Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Příspěvekod Mario » 5 years ago

whef píše:Já se jen ztrácím v tom, proč je to Nordic Telecom a Libli pak to mají přejmenovávat na Nordic ne ? Budou používat LTE a pod jakou značkou ? Vím, že Nordic investoři nemají celý podíl v Libli 50 procent, jak tam píšou. Co jsem pochopil, chtějí budovat hlavně LTE na frekvencích Nordicu. Ví o tom někdo něco víc ? Někde tu myslím něco bylo. Jinak na stránkách Libli nemají žádný ceník, kromě DSL v některých lokalitách.


Ceník myslim zde
https://www.cnews.cz/5g-internet-nordic ... onec-wifi/
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

pcwifi píše:ten net ani neresim, nabidka jak z konsorcia SrátNet, ale ta tv,to je perla... SD/HD duplicity a cislo celkoveho seznamu programu roste... to je omezenost az beda. Za co paneboze za co...:rage: delat z lidi totalni kekoty.

TV je od 4NET.TV, zajímalo by mne, jestli u LIBLI skutečně běží vietnamská VTV4, kterou inzerují v nabídce a kterou 4NET stáhnul někdy v polovině minulého roku protože skončila na satelitu....
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak tyhle ceny jsou normálně na webu Nordicu, otázka jestli Libli, bude mít stejný ceník. Jinak jak jsem četl na E15 a ten okaz tu taky někde je, že i když to má teď jiné investory, tak se má Nordic a Libli za pár let sloučit asi pod Nordic. Jen mne zajímá, proč nevystupují pod jednou značkou hned a mohli by dělat i jednu kampaň atd. Proč to budou za pár let zas přejmenovávat. Možná, že to je postupné zvykání zákazníků, na jiné služby i ceny nevím.

Mario píše:
whef píše:Já se jen ztrácím v tom, proč je to Nordic Telecom a Libli pak to mají přejmenovávat na Nordic ne ? Budou používat LTE a pod jakou značkou ? Vím, že Nordic investoři nemají celý podíl v Libli 50 procent, jak tam píšou. Co jsem pochopil, chtějí budovat hlavně LTE na frekvencích Nordicu. Ví o tom někdo něco víc ? Někde tu myslím něco bylo. Jinak na stránkách Libli nemají žádný ceník, kromě DSL v některých lokalitách.


Ceník myslim zde
https://www.cnews.cz/5g-internet-nordic ... onec-wifi/
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

normální starnetí praktika. Ke starnetu nejdu, půjdu k necosu.. ne půjdu k s4net... ne půjdu k backerovy... noo ty jo všechno je starnet ale to normální zákazník neví a tak se každej rok zákazník přehazuje mezi firmami. Moc dobrá praktika.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

JJ něco takového jsem si říkal, že se jim podaří díky tomu dosáhnout větší penetrace trhu a pak dle ohlasů to možná sjednotí pod Nordic Telecom. Ale podle mne náklady na přejmenování takhle velký firmy a k tomu reklmaní kampaně jsou taky velké. Zlášť, pokud půjde o reklamu v TV atd. když chtějí být celorepublikovým hráčem. StarNet se podle mne taky asi někam přidá k Nordicu či Podě.

hapi píše:normální starnetí praktika. Ke starnetu nejdu, půjdu k necosu.. ne půjdu k s4net... ne půjdu k backerovy... noo ty jo všechno je starnet ale to normální zákazník neví a tak se každej rok zákazník přehazuje mezi firmami. Moc dobrá praktika.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

Cenik na webu maji, ale jaksi jim tam chybi rychlosti uplinku a udaj o obvykle rychlosti. https://libli.cz/media/filer_public/dc/ ... 1_2019.pdf

Oproti Nordicu maji na "5G" jeden rychlostni profil navic.
Migrace z Wi-Fi na "5G" se vyplati tomu, kdo ma jejich Wi-Fi tarif 30 Mbps - 5G 40 Mbps dostane o 50 Kc levneji. V jinych pripadech se cilovka zakazniku neprekryva. (Saamozrejme v pripade, ze takovy zakaznik ma obe technologie dostupne.)

