Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GTS koupena Deutche Telekomem

Informace o majetkových vztazích a jejich změnách v telekomunikacích.
Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

GTS koupena Deutche Telekomem

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1 ... lionu-euro

Tak tu máme - troufám si říct - jednu z největších akvizit za poslední dobu.
Necháme se překvapit, jakej to bude mít dopad na nás, zákazníky.

Kód: Vybrat vše

10. listopadu 2013
Vážení zákazníci,

jménem společnosti GTS Central Europe bych Vám rád poděkoval za Vaši důvěru v naši společnost a ujistil Vás, že si vážíme toho, že jste našimi zákazníky. Mám to potěšení Vám oznámit, že GTS Central Europe uzavřela dohodu, podle níž bude koupena společností Deutsche Telekom. K tomu, co bylo uvedeno v dnešním prohlášení pro tisk, bych Vám rád poskytnul ještě další informace o tom, co to znamená pro Vás, naše zákazníky.

Deutsche Telekom je globálním předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních služeb v 50 zemích a poskytuje své služby několika miliónům zákazníků. Tato kombinace Vám brzy umožní využívat širší portfolio inovativních produktů a služeb, celosvětovou síť a silnější tým, který se zaměřuje na plnění všech zákaznických požadavků. Hlavní hodnoty GTS jsou postaveny na našich zákaznících, zaměstnancích se znalostí lokálního trhu a důvěře v to, co říkáme. Deutsche Telekom vyznává podobné hodnoty:

 Zákazníci jsou naším hlavním aktivem, proto plníme jejich přání spolu s osobním nasazením každého zaměstnance
 Vytváříme pozitivní pracovní prostředí, ve kterém mohou naši zaměstnanci vynikat
 Jednáme se všemi s úctou a podporujeme vzájemnou spolupráci
 Komunikujeme transparentně a otevřeně v celé organizaci

Zaměstnanci řeší Vaše problémy a poskytují Vám nejlepší možný servis. Nabízíme Vám tak tým zkušených profesionálů, kteří se budou starat o Vaše potřeby.
Transakce podléhá regulačním schválením, což bude nějaký čas trvat. Do té doby budou GTS a Deutsche Telekom fungovat nezávisle na sobě, jak jste byli zvyklí. Vaše kontaktní místa pro prodej i zákaznickou péči se nezmění a Vaše smlouva s GTS zůstává plně platná a účinná. Našim cílem je zachovat během procesu co nejvyšší úroveň služeb a pravidelně a otevřeně s Vámi komunikovat.
Telekomunikace jsou velmi dynamickým a konkurenčním odvětvím. Díky této akvizici získá GTS lepší pozici, aby Vám mohla poskytovat služby, které potřebujete k Vašemu úspěšnému podnikání. Po 20 letech působení v tomto regionu jsou naše nejlepší dny ve skutečnosti teprve před námi.
S pozdravem

Danny L. Bottoms
CEO (výkonný ředitel)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

Tak tato koupě je celkem logickým vyvrcholením éry GTS. Vzhledem k smlouvě na MVNO s T-Mobile a počtu klientů se něco takového dalo čekat, že T-Mobile nebude přihlížet jak mu utíkají klienti na MVNO vydělává někdo další v mezičlánku. Výhodou k koupi je samozřejmě i ADSL, Ce Colo a vlastní infrastruktura kterou T-Mobile mimo Prahu potřebuje. To Ce Colo bohužel pak dává NIX4 na stejnou pozici nedostupnosti jako NIX v Paláci Kultury o kterém se ani moc neví, že tam je a hlavně nevím kdo jako zákazník z ulice bez smlouvy na služby od T - Systems nebo T - mobile. Bohužel pokud to někdo vidí jako posun k lepšímu já nikoliv. K této firmě konkrétně T- Systems mám celkem averzi jestliže pro telco firmy v Praze platí, že máme opravit chodník v celé šíři pro tuto firmu to neplatí a mnohé další výhody spolupráce s magistrátem.
0 x

josefp
Příspěvky: 206
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod josefp » 10 years ago

