Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Internet HD dostupný ve Vaší ulici

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Internet HD dostupný ve Vaší ulici

Příspěvekod hapi » 5 years ago

kde je ten seznam rozvaděčů?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 5 years ago

hapi píše:kde je ten seznam rozvaděčů?

Ke stažení v partnerské zóně na webu cetinu. Samozřejmě po přihlášení.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

To je všechno fajn a já chápu, že něco takového CETIN na svých rozvaděčích dovolil. Nemám ale ani minimální pochopení k tomu, že někdo polepuje cizí majetek, byť je to proto, že je prostě pitomý. U mě se O2 zařadilo mezi stejné zmetky jako jsou sprejeři kominíci, realitní makléři nebo čistírny peří. Myslel jsem si, že doba divokého vylepování reklamy na kde co je dávno pryč a vono ne.

Uvidíme, dnes dostali fotky poškozených rozvaděčů a ne úplně přátelské sdělení, takže jsem na ně zvědavý
1 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Asi je to o těch "pitomcích" co to lepí. U nás je polepených spousta rozvaděčů, ale vždy jen v majetku CETINu.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

lvacek píše:Máme rozvaděče označené. Uvádíme že jsou součástí optické sítě a na koho se mají v případě potřeby obrátit.

Můžeš dát fotku? Máte to formou reklamy nebo pouze suché sdělení že se jedná o optický rozvaděč?
Chceme na rozvadeče udělat reklamu tak hledám nějakou inpiraci :) díky
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

rsaf píše:
Uvidíme, dnes dostali fotky poškozených rozvaděčů a ne úplně přátelské sdělení, takže jsem na ně zvědavý


Na sdeleni se ti kazdy zvysoka vysco... musi tam byt vyzva s primerenou lhutou (min. 7 dni) atd...
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Nejakej obchodak od O2 si udelal web bud-online.cz tak taky cekejte nejakej polep s timhle webem, ja nasel na ohrade v panelaku. V dome jsou tri opticky poskytovatele a stejne se asi najde hejl, kterej si vezme VDSL.
joker píše:
rsaf píše:
Uvidíme, dnes dostali fotky poškozených rozvaděčů a ne úplně přátelské sdělení, takže jsem na ně zvědavý


Na sdeleni se ti kazdy zvysoka vysco... musi tam byt vyzva s primerenou lhutou (min. 7 dni) atd...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Z jedné skříně kolega nálepku před pár týdny odlepil, ale nechalo to tam flek od lepidla. Poslal jsem fotku na O2 a aby tedy počítali i s tím, že si to očistí, jinak poškozené dveře, výměna dveří, škoda nad 5tis., policie, ČTÚ...

Překvapivě jsem dostal i odpověď:
Kolegové mě ujistili, že náprava bude sjednána v následujících dnech. Odstranění provádí specializovaná firma, která bude přizvána i k odstranění lepidla z rozvodových skříněk.
Anička, O2 Guru
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Tak to vypadá, že odlepovači vyrazili do terénu a přehodili nálepky na svoje rozvaděče.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 5 years ago

s kým jsi to prosímtě řešil? tady dnes dopoledne někdo polepil všechna bílá dvířka v ulici, skříně čezu, elektroměrový rozvaděč co mám v oplocení u domu, hupky u sousedů, ... nejbližší dslam je o 5 ulic dál :-)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

tak to je moc :-D
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Chat na FB O2. Ozve se tam 02 Guru. Napsal jsem jim že to považuji za vandalismus a že na skříních které máme ve správě to považuji za jejich poškození (to lepidlo z toho už nikdy nikdo nedostane), trošku jsem pohrozil i medializací.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

rsaf píše:Chat na FB O2. Ozve se tam 02 Guru. Napsal jsem jim že to považuji za vandalismus a že na skříních které máme ve správě to považuji za jejich poškození (to lepidlo z toho už nikdy nikdo nedostane), trošku jsem pohrozil i medializací.

Medializaci? Pokud by vas bylo vic, podat normalne trestni oznameni.

Komu by se libilo, kdyby si na vase soukrome auto nekdo dal svoji reklamu? Tohle je to same. Vyuzivaji cizi vec bez opravneni ... a jeste ji poskodi.

Tom
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Kdyby ty rozvaděče byly naším majetkem tak o tom uvažuji, jenomže ony jsou obce a my je jen máme ve správě - tudíž to oznámení bych musel řešit přes obec...

I kdyby byly mým majetkem tak bych musel někoho poslat to oškubat, zjistit kde to nechalo stopy (na hladkých ne, na starších co jsou mírně zvětralé ano), musel bych poptat nové dvířka, interně nacenit práci s výměnou, celé bych to musel sepsat abych s tím mohl jít na policajty, s kterýma bych strávli půlrok života. O2 by to asi uvedlo do pořádku a tím by se to celé shodilo ze stolu (škodu nahradili...) ale já bych v tom měl reálně stovky hodin.

Kdyby klidně v BLESKu vyšel článek "O2 plákátuje celé vesnice, občané se bouří", kde by se mj. propralo jak nabízí něco co stejně nefunguje a jak poškozují místní snaživé chudáčky, jistě by jim to vyrobilo více škody.
Mi v zásadě celkem stačí, že tam nejspíše nějaké pako dostalo pojeb a po sobotách bude dělat odlepovače.

Napište jim na FB, objednejte si taky svého odlepovače!
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

rsaf píše:Kdyby ty rozvaděče byly naším majetkem tak o tom uvažuji, jenomže ony jsou obce a my je jen máme ve správě - tudíž to oznámení bych musel řešit přes obec...

I kdyby byly mým majetkem tak bych musel někoho poslat to oškubat, zjistit kde to nechalo stopy (na hladkých ne, na starších co jsou mírně zvětralé ano), musel bych poptat nové dvířka, interně nacenit práci s výměnou, celé bych to musel sepsat abych s tím mohl jít na policajty, s kterýma bych strávli půlrok života. O2 by to asi uvedlo do pořádku a tím by se to celé shodilo ze stolu (škodu nahradili...) ale já bych v tom měl reálně stovky hodin.

Kdyby klidně v BLESKu vyšel článek "O2 plákátuje celé vesnice, občané se bouří", kde by se mj. propralo jak nabízí něco co stejně nefunguje a jak poškozují místní snaživé chudáčky, jistě by jim to vyrobilo více škody.
Mi v zásadě celkem stačí, že tam nejspíše nějaké pako dostalo pojeb a po sobotách bude dělat odlepovače.

Napište jim na FB, objednejte si taky svého odlepovače!


Proc by jsi to odlepoval? Podat ho kdyz je to polepene :D. Zda to pujde 100% odstranit je uz druha vec, poskozeni cizi veci. Ale primarni je:
§ 207 Neoprávněné užívání cizí věci
0 x