Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Novanet Třebíč —> Starnet

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Re: Novanet Třebíč —> Starnet

Příspěvekod Ispič » 4 years ago

Už někdo upozornil finančák že jedou na Švarc systém?
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

S_a_M píše:Vy se to techniky si nechaji dokud je potrebujou pripadne kdyz neco opravdu umej tak je to ok. Postupne se vyplaci klienti co prejdou. Asi tak. Stejne maji porad malo lidi, vse na zivnost, ale kdo by u nich chtel delat ja tedy ne.


to se mi nezda. Dyk ty koupeny firmy jedou dal, tvari se furt stejne, jen se zmeni vlastnik. Klienti se neprevadi,mozna u nejakejch mensich firem?
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ja to videl tedy jinak. Info primo od cloveka co prodal. Dostane zaplaceno za lidi co prejdou
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

To funguje jen tehdy pokud je to přímá konkurence. Ale v místě kde nebyli, tak nemají kam přejít. Co jsem slyšel, tak z počátku je to jen změnou majitele, pak číslem na infolinku, pak pozměněnou smlouvou. Technicky pak překopou síť na Summity a jako hlavní přípoje do oblastí jsou zakoupené lambdy do Prahy, kde to pak ženou do ČB. Ale už to může být také jinak. Název vždy zůstavá pro vytváření pseudokonkurence. Lidé přejdou v nasranosti a nic se nezmění a jsou spokojeni.
1 x

maxdevaine
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod maxdevaine » 4 years ago

U nás to bylo tak, že ISP dal seznam klientů a technici Starnetu je obcházeli, měnili jim zařízení a sepisovali nové smlouvy.
Když klienta zmigrovali, tak to nahlásili a původní ISP za něj dostal nějaký many.
Když mezitím přešel nějaký klient ke Starnetu sám, tak ISP nedostal nic.
Celý přechod trval asi rok a půl.

Každopádně příchod Starnetu k nám do dědiny znamenal dost nekalé praktiky :
- klienty sháněli tak, že rozhlašovali, že původní ISP končí, ať jdou ke Starnetu
- odpojovali původnímu ISP krabičky, co měl třeba na střechách paneláků, kam se oni také dostali
- zarušování a přepalování pásma se stalo naprosto běžnou věcí
- původní ISP měl problém dotáhnout silnější lajnu do města, nejdříve to vypadalo ok, ale když se poskytovatel optické trasy dozvěděl, že je v cíli i Starnet, tak najednou nešlo nic

A až pak to původní ISP prodal Starnetu. Ale né kvůli Starnetu, ale kvůli tomu, že už ho to nebavilo.

Jinak mám zkušenosti se dvěma technikama od Starnetu. Jeden nebyl schopný nastavit novou IP v Mikrotiku, takže jsem musel jet za kamarádem, kde na mně čekal bezradný technik a já to musel nastavit.
Druhý případ, kdy přepojovali mojí síť. Výměna krásně dostupného AP trvala 5 hodin a večer volal technik, že mi tam dal omylem jiné AP, že by potřeboval ještě přijet a vyměnit ho.
Také mám od nich veřejnou IP, ale např. na Winbox se zvenku přes jeho standardní port nedostanu, blokují ho.
Jinak z pohledu klienta linka funguje ok a na kvalitu linky si nemohu stěžovat.
Zdar Max
1 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

To je prave vono videl si nekdy technika od konkurence aby nebyl schopnej nastavit koncovy zarizeni na siti rucne ja bych se asi hambou propad poslat tam takovyho cloveka. Co mam info tak po cely cr to asi nebude lepsi :)
2 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!