Ahojda,

to se dalo cekat, i to ze nakonec pod ne spadne i t-system ( bejvalej Pragonet - proty ty vyhody od magistratu :) ) mimochodem kdo vi jak to vse kdysi bylo :) Byla tu firma zvana INTERNET.CZ ta se rozdelila na ICZ a telco koupili Holandani a dal to jelo pod nazvem EUNET ( mimochodem firma ve ktere jsem zacinal v roce 1999 - uzasny kolektiv do dnes se vidame ), kterej nasledne koupil startup KPN/Quest, kterej po splasknuti bubliny v roce 2002 jeste poridil prave tehdy krachujici GTS coz ho privedlo na uplne dno :) takze to pak slo do kytek, nastesti to pak zachranili rusove :) a dnes na to pekne vydelali. No a jeste k tem technologiim - prave KPN/Quest zacal stavet euroring a mimochodem taky EURORING POP Prague - dnes zvany SITEL, kterej po krachu zustal stavitelum :) a po krachu v Holandsku se tu rozbehl peknej frmol, jezdilo se po popech kde se stahovali aktivni prvky, aby je veritele neposbirali - jo to byla divoka doba a pop v PAKULU ( kongresove centrum ) ten byl tak 3x5 m plnej analogovejch linek od SPT na kterych behali dialupy a uzasne datove okruhy o rychlostech, ktere dnes zname uz jen z konzoli a jadna bajecna 100Mbps opticka linka na Budejovickou, kde byl telehouse EUNETU kde mimo jine lezely i 3 servery CZ domeny, to byli casy kdy jsem novou domenu rucne nacpal do DB a do konfigu named a frcelo se ! Dnes uz je ale vsechno jinak, internet delaji firmy co ani netusi jak vlastne funguje :)
0 x
/josef


Přímý dovozce FTTx komponentů pro optické sítě
http://www.centel.cz
Internet bez omezení

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 10 years ago

Báječné počtení, díky za exkurz. Geneze veledíla v zahrádkářské kolonii mě samotného překvapila. Netušil jsem, že za tím stál KPN/Quest a Sitelu to vlastně zůstalo na triku.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

tak už to je ofiko a posvědceno z EU http://www.gts.cz/o-spolecnosti/novinky ... he-telekom
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Spreamer » 9 years ago

Zdravíčko,

fúze proběhne k 2.1.2015. GTS (T-mobile) již zasílá průvodní dopis k této změně společně s pravidelným vyúčtováním. Samozřejmě dojde i ke změně údajů ve všeobecných podmínkách. Myslíte, že je tato změna v VOP důvodem k rozvázání smluvního vztahu? Už tak je spolupráce s GTS k ničemu a jakýkoliv požadavek trvá v řádů měsíců, navíc mám pocit, že to bude ještě horší. Jaký máte názor vy, zejména klienti GTS?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 9 years ago

Jsem klientem GTS uz 4 rokem a bohužel musím souhlasit - min. z obchodního hlediska se to po spojeni tech firem strasne zhorsilo...
0 x
Jan Ptáček

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

Vypadky, problemy s technickou komunikaci, obchodne zadna snaha.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 9 years ago

Technicky s GTS problém nemáme. Celkově máme služby za cca 350tis měsíčně a vše funguje. Hodně špatný je to ale s obchodem. A bude hůř....
Procesy T-Mobile jsou tak 10x pomalejší než procesy v GTS -vyzkoušeno a potvrzeno i ze strany GTS.
Neviděl bych to černě co se týká kvality služeb. Konsolidace sítě GTS a TM již probíhá několik měsíců a na pár plánovaných výpadků si toho nikdo nevšiml.
NOC funguje (alespoň dle nás) spolehlivě.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 9 years ago

sub_zero píše:Technicky s GTS problém nemáme. Celkově máme služby za cca 350tis měsíčně a vše funguje. Hodně špatný je to ale s obchodem. A bude hůř....
Procesy T-Mobile jsou tak 10x pomalejší než procesy v GTS -vyzkoušeno a potvrzeno i ze strany GTS.
Neviděl bych to černě co se týká kvality služeb. Konsolidace sítě GTS a TM již probíhá několik měsíců a na pár plánovaných výpadků si toho nikdo nevšiml.
NOC funguje (alespoň dle nás) spolehlivě.


Tak to mozna bude tim :) jsme asi moc malej zakaznik :)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

hodne zalezi, co je to za cast site, vseobecne lze rict ze sit uplne puvodni GTS byl bastl, ale treba aliatel byl luxusni .. defakto se tohle stale nejak tak udrzuje ... tedy kdo je na te casti aliateli je spokojen ... zbytek nadava .. tot muj nazor :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education