Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cena sítě

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
prodejcesite
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Cena sítě

Příspěvekod prodejcesite » 5 years ago

Ahoj,
potřebuji informaci, kolik měsíčních paušálů si říci za zákazníka:

1) vesnice, možnosti připojení (moje síť, o2 kabel max. 2Mbit, nebo lte jenom nekde, protože tu není signál ani na telefon)
2) vse postaveno na mikrotiku
3) 6 vysílačů
4) zákaznící připojeni sxt lite
5) cca 50 lidí
6) min. paušál 360 Kč.


Děkuji za Vaše názory.
0 x

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 5 years ago

prodával jsem za 12 paušálů x počet zákazníků
0 x
ucenej z nebe nespadl....

kas.gu
Příspěvky: 7
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod kas.gu » 5 years ago

Neb jak tu kdysi napsal Hapi. Když na to dva roky nesáhneš tak to poběží a můžeš jen inkasovat. Tedy (50 klientů x 24 měsíců x 360 Kč) - konekt za 24 měsíců. Ale to je to absolutní minimum.

Mimo téma. NEPRODÁVEJ
Kdo tě chce koupit? Jestli CETIN tak 1000 x NEPRODÁVEJ. Zrovna včera jsem se účastnil jedné prezentace a když člověk vidí jak tihle velcí hráči využívají své velikosti tak se mi udělalo hodně zle.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Vážně pochybuju o tom, že CETIN či jeho "pobočky" projevily zájem o síť s 50ti klienty.

Ale klidně to začni na prodej chystat - zreviduj smlouvy se všemi klienty (že je vůbec máš, že jsou v souladu se zákony), zreviduj smlouvy na umístění zařízení... U 50ti lidí a 6ti AP je to v pohodě, větší sítě tohle před prodejem často dávají dohromady třeba rok.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

to jsou rady neprodávej. Dyk ani nevíš situaci. Na prodeji není nic špatnýho, lepší prodat než to patlat a nebo dokonce zkrachovat. Stejně ujetý je názor nechat to 2 roky být a jen inkasovat. To jako nebudeš dělat servis, účetnitví, ČTU výkazy, atp.??? To je jako naše práce zadarmo? Je jasný, že na 50 lidech je to spíš o starostech, než (finančích) radostech a nakonec to musí omrzet každého.

Normálně je 2x roční paušál - konekt hodně. Ale u takhle malý sítě by to projít mohlo, protože pro většího kupujícího to budou náklady na koupi pod rozlišovací schopnost :).
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hol píše:to jsou rady neprodávej. Dyk ani nevíš situaci. Na prodeji není nic špatnýho, lepší prodat než to patlat a nebo dokonce zkrachovat. Stejně ujetý je názor nechat to 2 roky být a jen inkasovat. To jako nebudeš dělat servis, účetnitví, ČTU výkazy, atp.??? To je jako naše práce zadarmo? Je jasný, že na 50 lidech je to spíš o starostech, než (finančích) radostech a nakonec to musí omrzet každého.


jo, akorát jediný co 2 roky děláš je účto a čtu. To děláš tak jeden den v měsíci. Zbytek dne si válíš šunky. To je taaaaak moc práce.

prodej to, je to jenom vopruz a s 50 lidmi obzvlášť. Normální je 12-24 měsíční paušál za klienta.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 5 years ago

představa že mi jede sít 2 roky bez poruchy je celkem usměvná ...
0 x
ucenej z nebe nespadl....

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

fakt? tak to asi děláš něco blbě.
2 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

jirson píše:představa že mi jede sít 2 roky bez poruchy je celkem usměvná ...

neni porucha jako porucha. pokud se nekde vysere nejeky sektor, switch ci CPE tak je to sranda.Pokud server nebo profi pojitko tak uz je to horsi,ale to se nesere kazdy mesic ci rok.Rekl bych ze nejvetsi problem je platebni moralka klientu.....
0 x

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 5 years ago

no jestli si ty komponety vyrábíš sám tak to smekám ...
0 x
ucenej z nebe nespadl....

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

hapi píše:fakt? tak to asi děláš něco blbě.


asi je hlavní problém v tom co nechat být. Přestava že nebudu investovat a budu řešit jen akutní věci, to asi ok. Ale že by se o síť nikdo nestaral a šel bys do jiný práce, to se asi shodneme neklapne. A světe div se, ale právě ta moje (a i vaše) práce je na celý síti největší náklad. Pokud se tím teda živíte. V případě tazatele s 50 usery to teda asi na živení se nebude. Proto právě ta otázka, zda to má cenu, aby si takhle přivydělal pár tisíc, vedle toho někde bouchal a co je to volno neznal. Možná když mákne víc v práci, tak si ty peníze vydělá taky s menší námahou.

Už si teď rozumíme? :grimacing:
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Tak to máme zase diskuzi o těch závěsech, zda jsou zelené nebo zelenkavé, která nikdy nikam nevede a nemá konce. Co tak zkusit nahodit nějaká čísla, kolik myslíte, že taková či větší síť (třeba 50, 250, 500, 2000 klientů) "spotřebuje" asi tak hodin na svůj provoz, třeba v:
1/ oprava poruch vlastního zařízení
1a/ rekonstrukce sítě vyvolaná vnějšími/cizími vlivy
1b/ rekonstrukce sítě za účelem modernizace
2/ montáž nových klientů
3/ zpracování účetnictví
4/ upomínání neplatičů
5/ zpracování podkladů pro ČTÚ
6/ zpracování podkladů pro Policii apod.
7/ logistika - nákupy HW potřebného pro provoz a rozvoj sítě
8/ potřebná školení
a určitě ten dotazník někdo ještě vylepší. Dík. mpcz, 4apr2019
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

podle mě jsme se už dostali mimo původní záměr. Proč to prodává může říct jen tazatel, pokud to uzná za vhodné. A to zda je prodej zlo a nebo není pak už záleží na každým z nás. Můžeme probrat za pár let, pokud tu budeme :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Aha, tak to sorry, zase jsem to špatně pochopil. Vypadalo to, že on to prodává a chce znát, co by tak za to mohl chtít. (Tradiční otázka). A odpovědí se mu dostalo dle mého docela dost, ani se nějak extrémně nelišily. Spíš došlo k diskuzi o "namáhavosti", nákladovosti a rentabilitě údržby takové sítě. mpcz, 4apr2019
0 x