A nefunguje jim kontaktni formular, po odeslani zahlasi chybu CSRF tokenu. :-)
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Jak na to koukám cílem bude asi zákazníky u nich z wifi dostat na LTE 40Mbit za 395,- při smlouvě na 24 měsíců, pronájem zařízení se zákazníkům chcít platit nebude. 50Mbit je o 100,- kč dražší a ten rozdíl 10 Mbit rychlosti, zanedbatelný.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

Ten pronajem se u 5G zda byt povinny. Takze ne 395, ale 445. A to uz je docela vyrazne navyseni ceny pro zakazniky zvykle platit treba 350 Kc.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Jak jsem to pochopil já tak, při smlouvě na 24 měsíců se pronájem neplatí ani na Nordicu, jsem o tom nic nenašel, i když nevím jestli někde nebylo, že ano.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

V ceniku nic o odpusteni pronajmu na 5G pri smlouve na 24 mesicu nevidim. Je tam jen odpusteni instalacniho poplatku. Na webu neni nic, dokud clovek nezada spravnou lokalitu...
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Ano špatně jsem koukal, mne nanapadlo, že může chcít někdo platit ještě teď instalaci. Jinak na Nordicu, jsem opravdu taky nic o měsíčním poplatku za pronájem modemu nenašel. Možná jsem špatně koukal, tak se píše jen o instalačním poplatku 1850,- kč Ve videu z plzně, ale říkají, že v rámci akviziční činosti může být poplatek nějak rozpušťěn do ceny či co. Jinak by podle mne měli uvádět cenu s pronájmem zařízení, pokud nejde koupit napřímo. Takhle to je jak sedlo bez koně :)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ake su cenovky za LTE vonkajsi terminal (antenu) ? Co som pozeral prezentaciu jedneho velkeho lokala na slovensku tak vonkajsia antena mala cenu okolo 60-70€. Nechapem, preco sa potom pri tych LTE tarifoch davaju poplatky za prenajom anteny. Lepsia wifi antena stoji rovnako a najom tam nemaju. Taktiez v tych tarifoch pri DSL to je smiesne. Najvyssi taril ma prenajom 150kc a ostatne su zdarma :D
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

Nejvyssi tarif na VDSL vyzaduje podporu modemu s podporou profilu 35b. Tech je jako safranu a typicky stoji 4500 Kc a vic. Je to asi varianta pro zakazniky, kteri si je nechteji koupit za plnou cenu.

U LTE WTTX od T-Mobilu a Vodafonu je nedotovana cena Huawei routeru (outdoor modem + indoor router/AP) kolem 6500 Kc, dotovana cca 2500. V nakupu pravdepodobne kolem tech 3 tis. bez DPH. Tahle zarizeni nejsou levna, a to jeste neumi 4x4 MIMO. No a k tomu naklady na instalaci, ktere operator dotuje alespon u zavazkovych variant...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

zajdee píše:Nejvyssi tarif na VDSL vyzaduje podporu modemu s podporou profilu 35b. Tech je jako safranu a typicky stoji 4500 Kc a vic. Je to asi varianta pro zakazniky, kteri si je nechteji koupit za plnou cenu.

U LTE WTTX od T-Mobilu a Vodafonu je nedotovana cena Huawei routeru (outdoor modem + indoor router/AP) kolem 6500 Kc, dotovana cca 2500. V nakupu pravdepodobne kolem tech 3 tis. bez DPH. Tahle zarizeni nejsou levna, a to jeste neumi 4x4 MIMO. No a k tomu naklady na instalaci, ktere operator dotuje alespon u zavazkovych variant...


Dik, to som chcel vediet. Takze v principe moc nezarobia :D Neni sa potom co cudovat, ze niektore instalacie su stylom antena polozena na povale :D Kolko potom moze stat CPE 4x4 MIMO?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

Tmobajli modem na LTE na doma co je IN+Outdoor umi 4x4 MIMO, umel to uz prvni nabizeny model Huawei B2338 a umi to i ten novy Huawei B2368.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))