Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hapi píše:hezký machrování ale kolik lidí připojíš a nebo udržíš s tarifem za 400-500? jo když to udělají všichni, není problém ale vždy to někdo podstřelí a seš v háji. Co by mohlo fungovat je pronajmat k tarifu zařízení a tím zvýšit paušální cenu. Pak se dá říct že to není jenom internet ale i zařízení v ceně.

Tak nějak si poslední tejden hrajem s touhle myšlenkou a prolezli jsme si ceník starnetu a ani u nich to nevypadá nijak růžově. Za přípojku stejně člověk zaplatí docela vysokou částku a za servis to samí. Jenomže když pak si člověk řekne že chce nějaký větší sumy za servis tak prostě lidi servisovat nebudou a radši si zaplatí novou přípojku od někoho jinýho (vlastní zkušenost, leze k nám hodně lidí od starnetu timhle způsobem)


zas takový march nejsem abych dokázal vyžít s prodejem internetu za 250 Kč, každopádně máme 3 konkurenční regionální ISP, dva jedou na sdílené lince 300 Kč a třetí má obdobné tarify co my, no a světe div se náš každý 3 zákazník si bere jiný tarif než náš nejmenší za 300 Kč :)
kdybychom měli jen tarif za 300 Kč tak už jsme to asi prodali starnetu pač by vůbec nebylo na investice....
2 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

okoun píše:
hapi píše:hezký machrování ale kolik lidí připojíš a nebo udržíš s tarifem za 400-500? jo když to udělají všichni, není problém ale vždy to někdo podstřelí a seš v háji. Co by mohlo fungovat je pronajmat k tarifu zařízení a tím zvýšit paušální cenu. Pak se dá říct že to není jenom internet ale i zařízení v ceně.

Tak nějak si poslední tejden hrajem s touhle myšlenkou a prolezli jsme si ceník starnetu a ani u nich to nevypadá nijak růžově. Za přípojku stejně člověk zaplatí docela vysokou částku a za servis to samí. Jenomže když pak si člověk řekne že chce nějaký větší sumy za servis tak prostě lidi servisovat nebudou a radši si zaplatí novou přípojku od někoho jinýho (vlastní zkušenost, leze k nám hodně lidí od starnetu timhle způsobem)


zas takový march nejsem abych dokázal vyžít s prodejem internetu za 250 Kč, každopádně máme 3 konkurenční regionální ISP, dva jedou na sdílené lince 300 Kč a třetí má obdobné tarify co my, no a světe div se náš každý 3 zákazník si bere jiný tarif než náš nejmenší za 300 Kč :)
kdybychom měli jen tarif za 300 Kč tak už jsme to asi prodali starnetu pač by vůbec nebylo na investice....


(MPCZ) Nechci urážet a ani nikoho ponižovat ale není umění si vzít upc business na coaxu za 500kč pro apčko jen abych se nemusel starat o spoj který se mi nezaplatí ...... a o kvalitě sítě, servisu, rychlosti lince, a celkovému stavu sítě ...... tohoto garažníka nemluvě
Naposledy upravil(a) kadlcikales dne 13 Jan 2019 03:00, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 5 years ago

Pro pořádek, DRFG podíly před dvěma týdny prodalo, viewtopic.php?f=44&t=27998
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

zdenek.svarc píše:Pro pořádek, DRFG podíly před dvěma týdny prodalo, viewtopic.php?f=44&t=27998


Spíš by mě zajímalo, proč taky rychle a najednou, když předtím všude rozhlašovali pohádku o 3-letém investičním rámci s exitem v roce 2021 ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

tak ono jde jen o prepis % vzdyt jinak je to furt stejny investor
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

Viktor Novotný píše:tak ono jde jen o prepis % vzdyt jinak je to furt stejny investor


Není
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Taky mě to překvapilo. Velká sláva, velký řeči, nová flotila pomalovaných aut. A po pár týdnech je vše jinak.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

tak to je normální ne? velký boom kolem toho, firma získá na větší ceně a pak to prodají. Auta beztak byly nejspíš v pronájmu ale účel typu "máme prachy a budeme mít prachy" to splnilo takže to honem prodat.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Nevíte někdo, jestli zůstane Libli dále, nebo to už budou přejmenovávat na Nordic ? Jinak těch lokalit zatím Nordic moc nemá, ale dnes jsem koukal z rychlosti v autě na AP jednoho člena co Libli koupilo a možná tam už mají nějaké LTE antény.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

stepan.benes píše:
zdenek.svarc píše:Pro pořádek, DRFG podíly před dvěma týdny prodalo, viewtopic.php?f=44&t=27998


Spíš by mě zajímalo, proč taky rychle a najednou, když předtím všude rozhlašovali pohádku o 3-letém investičním rámci s exitem v roce 2021 ...

Kdy a kde? kompletace podílu byla jasná již koncem minuleho roku
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 5 years ago

whef píše:Nevíte někdo, jestli zůstane Libli dále, nebo to už budou přejmenovávat na Nordic ? Jinak těch lokalit zatím Nordic moc nemá, ale dnes jsem koukal z rychlosti v autě na AP jednoho člena co Libli koupilo a možná tam už mají nějaké LTE antény.

Vzhledem k teprve nedávnému rebrandingu tipuju, že Libli zůstane i nadále Libli.
1 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 5 years ago

stepan.benes píše:
Viktor Novotný píše:tak ono jde jen o prepis % vzdyt jinak je to furt stejny investor


Není

Máš snad přehled o všech majitelech dluhopisů vydaných DRFG, abys to mohl s jistotou tvrdit?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

zdenek.svarc píše:
stepan.benes píše:
Viktor Novotný píše:tak ono jde jen o prepis % vzdyt jinak je to furt stejny investor


Není

Máš snad přehled o všech majitelech dluhopisů vydaných DRFG, abys to mohl s jistotou tvrdit?


Nemám a ani to s jistotou netvrdím. Ale tohle byla reakce na Viktora, kterej v podstatě tvrdil opak. Ano, mohl jsem tu rozepsat litanii o tom, co všechno je možný, ale fakt se mi klapat nechtělo.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

ano ano, zrejme jsem se spletl ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

Insider píše:
stepan.benes píše:
zdenek.svarc píše:Pro pořádek, DRFG podíly před dvěma týdny prodalo, viewtopic.php?f=44&t=27998


Spíš by mě zajímalo, proč taky rychle a najednou, když předtím všude rozhlašovali pohádku o 3-letém investičním rámci s exitem v roce 2021 ...

Kdy a kde? kompletace podílu byla jasná již koncem minuleho roku


To tohle dalo čekat, už ve chvíli, kdy do toho Nordic vstoupil, ale DRFG ve spoustě prohlášení mluvilo o tom 3-letým horizontu.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!