Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: DRFG a vznik nového ISP libli.cz

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hmm jak to je s tím venkovním lte mimo 4x4? proč to dávno umí ale na wifi venku se to moc netlačí?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Kvůli ceně....
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

Pardon, ty huawei kramy skutecne umi MIMO 4x4. Ten starsi nicmene neumi agregaci pasem ve FDD domene (coz dneska naopak umi kazdy mobil a site operatoru), u novejsiho nevim. TM svuj FDD deployment pro Pevny internet vzduchem stavel jako 4x4 a O2 na 2,6 GHz TDD taky stavi 4x4 MIMO. 3,7 GHz je v makro provedeni dokonce 8x8 MIMO, a to uz dokaze zahrat peknou muziku. Pokud to tedy ISP dokaze nakrmit (optikou). :-)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

Poda cpe na kazdy 3,7G sajt privod minimalne 2Gbit radia... optiku na sajt, tech moc nebude... ale co si budem rikat, to nemaj ani operatori na moc velke % BTSek...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

tak my ty 3.7 planujem prave kde mame optiku
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

tak už si odtajnili web a nikdo nic nenapsal :D
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

asi protoze to neni vubec zajimave
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

shooter píše:tak už si odtajnili web a nikdo nic nenapsal :D

Vrať se o dvě strany zpět (na stranu 3) tam se o tom diskutovalo.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Nikomu se teď po novém roce neozval nějaký klient z bývalé koupené sítě? Která teď od 1.1.2019 přešla pod Libli? Původní weby jsou od tohoto data přesměrovány na Libli. Nám dnes tak 15 a všichni nasraní, že jim to nefunguje vůbec už od Vánoc a kam volají tak se dovolat nemůžou a když se dovolají tak, že operátor řekne, že se technik ozve, ale stále nic po pár dnech a už jsou x dní bez internetu a docela hysterie a chtějí ihned připojit bez předešlého zjištění jestli tam náhodou nemají nějaký úvazek/výpovědní lhůtu...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

hezky, ale to bude spis nejaka nahoda. Dyt tam vsichni zustavaji koupeni a jede se dal...
0 x

ludek.sarman
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ludek.sarman » 5 years ago

Petr Bačina píše:Přitom stačí koupit blbou Dacii Dokker a je vystaráno. Místa 3 prdele na všechno, cena směšná a za 5 let to stejně pošlete do světa. Běžný osobák pro montéra už fakt ne. Jasně, že to nějak jde, ale je to opruz.

Akorát u Dokkera je horší spotřeba, 10,5l/100km u benzinové 1.6 :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

To se mi zdá dost divné. Tolik mi nebral ani starý benzínový Peugeot v r. 2002, který jezdil výhradně po městě. Co máme Dokkery výhradně po městě, tak do 8l se vejdou v benzínu a Duster 4x4 v naftě s tlačítkem ECO jezdí po městě v létě pod 6 l i s klimou. Jen pro úplnost: ty Dacie zatím (první r. 2010) neviděly servis kromě jedné žárovky a povinných servisních záručních prohlídek (6 let). Takže když vidím na webu a v časopisech ty zaplacené tabulky poruchovosti, kde figurují na prvních místech s proroctvím totálního rozpadu po pár letech provozu od koroze se musím srdečně smát. A to nemluvím o tom, že jsem toho prvního Dustera prodal za 62 proc. nákupní ceny, ještě k tomu v záruce, což se nikdy s ničím nepodařilo ani zdaleka. Je vidět, že někomu teče pěkně do bot. mpcz, 7jan2019
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jo ta spotřeba mi taky moc nesedí. Asi tam je něco špatně (motor, řidič, nekvalitní...)

No kámo, dacia. Já nemůžu proti ní říct půl slova. Brácha má už druhýho logana MCV (0.9TCe) a jako parádní svezení, rychlá jízda, velmi nízká spotřeba, no problém pokud řidič není totální idiot a umí používat turbo motor. 1.6 benzín byl hroznej. Taky jsme ho zkoušely. Technika od renaulta, no problém. Jenomže stačí si jednou sednout do i třeba starý octavie 2 a už víš že to je totálně jiná úroveň všeho. Ale tak jasně, jiná cenovka prakticky 2x větší než u VW takže to někde musí bejt. Ale pro normální lidi kteří maji auto jako věc je to jedno a plně vyhovuje jako kterýkoliv jiný. Pravda taky je že když se otevře kufr u MCV a u jakýkoliv octavie tak oktávkař odejde s brekem.

Jo ty servisy. Pravda je že to hatování lidí že máš u dacie krutě drahý servisy aby vykompenzovaly nízkou cenu jsou naprosto zcestný. Když jedu s VW na servis tak tam nechám pěknou pálku. Když jedu k místní firmě s VW na roční výměnu kapalin tak tam nechám o něco víc než brácha u dacie v autorizáku a to ještě dacie třeba i aktualizuje mapy v navigaci a vymění všechny možný kabinový filtry atd.. a nechá tam tak 2000,- ročně což je srandovní cena. Teď jsem do peugeota nechal měnit olej a jenom ten stál 2000,- protože tam dávaji nějakej extra special.

Samozřejmě je to dacia. Jízdní vlastnosti podprůměr, svižnější jízda na horší silnici.. ne že by byla hrozná ale člověk má pocit že i s novým autem a novými tlumiči v zatáčce poletí rovně a podobný věci. Na druhou stranu má to kontrolu stability, prokluz, abs, všechny nový systémy a spolehlivost renaultu takže vo co jde? Topí to, neteče do toho, spolehlivý to je a všechno ostatní už je jenom na obsluze a servisu a je nový auto za pár kaček.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

No, konečně po řešení spotřeby aut něco k tématu.
Na článku mě zaujalo mimo jiné i to, že prodávají více dražší tarify. Asi jsem v sockoidní oblasti, tady jsou lidi po ceně, ta je v drtivé většině až na prvním místě :)
Jinak souhlasím s názorem, že by se mělo připojení zdražit, zdražuje se všechno okolo, nám se tím zvedají náklady. Bohužel to ale nikdo nechce slyšet.
0 x