Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DRFG skupuje poskytovatele internetu na Moravě, investuje čtvrt miliardy

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: DRFG skupuje poskytovatele internetu na Moravě, investuje čtvrt miliardy

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

tcrown píše:Oxidi na to poslední dobou dost dlabali, takže to není žádné překvapení. Majitel se věnoval víc stolárně než internetu. Typická firma k zakoupení...

sto... čemu? :grinning:
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 7 years ago

Dle příspěvku na sociální síti jde soudit, že se akvizice povedla :-)
akviiii.jpg
akviiii.jpg (214.64 KiB) Zobrazeno 5433 x
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 7 years ago

Po Oxidu mají teď Redikom, tyto sítě mají obě pokrytí souběžně v několika obcích... Tak by mě zajímalo co s tím udělají je přece neekonomické živit v každé obci dvojnásobný počet AP, když jsou kolikrát kousek od sebe.... Tak jestli proběhne nějaká migrace a sjednocení AP a úpravy webu nebo se to stále bude navenek tvářit jako dvě odlišné sítě (společnosti)....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

hehe, vždy je lepší se tvářit jako dvě firmy i když to vlastní jedna. Lidi neví co komu patří a budou na jednu nadávat a půjdou k druhý. Obvyklá velmi fungující praxe starnetu. Nakonec stejně solíš prachy furt tomu samému.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 7 years ago

Redikom :), to nechtěl nikdo koupit 3 roky. Taky jsme byli na schůzce a to mi jenom potvrzuje to, jak na mě působili a to že tomu vůbec nerozumí. Zajímalo by mě , co s tím pak udělají, protože podle mě absolutně nepochopili jak funguje lokální poskytovatel wifi. Pán cosi blábolil o tom jak si udělají ten informační systém a tam to všechno bude .... :)
0 x

tcrown
Příspěvky: 42
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod tcrown » 7 years ago

Jo to celkem sedí - podle všeho je to jen nákup lidí, aby se splnily počty uživatelů po vydražení licence viz. viewtopic.php?f=4&t=22321 ať již samotným nákupčím, nebo tím, komu se celý balík prodá. Žádná strategie na výstavbu nebo budování z toho nekouká.
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 7 years ago

Standula píše:a ? prodals :-) ?


Ne, neprodal. Dokonce jsem s nimi bavil 3x, jednu v brně na DRFG base station, jednou když jsem chtěl koupit stožár po Vodafonu, který mi vyfoukl Suntel a nakonec zamnou přijelo neznámé DAT se spoluprací (původně prej nabídnout konektivitu, představili se až byli u mě nasáčkovaní) :D

Jednatel Suntelu vykládal o tom že stožár neprodá, že mají velké plány a v budoucnu vidí jednotnou Moravu pod křídly DRFG. Každý Wifinář prej skončí a oni všechny vytlačí. Prej WiFi je zastaralá technologie a všechno to půjde pryč. Na otázku proč kupují staré technologie, které jsou podle jeho názoru k hovnu mi neodpověděl (nějaké obecné sračky říkal). Už je to přes dva roky a jednotná Morava se moc zatím nerýsuje.
0 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 7 years ago

Jojo, u mně se chovali podobně. Nejdřív po telefonu nabídka spolupráce od DATu, a na schůzce už byli z DRFG a mluvilo se jen o koupi, o spolupráci ani slovo.
Jsou čistě z finančního oboru, o sítích nemají ani páru.
1 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 7 years ago

Čau, u nás byl před koncem roku nějaký manažer z DATu. O tom, že jdou pod DRFG ani slovo, ikdyž zmínka o nějakém velkém telco hráči byla. Zpočátku to vypadalo, že nás lanaří do nějakého společného konsorcia, až když jsem se začal zajímat o organizační a investiční stránku, do jaké míry se co pro nás změní, přiznal barvu, že jde o odkup sítě. Nicméně o ceně se nechtěl bavit, že to není v jeho kompetenci. Takže nám nezbylo nic jiného, než zdvořile odmítnout :)
0 x
T-T

tcrown
Příspěvky: 42
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod tcrown » 7 years ago

Zdá se mi to, nebo jim nějak došel dech ? DAT, Redikom a Oxid, to není nic moc, prozatím....
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

tcrown píše:Zdá se mi to, nebo jim nějak došel dech ? DAT, Redikom a Oxid, to není nic moc, prozatím....

Dřív nebo později samozřejmě akviziční apetit pomine, ale pokud vím, tak zatím nějaké akviziční jednání v běhu jsou.
0 x

tcrown
Příspěvky: 42
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod tcrown » 7 years ago

Docela zajímavý by byl seznam těch kdo neprodali ....
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Netrepou se taky na ty dotace na henten vysokorychlostni konektivitet do vidlakovu? Na to normalni lokalni ISPik nedosahne, ale tydle korporaty se tam cucaj bezne.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

tcrown
Příspěvky: 42
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod tcrown » 7 years ago

Pripada mi to spis jako nakup klientu na splneni podminek aukce frekvenci ...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))