Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nákupy ISPíků od O2

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Nákupy ISPíků od O2

Příspěvekod TTcko » 9 years ago

lwq píše:Pintero: co bys cekal od SPT Telecom s vizi obriho komunisty v cele, dosazeneho p. Kelnerem ? :idea:


nový ředitel O2prohlásil:
"V Internethome jako slepenci různých akvizic je řada zákazníků, kteří mají třeba připojení přes wi-fi. Nemám nic proti použití této technologie v samotné domácnosti či ve firmě, ale není to vhodné pro připojování zákazníků. Snažíme se proto o nějaké sjednocení a převod klientů na pevné sítě. Na konci roku budeme rozhodovat o dalších plánech s Internethome, ale určitě nepůjdeme cestou dalších akvizic. Spíše zjednodušování a přenosu zákazníků do sítě O2."

zdroj: http://m.ihned.cz/c1-62907820-novy-sef- ... nebyly-fer
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

hmmm...ze by lidi bez odporu snesli prechod napr. z Wifi 8/8 za DSL 6/0,3Mbit, no nevim nevim...to bude jeste hooodne bolestiva budoucnost... nebo nekdo ceka ze by O2 akcne posilovalo VDSL podruznymi ustrednami ? ja kdyz (nedaleko v jedne obci ) vidim v jakych skrinich se ta technologie skovava a jak kolem chodi namrdana mladez ve 2 rano z diskoteky tak jen cekam kdy to rozkopou, vyrvou kable a zdrhaj dom... neni nad zdeny domecek. Jeste co se Netu od O2 tyce, primo od nich je cena pekny hnus, tusim kolem 540kc. A hodne lidi se jim vysere na nejakou TV od nich, takze samotny net se fest prodrazi, kdyz za puvodni wifi platili treba jen 3-4 kila.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

TTcko píše:
lwq píše:Pintero: co bys cekal od SPT Telecom s vizi obriho komunisty v cele, dosazeneho p. Kelnerem ? :idea:


nový ředitel O2prohlásil:
"V Internethome jako slepenci různých akvizic je řada zákazníků, kteří mají třeba připojení přes wi-fi. Nemám nic proti použití této technologie v samotné domácnosti či ve firmě, ale není to vhodné pro připojování zákazníků. Snažíme se proto o nějaké sjednocení a převod klientů na pevné sítě. Na konci roku budeme rozhodovat o dalších plánech s Internethome, ale určitě nepůjdeme cestou dalších akvizic. Spíše zjednodušování a přenosu zákazníků do sítě O2."

zdroj: http://m.ihned.cz/c1-62907820-novy-sef- ... nebyly-fer


Skvela zprava pro nas :)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 9 years ago

raven-il píše:
TTcko píše:
lwq píše:Pintero: co bys cekal od SPT Telecom s vizi obriho komunisty v cele, dosazeneho p. Kelnerem ? :idea:


nový ředitel O2prohlásil:
"V Internethome jako slepenci různých akvizic je řada zákazníků, kteří mají třeba připojení přes wi-fi. Nemám nic proti použití této technologie v samotné domácnosti či ve firmě, ale není to vhodné pro připojování zákazníků. Snažíme se proto o nějaké sjednocení a převod klientů na pevné sítě. Na konci roku budeme rozhodovat o dalších plánech s Internethome, ale určitě nepůjdeme cestou dalších akvizic. Spíše zjednodušování a přenosu zákazníků do sítě O2."

zdroj: http://m.ihned.cz/c1-62907820-novy-sef- ... nebyly-fer


Skvela zprava pro nas :)


To máš recht :-D Ale sem zvědavej na nás, VO zákazníky bejvalýho Termsnetu, nabídnou nám VDSL? :-D
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

Moje zdravá paranoia mi říká, že s migrací zákazníků O2 z wifi na metalické linky tak nějak možná souvisí tažení "workshopu" ČTÚ a jejich chystané kroky "harmonizace" s evropskou legislativou a stavem, kdy jinde v Evropě není tolik wifi přípojek. Skoro se mi začíná stýskat po Dvořákovi, který dovedl poslat chytráky z EU/EK do hajzlu s poukazem na specifika našeho národního telekomunikačního trhu. Kdybych se vžil do Kellnera tak hned po koupi dominantního operátora se značně pošramocenou pověstí začnu kupovat i některé úředníky.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

+1
ČTU hlavně nechce nic řešit, zapněte si DFS a ono se to všechno najendou vyřeší samo a všem to pojede super rychle...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

DFS nefunguje!!!
0 x
Bývalý ISP...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Tomáš Nesrsta píše:DFS nefunguje!!!

To, jestli funguje nebo nefunguje určuje úředník. Pokud nefunguje, je to problém hardware. A pokud je to problém hardware a trh to nevyřeší, vyřeší to předpis úředníka.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no mám dojem že funguje, ale jeho funkce ochromí provoz někdy úplně, ale to je vlastnost, já si nedovedu představit kdyby všichni měli zapnuté DFS jak by se to mezi sebou zkoordinovalo? myslím že by to neustále skákalo a hledalo, takže výsledkem by byl 5% funkčnost přenosu dat za den :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

okoun píše:no mám dojem že funguje, ale jeho funkce ochromí provoz někdy úplně, ale to je vlastnost, já si nedovedu představit kdyby všichni měli zapnuté DFS jak by se to mezi sebou zkoordinovalo? myslím že by to neustále skákalo a hledalo, takže výsledkem by byl 5% funkčnost přenosu dat za den :)


Kluci jste dost offtopic.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 9 years ago

Abych se vratil k tematu, aspon castecne ... O2 se tvari, ze proste wifi pripojky zlikviduje prechodem na metaliku. Budnik je zlutej strasak pro ktereho neni nic lepsiho nez metalika. Jediny co dlouhodobe O2 spasi bude obrovska investice do GPON ci optiky obecne ... a to nelze moc ocekavat :mrgreen:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

slusny .... ted otazka co to udela s o2 jako takovym a jejich cenovou a investicni politikou
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 9 years ago



solidní prasárna :-)
0 x