy se má orientovat ven...
Koukám, že zrovna píše, že přejel srnu, ať přijedu na guláš. :-)
0 x

Vojtech1990
Příspěvky: 2
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Vojtech1990 » 12 years ago

_mart píše:Ty si jouda že to sem takhle napíšeš ne kvůli tomu co si napsal , ale kvůli tomu že Martixovi si teď pošlapal ego a bude se ti mstít . Snadno tě dohledá podle výkazů z praxe kdo a kdy tam z nějaké školy byl .


A proč ? já jsem žádnou mlčenlivost při nástupu na praxi nepodepsal . Nikdo mi neřekl o čem si povídat smím a o čem ne. Je to škoda že to s vámi takhle dopadlo čekal jsem že vám nabídne více peněz aby jste chtěli zůstat . Připojil jsem se k Simelonu nedávno a teď aby jsem hledal nového providera protože s toho celého taky dobrý pocit nemám .
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 12 years ago

Já bych byl v klidu a neutíkal. Pokud utečeš jinam, tak to stejně bude patřit O2 nebo i skrytě Starnetu v řadě případů. Pokud s tím jedním technikem, co zůstal (jeden výpověd nedal), a tlupou externistů dokončí přechod na 10 Gbps uplink a nic při tom nerozbijí, tak spolu s rozhodnutím nového vedení, že shapery, routing a podobný blbosti zrušit, vše půjde přímo switchovné až na konec a limitující je jen ethernet port u zákazníka, tak si budeš chrochtat. Aspoň na optice si chrochtají u 100 Mbps už teď, na bezdrátech je to trošku slabší, ale těch 10 Gbps by to mělo vyřešit. Také jasná strategie, nic neřešit, vše co nejjednodušší a obsloužitelné tupou opicí, řešit to hrubou silou s naddimenzovanou konektivitou.

Jinak mi exmajitel Simelonu říkal, že jsem se skoro trefil, že už se po 15-ti letech nechtěl srát s lidma, tak se bude pro změnu srát s hygienou. :-)

Add požadavke na nové duše, nerozvíjet co teď existuje a prioritně expandovat urychleně do lokalit rádiově jima neposkvrněných, tak tam je za tím celkem asi strategie v rámci hesla - poslední příležitost vzplála, dejme se na nábor, koho si smluvně na bezdrátové připojky neuvážeme teď, tak tuplem ne po nástupu LTE.

Dál nemá smysl pitvat.
0 x

_mart
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod _mart » 12 years ago

Majklik píše:>>>>> s rozhodnutím nového vedení, že shapery, routing a podobný blbosti zrušit, vše půjde přímo switchovné až na konec a limitující je jen ethernet port u zákazníka, tak si budeš chrochtat. Aspoň na optice si chrochtají u 100 Mbps už teď, na bezdrátech je to trošku slabší <<<<<

Dál nemá smysl pitvat.


To je pekelné podání zvláště na bezdrátech :-D uff si nějak neumím představit v příkladu 12-20 lidí na 5ghz vysílači kdy vysílač když není moc rušenej dá max 16-20mbit a to do toho někdo nesmí pustit upload potom tak 5 . Při vypnutí "usměrňování" se zákazníci pos**ou . Jelikož Simelon měl vždy jen Sosače a Hráče kdy jedni křičeli že mají vysoký PING a druhý nadávali že mu to dává jen 16Mbit . Pochopil by jsem to ještě při nějakých mohutných investicích do infrastruktury , ale z motem co nejvíce lidí a za co nejmenším nákladem kdy se nezainvestuje do technologií což bylo jasně popřeno slovy (nejsme tmobile ) . A k tomu zůstane infrastruktura v podobě která je teď . Ruku v ruce s tímhle na tom budou paradoxně daleko lépe sítě jako Samnet a další kteří se o svoje zákazníky budou dál starat a nevykašlou se na ně. Budou se snažit aby to šlo dobře všem za cenu menší rychlosti případně lepšího servisu atd ..... Chápu že ty lidi na optice si budou chrochtat , bohužel přímo obrácenou metodou ty další 3 tisíce lidí budou plakat .
0 x